VODNE CHLADENIE (mo-ra 2)

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
rawis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 28. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Dubovce pri Skalici

VODNE CHLADENIE (mo-ra 2)

Príspevok od používateľa rawis »

Dobry den
Mam otazku, planujem si vytvorit vlastny case s vodnym chladenim a chcem tam pouzit dva chladice Watercool MO-RA 2 - http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 29&kat=293 a dat ich nad seba nalezato, asi takto
ObrázokObrázokObrázok

Radiatore su bledemodre, to zelene je 12 litrova nadrz na vodu(zospodu nadrze naka vrstva co tepelne izoluje), preto som sa chcel opytat ako by to v takomto usporiadani fungovalo, ako rozmiestnit dodatocne ventilatory, alebo nejake triky, co by pomohli vylepsit chladiacy vykon tohto case. (zvacsit medzery medzi radiatormy?oddelit ich plexi deskou?).
Jo a zostava by mala byt, Core 2 Extreme QX6700,ak do polroka zlacni, inak C2D E6600, Gf8800GTS, ostatne okrem MB(+-Asus striker), by chladene vodou byt nemalo.Ehm, a este cerpadlo, To bude Eheim HPPS.
Nepiste my sem prosim aby som radsej vzal nejake lacnejsie.. pripadne ako vravel jeden "expert"vymenik z skodovky. Peniaze v tomto pripade pre mna nie su zas tak rozhodujuce a tieto komponenty su az asi konecne.
Vdaka za kazdu konstruktivnu odpoved.
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Predpokladam ze to chces mat bez vetrakov. Tieto MORA mi ako pasivne velmi nepripadaju ale co som pocul skusnosti tak funguju.

Ale ak vezmeme fakt ze teplo stupa nahor, tak to umiestnenie je nevhodne. Zo skodovky vymennik rozhodne nie, ani na aktivne toboz nie na pasivne chladenie.

Ja by som pouzil nejake Cape CORA profily (http://casemodding.cz/...) a tam napr. zo 4 kusov spravil obruc okolo celeho portalu.
Používateľov profilový obrázok
rawis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 28. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Dubovce pri Skalici

Príspevok od používateľa rawis »

Hmm, na tie profily som sa uz pozeral, ale moc som neveril ze by mali mat nejaky chladiacy vykon, ale asi ano. K omu MORA2, planoval som tam dat jeden supertichy na prednu stranu, zo zadu je FPU ktory bude ten prud vzduchu vytahovat von.
Inak, tie 4 profily, ako si myslel rozmiestnit?a budu stacit na spomenuty hardware?. Najviac by mi vyhovovalo keby boli tie pasivy dole, pod samotnou skrinou. Inak, pocital som s dvoma-troma vetrakama, ktore by sa zapinaly postupne len pri prekroceni urcitej teploty (Aerocool PowerWatch Black)

Návrat na "Vodné chladenie"