Kompatibilita DDR3

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Kompatibilita DDR3

Príspevok od používateľa cuculka »

Ahojte.Chcem si dokupit ramku ale som si vsimla ze tie co mam v pc uz sa nedaju zohnat.Teraz mam: http://www.alza.sk/a-data-4gb-kit-ddr3- ... 127201.htm
A dokupit by som chcela tieto: http://www.alza.sk/a-data-4gb-kit-ddr3- ... 217029.htm
Tak ci to bude kompatibilne alebo musim kupit nove rovnake.
A este k veci, dovod je prechod na win 7 ultimate 64bit ci vobec bude stacit 8GB?
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita DDR3

Príspevok od používateľa Shatterhand »

8 GB určite stačiť bude.

A na to čo sa ty pýtaš sa dá odpovedať tak, že ísť by to malo, ale BIOS urobí to, že automaticky nastaví najnižšiu frekvenciu - frekvenciu najpomalšej zo všetkých RAM modulov. Takisto nastaví napätie také, aké podľa špecifikácii potrebuje daná RAM, čiže keď niečo potrebuje viac napätia, tak dá viac. Takto je to tuším v móde auto, latencie prispôsobí tiež sám.

No a v tvojom konkrétnom prípade, keďže obe RAM sú štandardne 1600MHz a napäťové pásma sa im prekrývajú(1.75V je v intervale 1.65-1.85), tak pravdepodobné nastavenia pre všetky inštalované RAM budú: 1.75V a 1600MHz. Ešte je otázne, ako je pri tých červených Vitesta moduloch definovaný ten napäťový interval, či tých 1,65V naozaj platí aj pre 1600MHz, ale zrejme hej. Latencie nastaví...nejaké.

Pointa - pôjde to, je to možné zapojiť, maximálne sa niekde zhorší časovanie a niekde zvýši napätie. Bavíme sa o AUTO móde. Ak sa s tým manuálne vyhráš, tak to možne dáš aj na 1600MHz obe na 1.65V, prípadne obe na 1600MHz+1,75V avšak zlepšíš latencie.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Kompatibilita DDR3

Príspevok od používateľa cuculka »

No ramky teraz bezia na 667MHz koli nataktovaniu CPU cize to by mi nevadilo,len aby ich doska dobre zobrala a nerobilo to problemy pri hrani.Ale dakujem za radu ;)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .

Návrat na "Pamäte RAM"