Strana 1 z 1

NÁVOD: Ako rozbehať Freesync na GeForce kartách

Napísané: Št 27. Sep, 2018, 22:17
od užívateľa mino_85
Isto ste už na to natrafili, ale nebude od veci to sem dať, zaujímavá vec.
https://www.techspot.com/article/1687-f ... orkaround/

V skratke... samo potrebujeme v systéme AMD GPU s podporou Freesync. V princípe ide o to, že donútime hru bežať na GeForce karte a streamovať obraz cez Radeon, pričom systém takto dovolí využiť freesync. Pridá to samozrejme nejaký input lag, ale hovorí sa o 1-2 ms.

Ide to teda dosiahnuť dvomi spôsobmi:
1. Cez iGPU v AMD procesoroch
2. Cez diskrétnu AMD grafiku s podporou Freesync /aj keď tu sú možnosti veľmi obmedzené/

1. metóda vyžaduje nastaviť v biose iGPU ako primárnu grafiku, nainštalovať samozrejme drivery k Radeonu aj GeForce, monitor pripojiť k výstupu z iGPU a následne len navoliť každej aplikácii /hre/ cez nv control panel diskrétnu grafiku. Prípadne cez grafické nastavenia OS nastaviť každej aplikácii "vysoký výkon" /iGPU berie systém automaticky ako power saving mode/. Čiže aj keď obraz počíta GeForce, na obrazovku ide cez Radeon a systém tak dovolí plnohodnotne používať Freesync featury.

2. metóda je o tom istom, ale nevýhoda je jednak obstarávacia cena diskrétnej grafiky a narozdiel od kombinácie iGPU + GeForce systém neponúka možnosť nastaviť jednu z dvoch diskrétnych kariet ako "power saving". OS automaticky uprednostní tú grafiku na ktorú je pripojený monitor. Tým pádom sa to dá rozbehať len v hrách kde sa dá v menu hry špecificky vybrať ktorá karta má hru počítať /tých bohužiaľ nie je väčšina/.

Vzhľadom na tento fakt a na to, že výkonnejšie Ryzeny sú stále bez iGPU, tak to má momentálne relatívne malý dosah na reálne použitie, ale ak budú mať nové Intely ozaj freesync kompatibilnú iGPU, tak to môže byť už vážny G-sync killer. Ak to teda v nvidii nejak neošetria, ale neviem či majú ako. :-D

Metóda s onboard grafikou...


Metóda s diskrétnou kartou...