Problem s BIOS-om

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
darez31
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 19. Feb, 2019, 09:39

Problem s BIOS-om

Príspevok od používateľa darez31 »

Ahojte,
vymenil som si v zostave graficku kartu: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G za predošlu: ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP Edition

CPU: AMD Ryzen 7 2700X
GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Gaming OC 3X 8G
PSU: Corsair RM750i
RAM: HyperX 16 GB KIT DDR4 3000 MHz CL15 Predator Series @ 3400 MHz CL16
MB: MSI X470 Gaming Pro

všetko ide ako má ale odvtedy ako som tie karty prehodil mi pri zapínaní/reštarte nevyhodí možnosť dostať sa do BIOS-u už som to skúšal viackrát a nič. Neviem sa tam jednoducho dostať.

Nejaké rady čo stým? :-)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Problem s BIOS-om

Príspevok od používateľa Xeigen »

cmos battery reset ?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 21995
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Problem s BIOS-om

Príspevok od používateľa dexterav »

reset a určite pozrieť update biosu dosky a možno aj GK ale to je málo pravdepodobné
btw niekedy je k doskám utilitka ktorá po reštarte zabezpečí že proste vbehneš do biosu
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s BIOS-om

Príspevok od používateľa ne0 »

klikni na start, napajanie pred kliknutim na restart drz shift a stlac restart vyhodi ti take okno das tam riesit problemy a treba sa preklikat na tlacidlo nastavenie firmveru uefi, ked sa ti pc restartne automaticky skoci do biosu, pouziva sa to hlavne ked mas v biose nastavene fast alebo ultra fast boot a do biosu sa prakticky inac nedostanes
darez31
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 19. Feb, 2019, 09:39

Re: Problem s BIOS-om

Príspevok od používateľa darez31 »

Ďakujem za rady. Proste som mal neviem prečo ultra fast boot po nahodení tej novej GK. Najprv som vyskúšal cez shift+restart to UEFI firmware a nič ani sa nebootol. Tak som vyskúšal cmoss battery reset, tak isto nič. Potom som zapojil tú starú grafiku a tam som sa vedel dostat do BIOS-u tak ako normálne. Tak som BIOS aktulizoval na najnovšiu verziu a prestavil tam jedno nastavenie z dvoch možností na možnosť UEFI už neviem presne ako sa to volalo. Potom som nahodil znova tú novú grafiku a nakoniec to funguje už tak ako má pekne sa viem dostať do BIOS-u.

Návrat na "Ovládače a BIOSy"