How To : vytvorit screenshot vo Windowse (OS)

Všetko ohľadne benchmarkov a výsledkov z nich...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

How To : vytvorit screenshot vo Windowse (OS)

Príspevok od používateľa crux2005 »

Vo viacerych threadoch je nutne (na zaradenie do tabulky) dodat ako dokaz screenshot.Tento screenshot dokazuje (vo velkej miere) pravost vysledku.Taketo pravidla vsak mozu posobit odpudzujuco pre menej skuseneho uzivatela, ktory by sa chcel pridat ,ale nevie vyhotovit screen shot.

Prave preto vznikol tento How To, aby aj tyto uzivatelia vedeli na zaklade postupu vytvorit screenshot.


Na vytvorenie screenshotu pod Windowsom budeme potrebovat urcity software.Ja pouzivam a odporucam IrfanView ,ktory je FREE.

Download link (>1MB)

Navod:

Obrázok

Po nainstalovani a otvoreni IrfanView-a si vyberieme polozku: Options (1.)

Obrázok

Dalej moznost Capture/Screenshot... (2.)

Obrázok

Dostali sme sa do Setup-u, kde si vieme vsetky polozky nastavit - (viD screenshot)

Moznostou: Capture area si vieme nastavit plochu ,ktoru ma zachytit IrfanView.
  1. Whole screen - zachyti celu obrazovku.
    Foreground window - zachyti oznacene okno.
    Foreground window - Client area - zachyti len client plochu oznaceneho okna.
Moznostou:Capture method si vieme vybrat moznost ,ktorou sa zachyti screenshot.
  1. Hot key - zachyti screenshot po stlaceni zvolenej klavesovej kombinacie.
    Automatic timer delay - zachyti screenshot po uplynuti zvolenaho casu.
Moznostou:Capture Options si vieme nastavit, ci sa ma zachytit v screenshote kurzor mysi ,alebo nie.

Moznostou:Saving method si vieme nastavit ,ci sa ma screenshot ulozit do suboru (Save captured image as file) ,alebo len zobrazit v prehliadaci IrfanView (Show captured image in viewer).

Pokial sme zvolili moznost (Save captured image as file) vieme si Dalej nastavit tvar nazvu suboru - File name v tvare %d - (den)%m - (mesiac)%Y - (rok)_%H - (hodina)%M - (minuta)%S - (sekuda)

a takisto umiestnenie ,ked sa ma screenshot ulozit - Destination directory.Pomocou tlacidla - Browse

Moznostou:
Save as nastavime format screenshotu

Stlacime-Start a mozeme zachytavat screenshoty.

Takto zachytene screenshoty musime este uploadnut na server -
Navod ako uploadnut screenshot na server a poslat ho do threadu.
s pozdravom, crux.

Návrat na "Benchmarky"