Vodné chladenie - základy a komponenty

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa GABO »

Jediný problém je, že to predávajú len napriamo - pre distribútorov to nehrozí zatiaľ preto nie sú ani v ponuke.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Ahojte,

Zhanam bender tool na akrylove alebo PETG trubice a potreboval by som len ten formovac do 90 °C uhla.Chcem si dorobit vodne chladenie z trubiek a vymenit hadice takze by som pouzil trubky Acryl s 16mm priemerom.Neviete kde sa ten nastroj da kupit respektive predava to niekto tu z fora?Dakujem
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa ericc64 »

Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Vdaka no tam som uz pozeral a vlastne tam nakupujem casto ibaze nemaju taky co potrebujem len od EK water block maju tu formu presne tu nechcem a ani za nu davat 30€.Viem ze na AliExpess sa da kupit cela sada(asi 3 nastroje na ohyb)za cca 10-12€ ale dodacie doby su takmer mesiac a to sa mi moc nechce cakat.Dufal som ze tu najdem niekoho kto sa toho rad zbavi za lacno alebo ma navedie este na nejaky taky specializovany e-shop na sk alebo cz scene.Kazda rada dobra no budem rad ked sa niekto tu najde kto mi to preda :-)
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa ericc64 »

Aha, takze za 10€ hned a teraz ... Vela stastia , rovno obj z toho ALI :bye: ( tu to asi aj tak nikto nema )
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa stiv »

Ono vzdy je to tak ze niekde je nieco ine lacnejsie, ale potom bud doprava alebo dodanie tak ani zo slovenska to nakoniec nie je zle a mas aj zaruku. ;)
.
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Ahojte,

Tak som nakoniec po dlhom badani po internete narazil na jeden celkom dobry e-shop specializujucim sa len na vodne chladenie do pocitacov.Je to nemecka firma a je to v EU takze dodanie bolo naozaj rychle.Ten bender kit co tam predavaju nie je uplne z ich produkcie ale stoji len 7€ a je od znacky Barrow.V kite su 3 nastroje na ohyb trubiek a to 45/90/180 stupnov lno treba si zvolit velkost trubiek ci to ma byt na 12/14 alebo 16mm trubky.Porovnaval som si cenu na AliExpresse a tam to vychadza +- rovnako cize cena nebola ani nadsadena.Teraz trosku tvrdej reality: bender kit ma vysiel 7€ ale za dopravu som platil 16€ :-D no v konecnom dosledku sa mi to aj tak vyplatilo nez v e-shope tichepc(u nas jediny speciazizujuci sa obchod na vodne chladenia atd.) kupovat jeden nastroj(formu) na ohyb za viac ako 30€(brane s dopravou).Inak objednaval som to v nedelu a v utorok cize dnes som to uz mal doma a dopravca bol DHL express kurier.Tento e-shop hodnotim pozitivne a v buducnosti si tam mozno este nieco objednam pretoze maju toho dost skladom a sortiment maju fajn.
Ak by mal niekto zaujem o ten e-shop tak prikladam nan link: https://watercool.de/en/

Dlho som vahal ci si ten bender kit neobjednam radsej z AliExpress(kvoli cene za dopravu) no cakacie doby a nulova skusenost s touto spolocnostou ma priviedla k inej alternative ktoru nelutujem :-)
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Trubka »

Ahoj, Watercool je znamy vyrobca komponentov vodneho chladenia. Kit co si nasiel od znacky Barrow moze byt v poriadku. Nemam s tou znackou osobnu skusenost, len co som cital po forach tak kvalita produktov zodpoveda cene a produktove obrazky stylizovane ala Bitspower jednoducho nezodpovedaju realite. Ludia ich kupuju hlavne preto ze maju bloky aj na take graficke karty na ake nie je dostupny blok od overenejsieho vyrobcu. S akym nastrojom na ohyb si to porovnaval v tichepc?
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Mne prislo to co propagovali na obrazkoch take iste aj v realite.Kvalita je naozaj na dobrej urovni ale na AliExpress koluje este podobny nastroj znacky Bykski no to uz neviem ci zodpoveda realite respektive ake kvalitne to moze byt ale su si s Barrow kitom dost podobne.Na strankach tichepc maju len dva nastroje na ohyb a to jeden je univerzalny od Alphacool(ten robi lubovolny ohyb az do 180 stupnov) a druhy EK Water Blocks EK-Loop Modulus(forma pre 90/45 stupnov).Prva varianta vyvolava dost otazok a musi sa trubica prevliest cez nastroj a neviem akoby to fungovalo pri dvoch tesnejsich ohyboch.Duha varianta je proste len forma kde treba trubicu natlacit dnu.Moj kit je skratka radius s pravitkom takze ohyb bude pekny v pozadovanom uhle bez deformacii a mozem robit velmi tesne ohyby.

Co som tak cital tak Watercool ma vsetko z vlastnej produkcie a robia si tie bloky sami takze preto dokazu tu dieru na trhu rychlo vyplnit ved aby nie ked maju nato vlastne cnc-cka a ine stroje.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa stiv »

Uhm, teoreticky. Prakticky ked im nieco dojde, tak cakas ako hluchy.

Ale su fajn a mam ich rad. Hlavne tu expu.
.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa hawkeye »

Ako casto treba menit v okruhu vodu?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa j0hny »

Odporucane je raz za rok, niekto meni 2x. Zalezi od komponentov a cistoty, teoreticky by to malo vydrzat 3-5 rokov ale vzdy sa najde dovod na vymenu
EK kryofuel pise 2 roky od vyroby.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Lithil »

Caute, kde nakupujete/odporucate nakupovat komponenty ? Preferujem rychle dodanie
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa MarkAurel »

Ahojte, vobec nemam skusenost s vodnikom, chcem sa informacne opytat podla coho vyberam vodnika do case? Myslim velkost radiatora ci ako sa to vola, ak mam v predu ci hore v case 2x 140 vetraky tak vyberam vodnika s 2x140?
Dolezita vec je aj aby uchladil vykon CPU ...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Vodné chladenie - základy a komponenty

Príspevok od používateľa Ivko »

Kupuješ podla toho ako pažravý CPU budeš mať, pažravý sa bude hriať...
Logicky je lepšie si kúpiť taký CPU čo nie je pažravý a 2x lahšie ho uchladíš a kludne aj vzduchom bez starostí.

Ideš na to od konca, treba ísť na to od začiatku

Návrat na "Vodné chladenie"