AMD radeon 7650M - bluescreen, problém s grafikou

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
patricck13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 13. Nov, 2019, 19:34

AMD radeon 7650M - bluescreen, problém s grafikou

Príspevok od používateľa patricck13 »

Zdravím,

asi dva mesice dozadu mi začala blbnúť grafika AMD, začala sa sekať a potom už hádzala iba bluescreen s hláškou že sa niečo zaseklo v driveri.
Skúšal rom odinštalovanie grafiky aj driveru, preinštalovanie winu a aktualizovanie, inštaláciu pôvodného driveru od výroby a aj najnovšieho a vždy sa stalo to isté.

Chcel by som teda vedieť či sa niekto s takýmto niečím stretol ?
A ešte, dalo by sa nejako tú grafiku AMD vypnúť cez bios ? Cez manažéra zariadení som to blokol ale windows si ťahá uktualizácie sám a každý deň mi ju nanovo aktualizuje a potom ide do bluescreenu.

O pár dní mi aj končí podpora pre windows, akonáhle chcem inštalovať novú verziu celé sa to sekne na 45% a hodí bluescreen, lebo chce inštalovať tu grafiku AMD.

Tak by som bol rád ak by sa to dalo nejako natvrdo odstaviť táto AMD 7650M, aby ju ani windows nedetekoval a nechcel aktualizovať a šiel by som iba na Intel HD 4000.

Veľká vďaka za hocijakú pomoc.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: AMD radeon 7650M - bluescreen, problém s grafikou

Príspevok od používateľa error7 »

Predpokladám že asi nemáš tú grafiku v MXM slote ale grafický čip máš priamo napajkovaný na základnú dosku ... či ? Zišlo by sa spomenúť aj o aký notebook sa jedná... ak by si mal MXM tak grafiku vieš jednoducho vybrať prípadne ju nahradiť inou

Vyzerá to ale tak že ti odchádza grafika, sú to viacmenej typické príznaky

Musíš skúsiť pohľadať nejaké nastavenie v biose či náhodou sa tam niečo také nenachádza aby sa dala vypnúť tá gpu, niektoré notebooky takú featurku majú

Je tu ešte jedna možnosť, kedy by si možno vedel upraviť bios grafiky tak, aby si jej zvýšil napätie prípadne znížil frekvenciu aby to nepadalo, ale to je veľmi teoretické a asi aj krátkodobé riešenie

Návrat na "Grafické karty"