MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

no pokial s tym nerobim, je to zlozite
a vdaka za indentifikaciu suciastok.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa werwest »

keby som bol na slovensku tak by som sa ponukol to spravit. mozno skus nejaky servis co to bude vediet, ale nie pc servis tam pochybujem ze bude niekto robit board level repair
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa patro16 »

tiez by som to nemal problem opravit len som daleko, ale nechce sa mi verit ze by sa niekto z BA nenasiel.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa Ivko »

Si myslím že v obchodoch kde predávajú elektronické súčiastky by sa ochota asi aj našla.
Súčiastka stojí pár centov a v rámci ochoty za nejakých 5-10€ by to mohli naletovať.
Napríklad taký GME.sk
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

skusam sa dovolat do toho GME uz druhy den a stale nedvihaju.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

saga pokracuje
poslal som im to znova, ze odmietam ich postoj k tomu, aby 2mm suciastka, ktora nema hodnotu ani 10c, bola pricina, ze nie je mozne vymenit a ani len opravit dosku za 250e navyse, ked oni nemaju mne ako dokazat, ze sa to odlomilo mojou nespravnou manipulaciou, rovnako, ako ja nemam ako komu dokazat, ze to tam mohlo byt uz od vyroby nekvalitne napajkovane a ako spominal uz vyssie mino, tak tym ako sa tam zavesil tazsi chladic tak to proste odpadlo.

neni na tej mobo ani skrabancek, co by naznacoval, ze som s tym do niecoho buchol pri osadzani.

a kedze, som si viacmenej 100% isty, a uz aj v podstate zmiereny, ze s tym aj tak nijak nepohnem.
menim tuto temu na nakupnu poradnu, a chcel by som poradit nejaku dosku pre ten moj procesor, a kludne moze byt i bazar.
neviem, ci bude lepsie nejaku najlacnejsiu x570, alebo sikovnejsiu drahsiu x550?
co by ste pls poradili?
Spoiler: ukázať
::: ...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa Ivko »

Veď nájdi inú firmu čo predáva elektronické súčiastky, alebo skús niekoho čo opravuje telefóny

Posielať to znovu do servisu... Bola to tvoja chyba, fungovať ti to fungovalo, vytiahol si to zo skrinky a po spätnej montáži už nefunguje.
Pre nich to je vyriešené - mechanické poškodenie.
Nebudú robiť žiadnu výnimku, takého poškodeného HW sa im na reklamácii nazbiera veľa
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa shajek »

ked sa ti to vrati zo servisu, tak mi napis

PS: Ivko, tak chod tam kde predavaju elektro spotrebice, nech ti spravia elektro instalaciu ... Urcite sa mu kazdy pohrnie do babrania sa 250e dosky
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa Ivko »

Akože v nejakom servise mobilov by to neurobil?
Veď práve v tých mobilservisoch sa serkajú s vylomeným jackom na sluchátka, s vylomeným konektorom nabíjania, teda každý jeden má aj mikropájku aj nejaké skúsenosti

Keď sa babre s mobilom čo stojí aj 400-500€ tak nejaká doska za 250€ ho nerozhádže - nikto od neho nechce prepájkovať socket, zasa z toho netreba robiť jadrovú fyziku

Hento doslova napájkuje aj cvičená opica ak už držala mikropájku v ruke, len tá blbá súčiastka - treba ju mať, potom to je otázka 5min (z toho sa 3min bude nahrievať samotná mikropájkovačka)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ivko, ja som tu dosku praveze nevytiahol zo skrine.
stacilo nabok polozit skrinu, dat dole stock chladic, a odsrobovat ten stock kit, ten zadny backplate potrebujes aj pre noctuu.
tak len nasrobujes (bez toho aby si musel s doskou pohnut o mm) kit pre novy chladic a nasledne len nahodis novy chladic
(a odtialto uz ten pribeh poznate)

uvidim, mozno si este pockam mesiac, grrr
potom by som sa ozval shajek, ked tak.

ale vdaka za ten tip s mobil servismi.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa BiFino »

Najhorsie co sa moze stat, ze ti to poslu zo servisu spat (samozrejme neopravene) a ked ti to niekto opravi a nepojde to stale. Snad to nebude tento scenar. Kazdopadne drzim palce a sledujem priebeh.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

no, uz ked sa toho niekto dotkne a nepojde to stale, tak to bude uz aj tak jedno, nie?
kedze, narok na tu zaruku nemam pretoze podla chytrakov z msi nemam narok na vymenu, lebo som si to spravil sam.
hlavne, ze mi vcera v alze nakladala dievka, ze oni to neopravuju, lebo sa im to neoplati je to pre nich nerentabilne. ja kukam na ten sprosty monitor cez ktory sa tam s vami bavia, ze ci jej nesibe, ze co mi to ropzrava za hw za take prachy.

imho, vec je taka, ze ta doska proste zdochla, zahrali to na nejaky 2mm kondik akoze, spravili fotku a nechce sa im to menit, pretoze je proste taka draha. ja nemam ako dokazat, ze to tam uz mohlo byt zle od vyroby, oni nemaju ako dokazat, ze som to spravil ja, tak si pomohli takto.
zasa si neviem a nechcem ani pripustat, ze na taketo shady tactics by bola firma akou je msi, odkazana.
ale potom nechapem, ako som si to ja mohol spravit.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa BiFino »

Myslel som to tak, ze aj keby sa opravil ten kondenzator a stale by doska nesla tak to je na porazenie. Ale fakt nechapem, ze to neopravili, vsak je to par centova zalezitost a oprava by im trvala 5 min. Kludne ta mohli kontaktovat a povedat o co sa jedna a vypytat si nejaky poplatok cca 10-15 € a bolo by to pre obe strany vybavene k spokojnosti.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

presne to si mysilm i ja, ze to takto mohlo a malo ist, ale moje paranoie uz vytvaraju vseliake scenare. vid vyssie.
(mozno je rozdiel, lebo to bolo kupovane na firmu?)
ale co je zvlastne, ze ma vobec nekontaktovali uz prvykrat. jednoducho si to takto odovodnili a poslali nazad alze, ze mame ho v pejci.
tak ako hovorila dievka v alze, ze maju uplne nasalame zakaznika a jeho hw aj ked je za neviem ake prachy, ich to netrapi. oni zo zakona mozu takto jednat, tak si predsa nebudu robit vyssie naklady, ked nemusia.
Spoiler: ukázať
::: ...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja si myslím že takéto veci sa neopravujú. Je tam záruka, ak príde na reklamáciu, tak posúdia stav a rozhodnú sa či uznajú / neuznajú reklamáciu.
To nie je ako notebook, kde dostaneš hotovú vec a v prípade reklamácie by vymenili vadný komponent, MB, SSD, či RAM.
Tu sa kúpil samotný komponent, kde hrozí mechanické poškodenie pri montáži - to na doske aj je a oni s tým nebudú viac strácať čas a už vôbec nebudú držať elektronické súčiastky na opravu aj ked májú smiešnu hodnotu - na tej doske je toho ako maku, na čo by im to bolo.
Ved by na to museli mať zamestnaných X ludí, čo by sa v tom špárali - vadné MB, vadné GPU a často možno bez úspechu. Kto by to platil...

Ak sa uzná reklamácia, tak zákazník dostane nový kus a predajca si zasa nárokuje nový kus u výrobcu

Návrat na "Základné dosky"