Problém s bootovaním

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Acnnair
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Jan, 2014, 20:19
Bydlisko: Topoľčany

Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa Acnnair »

Zdravím,

vyskytol sa mi menší problém s PC (z podpisu). Včera pri hraní BF4 mi to zamrzlo, dal som reštart a BIOS sa zastavil na "CPU Overheat...", čo teda netuším ako mohlo nastať, teploty som mal do 60st (monitorujem to cez Afterburner OSD). Keď som dal bootovať (či už OS z ssd alebo inštalačku z USB), tak sa zobrazí obrazovka windows, začne sa točiť loader a celé to zostane stáť na kóde 61 (NVRAM initialization). Loader sa točí do nekonečna. Google poradil že je to niečo s BIOSom, tak som skúsil reset BIOSU, flash biosu, prehadzovať ramky v slotoch (príp. použiť iba jednu), odpojiť všetko čo ma napadlo. Dnes som to celé rozobral a vybral som aj baterku, bohužial stále nič. Doska už bola raz v reklamácii, kvôli náhodným reštartom, vrátila sa mi s odkazom Opravené.

Budem rád za hocijaké rady, prípadne či ste sa niekto s podobným problémom stretli. Vďaka.
Caselabs Mercury S8 | ASUS Maximus VI Formula | i5 4670K | Corsair Black Vengeance 16GB | ASUS GTX780 DC2OC | Samusng EVO 840 250GB | Corsair AX860i | watercooled by EK, Bitspower & Alphacool
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa error7 »

Skus otestovat SSD , ak je OK tak potom to vyzera na tu dosku.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa spencer »

skús spustiť live cd linuxu bez inštalácie ak nepôjde ani to tak to bude HW príčina .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Acnnair
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Jan, 2014, 20:19
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa Acnnair »

Skúšal som práve bootovať inštalačku windowsu z USB, zastavila sa na tom istom ako windows na SSD - loading screen a kód 61.

Keďže mám pc v Ostrave a nikoho tu nepoznám kto by mi požičal druhú dosku, tak som z alzy objedal takmer najlacnejšiu na 1150 socket (so službou vrátenia do 60 dní). Zajtra má prísť, tak vyskúšam a dám vedieť.
Caselabs Mercury S8 | ASUS Maximus VI Formula | i5 4670K | Corsair Black Vengeance 16GB | ASUS GTX780 DC2OC | Samusng EVO 840 250GB | Corsair AX860i | watercooled by EK, Bitspower & Alphacool
Acnnair
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Jan, 2014, 20:19
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa Acnnair »

Tak druhá doska prišla, ale správa sa to rovnako. Zostávajú ramky a procesor (zapojil som to bez grafiky aj ssd). Skúsil som bootovať pre zmenu live ubuntu. Dosť pochybujem že by len tak z ničoho nič odišli obe ram, takže mi zostáva asi už len procesor. :?
Caselabs Mercury S8 | ASUS Maximus VI Formula | i5 4670K | Corsair Black Vengeance 16GB | ASUS GTX780 DC2OC | Samusng EVO 840 250GB | Corsair AX860i | watercooled by EK, Bitspower & Alphacool
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa spencer »

jak mám pravdupovedať , tka nezdá s ami ž eby pre nič za nič napísalo chybu CPU overheat . hľadať chybu treba v CPU toť môj pohľad na vec .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa error7 »

Tiez si myslim ze je to CPU ... ale je to celkom nevidane , vacsinou odide CPU uplne , este mozes skusit povypinat niektore jadra t.j. nechat zapnute len 1 zo 4 jadier ze ako sa to bude spravat.Neskusal si vymenu pasty pod IHS ? Pokial nie , sup s nim na reklamacku.
Acnnair
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Jan, 2014, 20:19
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa Acnnair »

No bude to CPU. Odniesol som to do servisu (nemal som moc ako pomenit kompomenty na testovanie), pred chvilou mi volal, ze to vyzera nan. Inak sa mu to sprava tak ze skoci behom par sekund na 90st a potom throttluje. Zajtra idem preto a hodim to do alzy na reklamaciu.
Caselabs Mercury S8 | ASUS Maximus VI Formula | i5 4670K | Corsair Black Vengeance 16GB | ASUS GTX780 DC2OC | Samusng EVO 840 250GB | Corsair AX860i | watercooled by EK, Bitspower & Alphacool
Acnnair
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 19. Jan, 2014, 20:19
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problém s bootovaním

Príspevok od používateľa Acnnair »

Alza milo prekvapila. Po tom ako som mu vysvetlil co to robi, tak povedal ze mi CPU vymenia. Moj stare si zobral a objednal rovno druhy, bez zdlhavych procesov. Dnes si pren idem. Momentalne mam v doske i3 a vsetko funguje ako ma. :)
Caselabs Mercury S8 | ASUS Maximus VI Formula | i5 4670K | Corsair Black Vengeance 16GB | ASUS GTX780 DC2OC | Samusng EVO 840 250GB | Corsair AX860i | watercooled by EK, Bitspower & Alphacool

Návrat na "Základné dosky"