MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No osobne si myslim, ze od cias SB sa toho nezmenilo vela, co sa dosiek tyka. Par dosiek mi rukami uz preslo, a pred casom (cca 3 roky dozadu) som mal moznost na chvilku porovnat P67S-C43 (85€) a P67A-GD65 (160€) s mojim CPU. Asi tyzden fical na uplne rovnakych taktoch (4.7Ghz), len potreboval o 0,005V viac ako na mojej GD65. Islo mi hlavne o to, vyskusat si, ci nejak maju vplyv na OC uplne obnazene mosfety, na tychto lacnejsich doskach. A cuduj sa svete, vypekal som to poriadne a nic sa nestalo. Doska to ustala v pohode. Co sa tyka layoutu a vybavy, tak vobec nic mi (ako beznemu uzivatelovi) na nej nechybalo. Bral som ju pre kamosa a pre istotu som na mosfety zbastlil pasivy z accelera a nalepil ich na ne. Doteraz doska bezi s 2500K na 4.5Ghz a absolutne ziadny problem nema.
Co tym chcem povedat, ze by ste si uz mali uvedomit, ze taktovanie SB/IB/Haswell je totalne, ale totalne uplne ine ako u predchadzajucich generacii. Nehovorim, ze prave tato doska, ktoru tu tak poniektori hanobia je uplna jednicka, ale zase nie je uplny srot. I ked osobne, z vlastnych skusenosti by som isiel do niecoho vyssieho, ale max. 130€. Vyssie je to len o farbickach, vybave a preferenciach uzivatela...ale na OC nist = realna 0. Vsetko je to len o samotnom kremiku. A hlavne v dnesnej dobe, kedy intel pouziva namiesto kvalitnej pajky, len idiotsku zuvacku medzi DIE a HS, uz ani o tom nie.
Sa musim smiat na niektorych reckach, kde porovnavaju OC na doskach a su tam rozdiely 50-100Mhz...to je na smiech :rolleyes:

Ale k veci...tato doska uplne staci k tomu 4690K a nebudu s nou ziadne problemy, len si treba uvedomit, ze je to len zaklad. OC nebude vysoke tak, ci tak (zavisi od stastia na kus CPU) ani keby si tazatel obstaral fosnu za tri kila... :bye:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a niečo, čo predsa poskytne trošku komplexnejšiu výbavu je len o groš drahšie http://www.alza.sk/msi-z97-g43-d1531906.htm, potom http://www.alza.sk/asus-b85-pro-d931566.htm , kde sa dostáva do role aj lepšie spracovanie celkovo

a takto to funguje všade...spomenul som zdroje...aj zdroj bez 80+ štandardu môže fungovať bezproblémovo 10+rokov, no niekto na trvácnejší kus šťastie nemusí mať; preto som spomínal, že aspoň minimum by si človek mal určiť...podľa mňa taktovacie dosky za 90-100€ ? skvelý deal a naozaj už nie je potrebné (neprináša to žiadne extra výhody) prekračovať ako vravíš 130€ hranicu - to už potom naozaj sú dosky a.k.a ROG dosky, OC rada od GB, vyššie modely gaming rady od GB a MSI, power od MSI...a tú hranicu rozumnej sumy pekne zakončí http://www.tovarkuvam.sk/asus-sabertoot ... 98690.html , čo je nádherný kus MB
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa MaxPayne »

suhlasim s kyselinkom,osobne mam p67a c45 b3 a v nej osadeny i7 3770k a takt 4,8ghz,ide to krasne bez padania, a pochybujem ze keby prejdem na z77 na nejaku vyssiu radu,ci by mi to nieco prinieslo,mozno by to bolo este aj horsie,co sa tyka OC :-D
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa error7 »

loleq , tu B85 si dufam nemyslel vazne
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa loleqboleq »

hmm...prečo ? niečo sa zmenilo ? pokiaľ viem, tak stále je to (ak nepočítame nedávny krok od Asusu, ktorý takto odomkol aj ostatné dosky neZtkového čipsetu) jedna z neZtkových dosiek, ktorá umožňovala OC
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa error7 »

Pravdu mas ,to mi uniklo ze na tej doske je mozne OC.Stale ale moze zakrocit intel a by som bol zvedavy ako by si dotycnemu vysvetlil ze K cpu zrazu nemoze taktovat.Kazdopadne su tu ale Z97 dosky s podobnou cenou a vybavou http://www.alza.sk/msi-z97-g55-sli-d1531946.htm
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: MSI Z97 PC Mate - DOSKA DO MOJEJ ZOSTAVY

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pro gamerka vedela OC aj pred touto poslednou rebéliou od asusu - teda od vydania to mala - takže pár mesiacov
taktiež intel môže zakročiť ale aj keby, tak to sa toho užívateľa ani nedotkne, teda ak by nestiahol danú aktualizáciu čipsetu ale verím, že stačí ťahať drivre, čo sú priamo na pro gamer produktovej stránke na asuse a bude to v suchu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Základné dosky"