Dual bios na GK

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Ahoj pani chcem sa opytat naco je ten dual bios na GK? Ja momentalne vlastnim R9 280x od msi ma to nejaky prepinac vraj na dual bios. Akurat som to kupil z bazaru a nedal mi k tomu knizku, nevie niekto ako to teda funguje? :)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa spencer »

je to založný bios karty, keĎ si chceš flashnuť custom bios a vyskytne sa problém , tak obnoviš bios zo záložného miesta . prepína sa to čudlikom na karte .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ako názov hovorí, aby si mohol mať 2 biosy. Teraz dajme tomu, že tam máš bios na ktorom aktuálne funguješ. Prepneš ten "prepínač" do druhej polohy, flashnes iný bios a budeš tam mať aj ten bios na ktorom aktuálne funguješ a aj ten nový ktorý flashnes (keď budeš mať prepinač v druhej polohe než maš teraz budeš mať novy bios a keď ho vratiš do povodnej tak budeš mať ten na ktorom aktuálne frčíš). Krkolomne som to napísal ...

1. poloha 1 = aktuálny bios
2. prepnutie na polohu 2 + flash nového biosu = nový bios

prepínanie medzi polohami zmena biosov podľa potrieb ... možeš tam mať napríklad original bios od výrobcu a druhý od nejakeho modera ktorý ti dovolí super pretaktovať kartu.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Nedal ti k tomu knizku ? :D ... hajzel :rofl:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ ... switch.jpg

Teraz trochu nechapem ze comu nerozumies, uz z nazvu ti vyplyva ze karta ma 2 biosy, na karte sa nachadza prepinac biosov (vid obrazok vyssie). Funguje to asi tak, ze ak sa ti nepodari flash biosu tak je tam ten druhy :)

spencer ma predbehol :D
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

No len som chcel vediet naco su dva biosi :) takze jeden zalozny keby sa nepodaril flash alebo tak :) ale tu MSI taktit asi nebudem aj tak ma vo furmarku 84-86 stupnov .ale do buducna mozno dobre vediet :) dik
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Furmark ako zatazovy test radsej nepouzivaj, dost casto ide pri tom dohaja VRM.

Kazdopadne tie teploty su relativne vysoke, minimalne by som kartu prepastoval.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa spencer »

ako dohája VRM ? o tom som nejak nepočul používam ho dlho na taktovanie problémi s kartou pri ňom neboli pokiaľ som neprismahol moc na taktoch .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

No ja man tu msi kartu k nej je aj afterburner uz na instalacke a ten ma na test kombustor ale pride mi to rovnake akp ten furmark ci cik to ty testujes?
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Este jednu otazocku mam. Nasiel som na nete dve temy ale nejako nevyriesene. Na tej R9 280x ked mam pusteny prehliadac niekedy (fakt obcas) akokeby poskocil obraz ale len ked mam prehliadac spusteny, ked lustrujem stranky na nete . Pri hre to nerobi ani pri filmoch aspon zatial nie. Cital som ze ked sa GK podtaktuje velmi nizko ze to zvykne robit nejake problemi. Neviem ci to je aj moj pripad skuste poradit. Ked tak zvysok zostavy mam MB - Gigabyte B85-HD3 , PSU - seasonic 550rt , CPU - 4460 , RAM - Kingston hyperx 4 gb .
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Najskor chyba v ovladacoch, skus najnovsie catalyst 14.12(omega).

K tym VRM, do testu na techpowerup im prisiel taky menej podareny kus MSI R9 280X. Teplota VRM na default dosahovala pri hrani 115°C. Skus si predstavit zvysenie taktov,voltaze a power limitu kde sa dostane ta teplota, a to je tu este fakt ze furmark vo vseobecnosti nadmierne zatazuje VRM grafiky.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ ... ing/5.html

Ale tak zase nie je karta ako karta, pokial ze navrh VRM nie je "odflaknuty" a teploty su OK tak nevidim dovod preco nepouzivat furmark, avsak ked babrak ma 84-86°C na jadre tak je velka pravdepodobnost ze VRM pojde 100+°C, co pre kartu nie je zrovna idealne.
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Tak skusal som zahrat AC unity tak do tych 78stupnov ale keby zapnem vetrak na 100 % slo by to kusok dole ale to je vrtulnik potom :D ale v ac unity som si vsimol nieco ako by som to popisal ... V tmavych miestach to blika alebo ani nie blika ale akoby bol zle tieneny kabel alebo take nieco . Mozu byt chytene tie VRAM ? ked mi to v podtaktovanej skace obraz a v hre robi toto ale sa mi zda ze ked som dal novy ovladac tak to prestalo. Inak bios som tiez uz preflashoval ked mam teda tie dva :D tak si vravim pokazit to nemozem. Cital som ze tie VRAM sa hreju ako tu vyssie pises. Vraj to novy bios vie viriesit ale tak bol tam o nieco starsi bios v tom odkaze tak hadam som neurobil zle ked som stiahol najnovsi :)
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Nemyl si VRM a VRAM, VRM(voltage regulator module) je napajaca kaskada grafiky, t.j. dodava "stavu".

AC Unity je hra plna bugov, cize by som sa necudoval ze su s tym problemy, aj tak najnovsi patch a ovladace by mohli pomoct, mne totizto ide hra bez problemov.

Idealne je nastavit si hodnotu napatia/taktov aku chces, niekedy tie BIOSy maju preddefinovane zbytocne vysoke napatie, http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =4&t=95935
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

ok potom sa s tym pohram teraz som zapojil stare pc tu este dohravam trojku assassina sice na chabych 20-30 fps ale tak nejak nemozem dostat savy do noveho pc :D Inak AMD a Nvidia maju rozdielne vyhladzovania alebo ako to je ? napr AMD ma FXAA a Nvidia nema ? alebo ja mam max moznost v AC dat MSAA 8x a ked som pozeral videa mal tam TXAA a podobne ine co ja nemam :D
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

TXAA je typ anti-aliasingu vyvinuty nvidiou, na radeonoch pokial viem nie je moznost tento AA pouzit. FXAA vyvinula tiez nvidia, avsak je kompatibilny s radeonmi. AMD vytvorilo MLAA(morphological AA), ale to sa nejako neuchytilo, mozes ho zapnut v ovladacoch pre kazdu 3D aplikaciu. Ja osobne pouzivam FXAA/TXAA alebo pokial je dostatok vykonu tak aj MSAA(4x)...
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Inac asi prepastujem tu gk akurat neviem ako su chladene Vram a napatovy mostik. Je to nalepene alebo sa to da prepastovat? Mam doma pastu od cooler master HTK 002 myslim neviem ci je vhodna predtym som ju kupil koli starej radeone

Návrat na "Grafické karty"