Ktoru dosku??

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Ktoru dosku??

Príspevok od používateľa kramer »

mam CPU AMD Athlon XP 1800+, RAM DDR400 Kingston HyperX CL2 kit 2x512MB , Zdroj 350W, AGP ATI Sapphire Radeon 9600XT 256MB, 2xDVD ROM-RW, HDD 40GbWD a 40GBMaxtor, jedine comy chyba je poriadna doska mam na ponuku dve dosky jedna je MSI KT880 a ta druha EP-8RDAEI :8O: ide my hlavne oto aby som vedel poriadne vytaktovat procesor skuste poradit ak mate skusenosti s tymito doskamy lebo po forach nic moc ja mam zatim K7S5A a je to shit :E
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

urcize epoxu mal som ju a vytaktujes slusne. ta ddruha ma via cipset cize v porovnani v epoxom ,ktory ma nforce 2 400Gb je to shit.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

Jednoznacne podla mna EPOX, bezim na nej uz par rockov a nemam jedineho zleho slova :wink:
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
jafb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa jafb »

Via KT 880 nie je ziadny shit. Mal som dosku s tymto chipsetom a bol som s nou spokojny. FSB som zo 133 MHz bez problemov zdvihol na 200 MHz. Ramky mi bezali bez problemov v dual chanel móde, aj keD to neboli rovnake moduly, a ani rovnake znacky. Dokonca jedna ramka bola pretaktovana z 333 MHz na 400 MHz a druha bola original 400 MHz. Doska bola uplne stabilna aj po takteni.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

Mal som obe dosky, na Epoxe este stale slape sestrin syn. (Sempron 2400+ @ 9x200) KT-880 som mal dve, obidve sa tu na fore predali. Co sa tyka stability, kompatibility s ramkami, vybavy a kvality napajacich obvodov je KT-880 lepsia MB. 300 dni nonstop zapnuta ako server, bez jedineho problemu. CPU Sempron 3000+, jadro Barton @ 12 x 200/ 1,7V, premalovany na mobil. Ta co robila server, robi server aj s Sempronom u noveho majitela. Zatial si nestazoval. :P
Epoxa oproti MSI vynika o poznanie rychlejsim chipsetom a moznostou menit fsb priamo vo win. KT-880, vie zase ako prakticky vsetky VIA a SIS chipsety menit vo win nasobic mobilnych cpu a aj softverovo chladit cpu, ale tieto vsetky vymozenosti idu na ukor rychlosti. Takze je na tebe, co si vyberies a co preferujes. S OC nebudes mat problem ani s jednou, obe dosky maju vsetko co na dobre pretaktovanie treba. Pravdepodobne chces to PC hlavne na gamesy, tak to by som ja bral Epoxu, aby som z toho Athlonika s rychlym chipsetom a ramkami dostal maximum. Ak planujes nejake vaznejsie serverove, rendrovacie aplikacie a ide ti o max. stabilitu, tak MSI, za cenu nizsieho vykonu.
NemesiS_SVK napísal:urcize epoxu mal som ju a vytaktujes slusne. ta ddruha ma via cipset cize v porovnani v epoxom ,ktory ma nforce 2 400Gb je to shit.
NemesiS_SVK ty tu neshituj, ked si tu MB nevidel ani z rychlika, prip. si take rady usetri niekam do bulharskej trznice.
Nie, ze by som mal nieco proti Bulharom :D

Návrat na "Základné dosky"