Čo treba chladiť po pretaktovaní cpu?

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
cigo212
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2016, 13:20

Čo treba chladiť po pretaktovaní cpu?

Príspevok od používateľa cigo212 »

Ahojte. Chcel by som si pretaktovať cpu a poskladať si vodný okruh. Chcel by som sa opýtať či je treba chladiť po pretaktovaní cpu aj iné časti napr: chipset,ramky atd: alebo kedy a za akých príčin je ich treba chladiť? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Čo treba chladiť po pretaktovaní cpu?

Príspevok od používateľa spencer »

nechcem sa moc vyjadrovať nejako neviem presnú odpoveĎ ale z toho čo ja viem . pokiaľ máš kvalitnú dosku mala by mať aj kvalitne chladenú napajaciu kaskadu a čipset najčastejšie pasivmi - to by malo stačiť bežnému userovi čo si na vode snaži pretočiť CPU na bežné drtenie hier a inú prácu . pokiaľ sa ale zaujímaš o HC overclock alebo extreme overclock vtedy sa už možno hodí chladiť aj fanmi na čipset . ale z dlhodobého hľadiska vysoký a naročný OC nie je vhodny tak je otazné koľko by ta zostava prežila a podmienky chladenia aj ostatných časti najmä dosky by boli hlučné a neadekvatné k pretaktovaniu . pre bežný OC ako mám aj ja postači tvoj vodný blok na CPU a dostaneš sa o trocha vyššie ako sso vzduchom ( hovorím o jednoduchých systémoch ) + ramky tým stači pasív pokiaľ im nebudeš pridavať riadné volty + podmienka na kvalitné a stabilné OC je kvalitne vetrana skrinka .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Čo treba chladiť po pretaktovaní cpu?

Príspevok od používateľa stiv »

Drahsie dosky to zvladaju bez chladenia vodou a ramky netreba chladit ale zalezi kolko do toho chces pustat V.
.
cigo212
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2016, 13:20

Re: Čo treba chladiť po pretaktovaní cpu?

Príspevok od používateľa cigo212 »

Odpovedali ste mi presne to čo som potreboval počuť. Ďakujem za skoré odpovede.

Návrat na "Vodné chladenie"