Enormne vysoko vyťažená RAM

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa pepo30 »

Ahojte borci. Ide o PC v popise a vysoko vyťažovanú RAM.
Potreboval by som poradiť, od nejakého času cca pred 2-3 týždňami mi začalo vyhadzovať hlášku, že mám nedostatok RAM a mam ukončiť nejaký program. Pritom, ale mám spustený len Chrome (asi 15 záložiek otvorených - sa to nezdá ale je to kopec RAM) a World of tanks, a vyťaženie RAM mi vyskočí nad 7GB vyťaženia... Nie je predsa možné, aby z týchto 2 programov bola ta enormne vyťažená RAM!!! Po spustení PC mam pri tom len asi 2,2GB. Včera mi dokonca až naskočila čierna obrazovka a musel som čakať asi 1 minutu kým sa spamätá... Predtým som mával vyťaženie tak najviac 4GB
Nič som pritom nemenil, netaktoval, neinštaloval žiadny program (jediné čo si pamätám, že asi pred mesiacom som menil nejaké nastavenia systémovom SSD disku kde mam Windows a to cez Samsung Magician, kde som dal tuším max reliability - nie som doma neviem to presne pozrieť).
A všimol som si tiež cez správcu úloh, že pri zobrazení vyťaženia procesora tam mám nejaké červené pole - krivky z červenej farby čo som predtým nikdy nemával...
https://www.dropbox.com/s/shamlkzufs4eb ... 4.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ism8dpdey039m ... 0.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/dfv6st2r4szcz ... 1.png?dl=0

Môže to mať niečo spoločné s tým nastavením systémového SSD, keďže predtým mi to nikdy nerobilo...?

EDIT: Tieto pamäte tam mám:
http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr ... .htm#popis
Naposledy upravil/-a pepo30 v Št 25. Dec, 2014, 11:11, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa Xeigen »

v prvom rade ho vyskúšaj preskenovať cez Mallwarebytes.
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa pepo30 »

OK super dik za radu, samozrejme to skusim (aj ked nie som typ, ktorý by chodil na nejake stránky, kde by som ho mohol nachytať), ale človek nikdy nevie...
Aj nejaké ďalšie možné chyby...? Napriklad to čo som spomenul? Čo môže znamenať tá červená krivka vo vyťažení procesora :?
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa Xeigen »

tá červená krivka by mala znázorňovať nejaké kernel procesy, zelená užívateľské (tá opera, wot.. atď). Ja si myslím že problém bude nejaký vírus. Daj potom hĺbkový scan.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco nekliknes na zalozku Procesy, vlavo dole button "zobrazit procesy vsetkych uzivatelov" alebo cokolvek je tam v tejto prelozenej verzii Vindouzu a preco to nezoradis podla mnozstva pouzitej pamate ?

Z tychto skrínšotov co si uderil vieme akurat tak akej farby je skodovka veteran - mimochodom krasna... cerveny graf ukazuje vytazenie CPUcka procesmi kernelu, teda jadra (tzv. ring 0 - okrem zivotne dolezitych Windows veci su to typicky ovladace grafiky a antivirak).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa pepo30 »

Asi ten poondiaty Mcafee stoji za dve veci... Pokym som mal Eset bolo všetko ok 3 roky (vlastne dlhe roky)... :D

TO: MP3Turbo:
Mám aj to doma na screene ale som momentálne mimo domu a kedže mam trocha času tak sa chcem informovať a poradiť. :good:

Jo škodovka je nádherná, moj sen. Ale čo je mi divné, že tu červenu krivku pri CPU som tam jakživ nemával....
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa QuaDko »

Okamžite dajmto mcafee preč už som tak riešil minimálne 3 notebooky ktoré mali mcafee a dialo sa tam presne toto isté, po odinštalovaní, hĺbkovom scane zase bolo všetko v poriadku
Working on
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa pepo30 »

Skočil som na skok domov, zapol PC (Chrome a WOT) a tu je ten screen:

https://www.dropbox.com/s/m5zav0qi2ricx ... y.bmp?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2t7tncd3jxb2n ... 2.bmp?dl=0

Akurat že takto kratko po spustení to ešte nie je až tak zahltene. Je tam niečo podozrivé? alebo je to ozaj len ten Mcafee??
No uvidíme večer ked pridem tak poskušam aj ten Malvare, pripadne uninstal Mcafee a uvidime. Ak to bude v tom antiviraku, okamžite zas kupujem Eset.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa Hrochy »

Nemusi to byt prave Eset, staci aj Avast vo free verzii.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa QuaDko »

Hovorím odinštaluj to mcafee a vyriešíš problém :)
Working on
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten google chrome je tam akoze fakt silny... skus ho nespustit po starte, ze ako to dopadne s tou pamatou a urobit ten isty screenshot.

Cervena krivka v CPU grafoch : ked budes v zalozke Performance (Vykon ?) a budes mat zobrazene CPU grafy, otvor menu View (snad to bude prelozene ako Zobrazit) a tam posledna polozka "Show Kernel Times" nebolitedyk "Ukazovat casy jadra" alebo cert vie ako je to prelozene. Ked ju VYPNES, cervene ciary z grafov uplne zmiznu.

Rozdiel medzi cervenou a zelenou je jednoduchy : zelena su uzivatelske procesy (programy, aplikacie atd, proste to co si si spustil ci uz sam alebo virus pod tvojim uctom) a cervenou su zobrazovane procesy windowsoveho kernelu a na ne naviazane veci. Castokrat, ako hovorim, to byvaju aj antiviraky a ovladace grafiky. Pokial mas na systeme nejake divne aktivity v pozadi, je UPLNE NORMALNE ze antivirak zatazuje procesor na 25 az 75 % pretoze sa snazi analyzovat o co ide a samozrejme sa to niekde prejavit musi. To iste v pripadoch problemov spoluprace grafiky a ostatnych veci, hlavne ovladacov na chipset dosky - pokial si nerozumeju, dochadza k obrovskym neefektivitam a problemom.

S doporucenim odinstalovat McAfee nemusim nabeton suhlasit - moze robit problem, ale nemusi. Za standartnych okolnosti MekEfí, jak ho z duse nenavidim, problemy nerobi. Ak problemy zacne robit, ma na to dovod.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa jammal »

Ja som sa potesil ked som dostal mcafee zadarmo k ntb. Ale robilo mi to presne to iste + hdd na 100% ram na 75% a opera zaberala viac ako obvykle a to som mal otvorenyh par kariet a nie ako obvykle 20+.. To bolo nieco nepouzitelne tak to letelo z hdd prec a zlepsilo sa to. :good:

//win 8.1
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa pepo30 »

Dnes sa mi to drží na 5,5GB ale mam len asi 6 založiek otvorených (aj tak je to sakramentky vela na to čo je spustene...).
Skusim ho dat do prdele zajtra a uvidime. Podla toho sa potom zariadim.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moze to pomoct, ale nejako sa mi to nezda - na tvojich screenshotoch je jasne vidno :

700MB world of tanks (to mas spustene ?)
555MB svchost.exe process, to sa mi nezda, totalna anomalia - ziadny windows process nezabera pol giga, mozno tam mas v pocitaci nieco "schovane" o com ani nevies
a potom obrovske kvantum chrome.exe procesov, ani sa mi nechce zratat kolko zeru dohromady, tiez stovky mega

Ze je tam medzi nimi pichnuty 188MB mcshield.exe je uplna kvapka v mori. Este raz, netvrdim ze sa to nezlepsi, ale nechce sa mi verit ze by si z 8GB padol dole na tri. Daj vediet ako si dopadol please.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Enormne vysoko vyťažená RAM

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ako prve by som spravil to, co bolo radene ako prve :)

Návrat na "Pamäte RAM"