poskodena doska? asrock z87 pro4

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

poskodena doska? asrock z87 pro4

Príspevok od používateľa Rado.R »

ahojte,

mam taky problem ze mi nejde nastartovat vobec PC. predpokladam ze je to sposobene doskou.
zdroj som otestoval na inom pc fungoval ok
v minulosti som mal semtam problem so spustanim kvoli vadnemu gombiku na pustanie pc tak som skusal spustit iny pc v mojej bedni s vadnym gombikom a bez problemov to slapalo.
skusal som iny zdroj v mojom pc - nefunguje.
v zadnych usb mam napojeny dac smsl a ten chvilu svieti a chvilu nie. cize nejaka stava cez dosku asi fici.

viete mi prosim poradit co este spravit, otestovat, opravit alebo potvrdit ci treba dosku vymenit? mate nejaky typ na z87 dosku?
procak mam i5 4670k, 8gb ram hyperx black, zdroj je corsair rm650

este by som dodal ze pc bol vypnuty na tvrdo pri vypadku prudu v celej oblasti kde byvam.
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: poskodena doska? asrock z87 pro4

Príspevok od používateľa Rado.R »

skusal som aj reset cmos, vybrat baterku z dosky, spustat s jednou ram, bez gpu vselico a stale mrtva zatial som objednal novu z alzy a ked to do dvoch tyzdnov nevyriesim tak si necham novu.. takze ak mate etse nejake napady budem rad:)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: poskodena doska? asrock z87 pro4

Príspevok od používateľa castelL »

Môžeš riešiť aj novší chipset Z97. Ale asi už reagujem neskoro ..

Spravil by som nasledovné: odpojiť všetky káble od základnej dosky, vybrať všetky komponenty zo základnej dosky a CMOS baterku na 5 minút. CMOS baterku daj potom späť, taktiež procesor, jeden pamäťový modul do prvého slotu a zapoj káble od zdroja. Grafiku nezapájaj, skús ísť cez konektor na základnej doske (DVI, alebo VGA, ako posledné HDMI).

Mne po výpadku elektriky nešla MSI s chipsetom Z97. Mŕtva doska, reklamácia, výmena za nový kus.

Návrat na "Základné dosky"