Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa palee »

Ellessar napísal:Toto s pamatou som si ocheckoval este raz:
http://www.valueram.com/datasheets/KVR800D2N5K2_4G.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
a su 1,8V +-0,1V
A tu P5Q SE/R som skusal aj s KVR800D2N5K2_2G (2x1GB) a bolo to uplne to iste.
A v BIOS problem nie je, kedze som pisal, ze som skusil asi 4... Vsetky, ktore sa mi podarilo stiahnut...
Skor by ma zaujimalo preco je problem v Intel Speedtech alebo takom dacom + Asus P5Q + Windows... To je ich super EPU? Ze sa ti zasekne 5x PC, potom ho od nervov radsej vypnes a usetris elektriku?
možeš prosím Ťa napísať, aké ramky si skúšal? to by ja mňa zaujímalo... dosť je problém s A-Datamy (relatívne), alebo nespolupracujú alebo sú často chybné... o iných ramiek som ani velmi nepočul, že by robili nejaký ten problém...
tá lowend rada može mať nejakú chybu, nevylučuejm... nemal som takú dosku, takže neviem... v minulosti mali Asusky semtam problémy s lowend doskami, GB tam jasne vedie...

a zaujímavé, že vypnutím šetriacich funkcií sa to rieši... skúšal si iné procáky? EPU to može robiť, u nejedného sa to stalo... nemože to súvisieť so stavmi, ktoré sa v cpu prepínajú pre šetrenie, ak sa dobre pamätám? tak hlboko sa do toho nerozumiem, ale na IDF sa aj tieto veci preberali...
Používateľov profilový obrázok
ruto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 16. Aug, 2006, 02:00

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa ruto »

Chcem sa spýtať čí tieto pamäte CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. niekomu fungujú na doske P5Q Pro .Lebo po tom čo som zložil nové PC (pozri podpis) mi nenabehol setup proste PC ani nehlo.Po všetkom možnom skúšaní som od kamaráta požičal 1kus ram Apacer DDR2 1x1GB 800MHz GOLDEN KIT a zrazu to bez problému ožilo a dokonca som aj nainštaloval Vistu 64.Tak som ram poslal na reklamáciu a neviem či je chyba v kompatibilite alebo sú obe ram vadne .Skúšal som aj najnovší bios aj ručne nastaviť ram ale keď som ich tam dal tak nič nešlo.A očo bolo moje sklamanie väčšie keď som zbadal že grafika robí artefakty (rovnomerné zvislé pásy ) tak som si dal tú námahu a požičal aj grafiku 8800 gt a zasa bezproblému .Tak neviem či mam len takú smolu alebo je tá doska fakt na hov..... :cry:
Ak teda niekto má skúsenosti s týmito ram tak prosím nech mi dá vedieť ,poprípade bi som ich vymenil za iné.
Po reklamácii (dúfam že prebehne korektne) dám vedieť ako som dopadol.samajte.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa palee »

skús dať len 1 modul a voltáž si myslím dal 2.2V na ramky... prípadne skús ramky na inom pc...
Používateľov profilový obrázok
ruto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 16. Aug, 2006, 02:00

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa ruto »

Ako vravím ram aj grafiku som poslal na reklamáciu takže teraz možem len čakať čo mi pošlú speť .Pridanie voltov na 2.2 som skušal aj s jedov aj s dvomi no bezvýsledne.A keby som ich aj rozbehal tak ze s inou ramkov nastavím bios a potom ich vymením za svoje aj tak bi som nebol spokojný .Lebo čo ak bi som musel resetnúť dosku a zasa ten istý problém ?no kto bi chcel mať ramky ktoré nejdu pri defalt nastavení biosu.samaj.
CPU: E5200, 3300 MHz (11 x 300) //Arctic Cooling Freezer 7 Pro // VGA: Palit HD4850 Sonic 512MB DDR3 PCX core709MHz mem1079MHz //RAM:CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. 5 5 5 -15 902MHz// MB: ASUS P5Q PRO // HDD: WD 6400AAKS // LCD: LG 22" LCD W2252TQ-PF Wide 2ms DVI // Skrinka:Ara YY-5605 černá // Zdroj:Enermax PRO82+ EPR425AWT 425W PFC // DVD:ASUS DRW-2014L1T .
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je ale problem RAMiek, ze nejdu pri DDR2-800MHz 5-5-5-18 1.8V. Vyrobca ruci iba za spolupracovanie dosky s RAM uvedenymi na QVL danej dosky. Ak pouzijes inu, tak to robis na vlastne riziko.

PS: by sa pise s Y.
Používateľov profilový obrázok
Ellessar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Ellessar »

faugusztin:
Kedze to robili aj E5200 aj E8400, tak to od procesoru to asi velmi nezalezi... Mozno od revizie a tak...

Ano, mas pravdu s tymi P5E, aj ked je to v tomto topicu a k mojim skusenostiam s P5Q irelevantne.
Absolutne irelevantne je koment o frekvencii na aku to vies dostat, nikto sa o pretaktovani nebavil. A tie dosky az tak low-end nie su, ved maju RAID a najnovsi northbridge a southbridge a nie su to dajake lacne Intel BULK... Si uvedomte, ze drviva vacsina ludi stale surfuje a pise vo Worde a max. upravuje fotky (a to este mozno v mspaint :D) a na to Maximus Formula IIIIII +++ nepotrebuje.
Kedze som kupoval microATX disku s integrovanou grafikou, tak nebudem pouzivat ext. grafiku, takze PCI Express linky nepotrebujem riesit.
Na internete som vlastne nanasiel staznosti na moje dosky, ale na P5Q-E, ktora ma zarucene daktore prvy rovnake ako P5Q SE/R a ten P5Q-E uz nie je tak "low-end"... A popis toho problemu s P5Q-E bol na vlas zhodny s mojim. Ale dobre, ak sa niekomu nepaci, tak to zmenim
Davajte si pozor na P5Q-EM, P5Q-E, P5Q SE/R a ked si budete kupovat P5Q, skuste si na nete pozriet nejaky feedback a kommenty k tymto doskam a nekupujte len podla znacky a cipsetu.

Dik za prispevok, ale neviem, citim sa ako keby som hovoril s dajakym cudzincom. Hovorim o probleme pri konk. modeloch a dostanem prispevky o low-end a pretaktovani apod. To ked mas problem s autom tak ti tiez v servise povedia, ze mas lowend za 400 000 a tvoj VW Golf nema vela spolocneho s VW Polo a Skoda Fabia ma za rovnaku cenu len 8 ventilove motory kym Polo 16?
palee napísal:
Ellessar napísal:Toto s pamatou som si ocheckoval este raz:
http://www.valueram.com/datasheets/KVR800D2N5K2_4G.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
a su 1,8V +-0,1V
A tu P5Q SE/R som skusal aj s KVR800D2N5K2_2G (2x1GB) a bolo to uplne to iste.
A v BIOS problem nie je, kedze som pisal, ze som skusil asi 4... Vsetky, ktore sa mi podarilo stiahnut...
Skor by ma zaujimalo preco je problem v Intel Speedtech alebo takom dacom + Asus P5Q + Windows... To je ich super EPU? Ze sa ti zasekne 5x PC, potom ho od nervov radsej vypnes a usetris elektriku?
možeš prosím Ťa napísať, aké ramky si skúšal? to by ja mňa zaujímalo... dosť je problém s A-Datamy (relatívne), alebo nespolupracujú alebo sú často chybné... o iných ramiek som ani velmi nepočul, že by robili nejaký ten problém...
tá lowend rada može mať nejakú chybu, nevylučuejm... nemal som takú dosku, takže neviem... v minulosti mali Asusky semtam problémy s lowend doskami, GB tam jasne vedie...

a zaujímavé, že vypnutím šetriacich funkcií sa to rieši... skúšal si iné procáky? EPU to može robiť, u nejedného sa to stalo... nemože to súvisieť so stavmi, ktoré sa v cpu prepínajú pre šetrenie, ak sa dobre pamätám? tak hlboko sa do toho nerozumiem, ale na IDF sa aj tieto veci preberali...
Kingston: KEKVR800D2N5K24G a KEKVR800D2N5K22G
CPU: Intel Core i5-3570K; RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Red 1600MHz CL9; GPU: ZOTAC nVidia GeForce GTX 650Ti AMP! Edition; MB: ASRock Z77 EXTREME4; SSD: OCZ-Vertex 4 120GB HDD0,1: 2x Western Digital RE4 2x1,5TB WD1503FYYS; Zdroj: Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold; CPU Cooler: Noctua NH-U12DX
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ellessar napísal:Hovorim o probleme pri konk. modeloch a dostanem prispevky o low-end a pretaktovani apod.
Ty si napisal : P5Q seria je dost chybna... Nie ze konkretne modely maju problem. A uz som ti pisal, ze ty mas problem s 3 doskami zo 4, zatial co ja som mal problem s 0 doskami z 5 - kde je teda problem ? Dokonca 2 z tych 5 PC mali tebou pisane pamate, KVR800D2N5K2/4G. Takze ?
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8106
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa ericc64 »

mam dosku Asus P5Q-pro.. a zdroj LC power 550w.. teraz mam do dosky zapojeny 4pin. konektor na napajanie dosky...lebo ten LC nema 8pin konektor

kupil som novy zdroj Enermax modu 525 W...a ten ma aj 4 pin a aj 8 pin konektor na napajanie dosky...

na doske kde je dany 8 pin konektor...tak na nom su zvysne 4 pin zaslepene takou ciernou zaslepkou..

moja otazka : mam tu zaslepku dat dole a zapojit do dosky 8 pin konektor z enermaxu ? myslim si ze ano..malo by to zlepsit napajanie dosky..ale nie som si isty..tak sa radsej spytam :-)

diky moc ...
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa palee »

presne tak, daj dolu to záslepku a napoj 8-pin :)
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8106
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa ericc64 »

ok diky...idem to nahodit...som zvedavy ako budem spokojny s tym "slavnym" Enermaxom :)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Ellessar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Ellessar »

faugusztin napísal:
Ellessar napísal:Hovorim o probleme pri konk. modeloch a dostanem prispevky o low-end a pretaktovani apod.
Ty si napisal : P5Q seria je dost chybna... Nie ze konkretne modely maju problem. A uz som ti pisal, ze ty mas problem s 3 doskami zo 4, zatial co ja som mal problem s 0 doskami z 5 - kde je teda problem ? Dokonca 2 z tych 5 PC mali tebou pisane pamate, KVR800D2N5K2/4G. Takze ?
je problem v 3 doskach zo serie P5Q a napisal som aj ktore konk. modely? Uz som to zmenil na to, aby si uzivatelia davali pozor na konk. modely, neviem co je na tom zle a co vlastne mam napisat aby si bol spokojny...
CPU: Intel Core i5-3570K; RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Red 1600MHz CL9; GPU: ZOTAC nVidia GeForce GTX 650Ti AMP! Edition; MB: ASRock Z77 EXTREME4; SSD: OCZ-Vertex 4 120GB HDD0,1: 2x Western Digital RE4 2x1,5TB WD1503FYYS; Zdroj: Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold; CPU Cooler: Noctua NH-U12DX
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3913
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Memnon »

nechapem som tiez drzitelom P5Q-E a nemam nemal som a snad ani nebudem mat ziaden problem s touto doskou
proste davajte si pozor na toto toto hento a tamto :? to su take divoke reci a ako uz bolo spominane staci trosku kuknut na nete a skoro na vsetky veci sa najde tabor ktory danu znacku typ ztracuje a tabor ktory s nimi nema problem
chyba bude niekde inde pravdepodobne asi niekde medzi klavesnicou a stolickou teraz nemam na mysli ze koli tomu sa ti kazia dosky ale ze to akosi nevies pochopit :)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
fantastic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa fantastic »

mám taký menší problém s P5Q DELUXE (BIOS 1406). Keď dám vypnúť PC normálne cez ŠTART - VYPNÚŤ POČÍTAČ (Windows XP Home + SP3) tak sa mi všetko povipína, disky cvaknú odstaví sa komplet všetko ale vetrák v zdroji zostane bežať. Musím to ešte ručne vypnúť dlhším podržaním tlačítka. Neviete poradiť čo treba nastaviť aby to fungovalo tak ako má?
a mimo to o zvukovke na P5Q DELUXE som počul samú chválu ale môžem povedať že softvérovo je totálne nedotiahnutá a je celkovo slabučká, nie čo sa týka kvality zvuku (tá je OK) ale čo sa týka možností nastavenia a užívateľského rozhrania. Po tejto stránke je táto ADIčka v porovnaní s REALTEKom čo som mal na predošlej doske totálny shit. Nehovoriac o tom, že som konečne po 2 hodinách prišiel na to ako môžem mať pripojené naraz stereo repro na jednom jacku a druhé repro (vežu) na druhom jacku. Stále mi to vyhadzovalo že som to nesprávne pripojil a nechcelo to pustit viac ako jeden jack na výstup (druhý nechcelo dať ako výstup). Ešte idem maturovať aby som mohol do 3-ho jacku pripojiť slúchadlá tak dúfam že to dajako pojde. Na realteku to šlo bez problémov. A teraz keď už fungujú oba tak mi zase akosi celkovo poklesla hlasitosť a prestal fungovať zvuk na fajne.sk televizia. :x
takže som zmaturoval asi tak že na tejto zvukovke nie je možné mať naraz pripojené na jednom jacku jedny repráčiky (mám také menšie pri monitore) a na druhom napríklad vežu (využívam pri večernom pozeraní filmov). To čo som si myslel že idú už dva, to bol surround a nie oba front L/R. Takže fuj, hnusná zvukovka, hnusné ovládače, hnusný ovládací soft. Prisambohu tento zvukový chip podporuje len jedno zariadenie pripojené iba na jeden jack v stereo režime. zo 6-tich dostupných jack konektorov je jeden vyhradený na MIC a druhý na LINE-IN. Zo zvyšných 4 len jeden funguje ako out pre fron/LR stereo. Ostatné sú side a rear surround l/r a subwoofer/center a nedajú sa za žiadneho boha nastaviť do režimu (ako na realteku) aby som mal napr. 2x front LR/stereo
MB: ASUS P5Q DELUXE| CPU: Intel Core 2 Duo 8400 (3 GHz @ 3,6 GHz, LGA775, 6MB cache) | CPU Chladič: AC Freezer 7 PRO | RAM: 8GB DDR2 KINGSTON 800MHz CL5 | VGA: GeForce 9600GT 512MB DDR3 | VGA Chladič: Zalman VF700-AlCu | HDD: 2xSEAGATE 320GB (7200rpm, SATA2, 16MB) + Samsung 750GB (7200rpm, SATA2, 32MB) Samsung 1500GB (7200rpm, SATA2, 32MB)| DVD-RW: PIONEER DVR-212/SATA | Zdroj: LC POWER GREEN 6550GP rev.2 550W | Skrinka: Thermaltake Mambo Black | Monitor: 19'' LCD Samsung SyncMaster 940B
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa d3Xter »

dobry den pani chcel by som vas poprosit ci by ste mi nepomohli s taktovanim mojho pc (je v popise)neviem ake tam mam dat nastavenia v biose atd pls :)
CPU: Intel Xeon E3 1231 v3 CHLADIC: Prolimatech Megahalems + Noiseblocker eLoop B12 MB: ASUS B85M-G RAM: Kingston 1600MHz HyperX Fury Blue 3x8GB VGA: Gainward GeForce GTX 960 Phantom 4GB SSD: 256GB Crucial MX100 HDD: ST1000DM003 PSU: Seasonic 450W 80+ Gold MONITOR: AOC Q3279VWF
AUDIO: Microlab SOLO 6C + Soundblaster x-fi surround 5.1 pro
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Asus P5Q séria/P5Q Deluxe - P45 - skúsenosti, rady, názory..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ivvo napísal:dobry den pani chcel by som vas poprosit ci by ste mi nepomohli s taktovanim mojho pc (je v popise)neviem ake tam mam dat nastavenia v biose atd pls :)
toto by ti malo na zaciatok stacit
http://www.extrahardware.cz/pretaktovan ... acatecniky

Návrat na "Základné dosky"