Pazvuky z VPP655

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ahojte,

mam pumpu Alphacool VPP655 uz cca 7 rokov a zacal ma trapit divny zvuk, ktory predpokladam, ze vychadza od pumpy. Doteraz som ten zvuk nevnimal, aj ked tam asi bol uz dlhsie, lebo som mal bednu skrytu za protihlukovym panelom pod stolom.. ale teraz je bedna na stole vedla monitora a pod stolom miesto nie je..

Presnejsie su to 2 velmi podobne zvuky, bud je to jeden alebo druhy ..
  • Pravidelne pulzujuci zvuk, trochu dunive bzucanie
  • Rovnake bzucanie, ale konstantny ton
Pumpa bezi na 1. stupni, menit to ani nemozem za pochodu lebo pumpa je namontovana tak, ze sa k ovladaniu bez vypustenia okruhu nedostanem. Skusil som stopnut vsetky ventilatory, ci to nie je niektory z nich, ale nie .. rovnako zdroj to nevyzera byt, na nom ventilator nebezi pri office praci, pocuvanie a hladanie zvuku mi tiez nepride ako zvuk zo zdroja, ale vsimol som si, ze zvuk sa meni, ked vytiahnem repro zo zasuvky (tam zas brni subwoofer aj ked nejde ziadny zvuk, ale je to brnenie ktore pocut len v absolutnom tichu..). Snazil som sa to natocit, ale ten zvuk mi mikrofon na mobile aj fotaku uplne odfiltruje.

Nejake napady ako overit ci to robi pumpa alebo nejaky iny konkretny komponent? Pracujem hlavne v noci ked to je pocut najviac a boli ma uz z toho hlava .. :(
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa Leon »

No keď si všetko povypínal, tak logicky ti tam nemá čo iné bzučať  :) Veď skús vypnúť čisto len pumpu a uvidíš, či zvuky zmiznú. Na tú minútu to ničomu nepoškodí. Okruh si určite počas tých rokov preplachoval, ale čistil si aj pumpu? :P

JayZ-imu nedávno umreli obidve pumpy, a obidve ich fixol naspať presne rovnako. Keďže sa to tam točí iba magneticky, tak tie nánosy dokážu pumpu riadne upchať. Neviem teda čo máš za kvapalinu, ale bez rozmontovania okruhu to imho tak či tak nezistíš, čo s tým je.

Skús pozrieť.

.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Jop, na toto video som dnes narazil, no asi sa nevyhnem rozobratiu okruhu zas (rozoberal som pred pol rokom?) ale neviem co tam este moze byt na cistenie, tu tycku akoze lozisko dajme tomu, ale ako vycistit to vnutro ? Je celkom mozne, ze sa to tam uz casom zanieslo, pumpu som mal rozobratu naposledy ked som skladal noveho vodnika, cize velmi davno.

Kvapalinu som pouzival 6 rokov "tu istu", teda XSPC EC-6 UV Green, teraz tam je naliata EK-Ekoolant EVO UV Lime GREEN. s EC-6 som mal problem, ze sa mi relativne rychlo vytvoril humus v okruhu, ktory bol ale len na hadici medzi radiatormi a na CPU bloku som ho objavil az po kompletnom rozobrati blokov. Neviem ako EK, mam ho v okruhu necely rok ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Dnes overene, ze to teda robi pumpa (som sa dopracoval ku jej Molexu..), vypustena voda, skontrolovane a vycistene co slo vycistit, zvuk je uplne bez zmeny. Ako je tam moznost, ze to rezonuje o skrinu, ale tak mam to v EK X-Top na gumenych nozickach, nie je velmi kde aby to prenasalo tak silne vibracie..

Cize dalsia moznost je nova pumpa, pozeral som na VPP755 ale co som sa docital, nie je kompatibilna s mojim expa-topom a to sa mi velmi nechce menit, jedine ak by som vymenil top s expanzkou za top bez expanzky a na "zasobnik" by som si tam dal len nejaky kus hadice (lebo aj tak, za celu dobu co mam vodnika som si nevsimol ani pokles ani stupnutie hladiny). Tiez regulacia by bola asi u mna nerealna, mam len 3 vystupy na ventilatory a to CPU (PWM only) a 2x Case (1x PWM a 1x 3pin) no ak by som aj spojil 2 vetraky na case do jedneho vystupu, nemozem to prepnut na PWM, lebo by mi prestalo regulovat case cez voltaz..

Pripadne Enermax NEOChanger ? Nebude mat niekto skusenosti? Ci len Gabo? :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa stiv »

755 nekupuj. Je to shit. Moja sla po kratkom case na RMA a nebral by som ani zadarmo. Po internete mas tiez milion problemov. Ten meniaci sa vydavajuci zvuk co z nej siel sa nedal vydrzat. Chvilu ale fungovala ako mala. :D
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa CageJ »

mne sa na VP655 vybilo to vnutro po 1,5 roku
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa lepermessiah »

No, normalne nie je co kupit ? Ten NEOChanger mi mozno ani nevleze do bedne

@CageJ ja som 2 roky PC nepouzival a inak sice bezi nonstop, ale na tom 1. stupni, kvapalina malokedy ide nad 45 stupnov a mozno pomaha aj to, ze 3 roky bezala pumpa nalezato, teraz bezi 2 roky zvislo .. :D ale hej, huci a vadi mi to, no musim to vyriesit lebo aj zena je nervozna ze jej to bzuci a nemoze sa sustredit
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pazvuky z VPP655

Príspevok od používateľa Leon »

Veď kúp zase VP655,... šak stará si už svoje odslúžila až až a nie je to tak, žeby sa ti po pol roku pokazila, aby si tomu už neveril.
.

Návrat na "Vodné chladenie"