Strana 1 z 1

Update Bios Foxconn

Napísané: Pi 27. Okt, 2017, 14:40
od užívateľa n0vIc3
Zdravím, chcel by som updatnúť BIOS na starej doske Foxconn g33m. Na ich stránke mi to hodí link na .zip súbor v ktorom sú 3 súbory. Podľa návodu sa Bios updatuje pomocou CD. Môj problém je ako vytvoriť z toho .zipu resp zo súborov v ňom bootovací disk. http://www.foxconnchannel.com/ProductDe ... -us0000319

Re: Update Bios Foxconn

Napísané: Pi 27. Okt, 2017, 15:00
od užívateľa shiro
Nieco nefunguje, ze chces upatovat bios na tom deduskovi?
Ak to chces iba kvoli tomu aby si mal najnovsi, a vsetko funguje, tak nedrazdi hada bosou nohou...

V opacnom pripade, ak mas disketovku, vytvor si systemovu (bootovaciu) disketu, na nu to nahraj a nabootuj z toho.
Ak disketovku nemas, a na tom pc ti funguje system, nahraj ten subor na HDD, restartuj, nabootuj napr z hirens boot cd (je tam aj DOS) a spusti flash z HDD.

Tretia moznost je pouzit utilitu na update biosu priamo s windows, tiez je to tam na download, vola sa to fox live update. no tu pozor, je vyssie riziko nezdaru, kedze to bezi vo windowse. update biosu je vzdy lepsie robit z DOSu alebo biosu samotneho, ak je tam na to moznost.

Re: Update Bios Foxconn

Napísané: Pi 27. Okt, 2017, 15:00
od užívateľa n0vIc3
Teraz som si spomenul na starého kamaráta Rufusa :D :D, takže problém som vyriešil USBčkom. Tak už zrejme bezpredmetné, prípadne ako návod pre ďalšie generácie. Použite program Rufus a do vytvoreného bootovacieho usb len prekopírujte súbory z daného .zip filu. :)

Re: Update Bios Foxconn

Napísané: Pi 27. Okt, 2017, 15:03
od užívateľa n0vIc3
pre shiro : práve ten fox live update myslím že ani nejde nainštalovať na x64. A tiež sa vyhýbam flashovaniu z prostredia WIN. Na svojom PC som myslím udpate robil priamo z biosu, na henten starej andromede to bohužiaľ nejde. "Deduškovi" rozumej rodičom :D ide všetko, ale zohnal som q6600 cpu, a pre podporu vraj treba novší bios.