Firewall

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

crux2005 napísal:ja mam s najnovsim ZA problemy ... svchost - 100% vytazi cpu :?
netusim preco .
Dìlals to jako upgrade ? Ja teda upgraduju a nemam problem,ale zkus ZA odinstalovat, pro jistotu vycistit registr, a to i manualnì, a vsechny soubory, ktere se tykaji pùvodnì nainstalovaneho ZA (v adresaøi Prefetch, v system32 je adresaø ZoneLab atd, ) a znovu nainstalovat.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

obivoma sposobmi som to skusal - nic nepomohlo :?
- ja som ale nemal Pro verziu ale SSuite :roll:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

crux2005 napísal:obivoma sposobmi som to skusal - nic nepomohlo :?
- ja som ale nemal Pro verziu ale SSuite :roll:
Aha, ja myslel, zes mìl free ZA.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Presiel som dnes u Outpostu z verzie 3.0 na 3.5 a nejako mi to blbne....odpaja mi obcas modem...sakra

Skusal som sa poobzerat po tom Jeticu..posledna verzia programu z maja 2005??? :8O: som myslel,ze ten FW sa trochu vyvija,ale pozeram ze uz skoro rok nic :roll:
w0rm0n
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Ut 22. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa w0rm0n »

-----
Naposledy upravil/-a w0rm0n v Po 01. Apr, 2013, 22:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

hanni napísal:Presiel som dnes u Outpostu z verzie 3.0 na 3.5 a nejako mi to blbne....odpaja mi obcas modem...sakra

Skusal som sa poobzerat po tom Jeticu..posledna verzia programu z maja 2005??? :8O: som myslel,ze ten FW sa trochu vyvija,ale pozeram ze uz skoro rok nic :roll:
Ten Outpost se zda bez problemù,zkousel jsem kdysi mit na PC ZA a Outpost 2,5ku nebo 2,6 ku (tak nìjak) a to vedlo k tomu, ze jsem se nedostal do systemu. U ZA se totiz sluzba True Vector neda zastavit, takze i kdyz zakazes otevøeni ZA po startu, sluzba poøad bìzi a to Agnitu vadi. U te starsi verze jsem prostì ZA vedle Outpostu mit nemohl, kdyz jsem si chtìl Outpost testovat, musel jsem ZA odinstalovat. Tady u te 3,5ky ne. Sice kraka pøi kazdem startu PC, ze je nainstalovan ZA, ale ma ten bìzici proces Zone v bloknutejch a maka bez problemù. Takze z toho soudim,ze je tahle verze vic user friendly. Nastaveni neni problemove, help zcela vycerpavajici, takze jsem to v kostce zvladnul pochopit bìhem vecera. Samozøejmì ne detailnì. Zkusenost s pøipojenim pøes modem nemam, ale nemìlo by pøece pro FW hrat roli, jestli jde o modem nebo pøimy pøipojeni. Urcitì na to pøijdes, kde je zakopanej pes.Jinak posledni Jetico je z cervence (jula)2005. Ja jsem koukal na jejich stranky, tak je to pro nì dost okrajovej produkt.
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

w0rm0n napísal:Kerio sa tiez uz prestal vyvijat, a pozri kolko ludi ho stale pouziva...
Kerio se nepøestal vyvijet, jen ho koupila firma Sunbelt Software a prodava ho pod nazvem Sunbelt Kerio Personal FW. Aktualni verze je 4.2.3.912.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

no ja som akurat vcera nainstaloval ZoneAlarm Pro a vyzera,ze je az privela prisny,ked mu nechate nejaku volnost...tak som to spravil tak,ze mi hlasi uplne vsetko...sice to bude par dni otravovat,ale co uz...a co sa tyka prostredia,neviem si na to zvyknut.uzivatelsky najprijemnejsi sa mi zdal doteraz Norton Firewall.to som pochopil hned ako som na nieco klikol...
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

W0rm0n: Kerio pouziva kazdy preto,lebo aj ked sa o bezpecnost vobec nezaujimas a chces si nainstalovat firewall,kazdy Ti poradi Kerio,lebo je najlepsi :wink: proste je to uz tak zauzivany FW,ze ho ma velmi vela ludi.Okrem toho je v zrozumitelnom jazyku a celkom user friendly.

GentleGiant: No,budem dnes testovat...uvidim co sa mu nepaci,mozno to bude iba v nejakom blbom nastaveni.Inac verzia 3.5 je lepsia ako 3.0...nemal som ani problemy s autoupdate a ma automaticke nastavovanie pravidiel pripojenia,co som u 3.0 nepostrehol,tam bolo vsatko rucne.
Inac to Jetico ma prekvapilo,ze posledna verzia je taka stara...nato,ze sa mu venuju iba okrajovo je celkom dobry.

Ale aj tak prichadzam k zaveru,ze zatial pre mna osobne sa mi zda najlepsia kombinacia NOD32 a Kerio.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Tak,momentalne slapem na firewalle Look´n´Stop. Vyzera velmi jednoducho (podla mna az prilis),ale v testoch na nete dopadol najlepsie....takze uvidime.

Edit: Tak,testovanie bolo rychle....ten FW pracoval divne.Uz pri instalacii napisalo nejaku chybu o nekompaktibilnom HW.Tvaril sa sice ze pracuje, pytal sa na pripojenia,ale nedetekoval mi pripojenie PC k sieti a nepocital packety,aj ked som ho vyliecil.....tak som ho radsej dal prec.

Tak som vyskusal Jetico....ufff,tak praca s tymto FW je nieco hrozne....uplne som sa stratil v tej obrovskej spleti nastaveni.A to nehovorim o tych otazkach na povolenie uplne vsetkeho v defaultnom nastaveni....on sa ma dokonca pytal na povolovanie vsetkych stranok,ku ktorym som sa pripajal :8O: asi po pol hodinke som ho totalne znechuteny odinstaloval....
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

2 hanni:
cituji Tì:"on sa ma dokonca pytal na povolovanie vsetkych stranok,ku ktorym som sa pripajal Shocked asi po pol hodinke som ho totalne znechuteny odinstaloval."
Pochopitelnì, protoze kazda otevirana stranka ma jinou remote address. Takze,kdyz tøeba pouzivas Mozillu, otevøes prvni stranku , tak upravis pravidlo pro vzdalenou adresu na any , port nechas na 80 nebo ho taky dej na any a mas po problemech s vyptavanim Jetica. Tim jsi vlastnì povolil pravidlo pro otevirani jakekoliv stranky v Mozille. Ale bezpecnìjsi je nechat otevøenej jen vzdalenej port 80, pøes jine vzdalene porty moc dalsich stranek komunikovat nebude. Ale tohleto je uplnì stejny jako v Keriu, ktere pouzivas. Ja nejsem zadnej odbornik, ale zas tak slozity Jetico neni. Neda se u nìj nastavit ochrana soukromi cili blokovani skriptù, cookies a pod., ale pokud pouzivas Mozillu, v ktere tu moznost mas, pak je Jetico absolutnì bez konkurence vzhledem k tomu, ze je to freeware.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Prave preto pisem,ze som sa v tom nastaveni stratil :) vobec som nejako nevedel prist nato,ako to tam nastavit,aby sa ma donekonecna nevypytoval na povolovanie vsetkych stranok,nakolko v anglickom jazyku nie som prilis zdatny. Aj ked si mi to teraz vysvetlil, Jetico uz radsej nie,je to na moj vkus prilis zlozite nastavovanie a ani ta stromova struktura mi moc nevyhovuje. Momentalne nemam Kerio,ale zase Outpost....idem testovat dalej a hladat chybu,kde mi to blbne.


Inac,ak si chcete pozriet,ako si vedu vase FW v jednom z najuznavanejsich testov FW na nete,tu je posledny z marca:

http://www.firewallleaktester.com/tests.php

Mozno sa niektori zamyslite a prehodnotite,ci nie je cas na zmenu FW (hlavne ti,co pouzivaju Kerio a Kaspersky Antihacker) :wink:
Používateľov profilový obrázok
GentleGiant
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa GentleGiant »

2 hanni: nic ve zlem, ale to je ten samej link , ktery sem tam daval v threadu Otestujte sve FW na propustnost, tìch testù je hodnì, jeden z nejlepsich je www.pcflank.com , ktery kromì oskenovani portù otestuje i zabezpeceni prohlizece.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Aha,tak sorry...som ho prehliadol... :blind: Neva,opakovanie je matkou mudrosti :wink: Tie testy zo stranku,ktoru si sem dal vyskusam.
Používateľov profilový obrázok
c0cCyX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Príspevok od používateľa c0cCyX »

Lavasoft Personal Firewall ver. 1.0.543.5722 8)
<CPU> P4 2000@2410 Mhz (box) L2 512 FSB 533 . <MB> Abit SA7 (645DX)+ PSU Fortron 350W-350PNF . <SOUND> SB Audigy
<RAM> DDR 1 GB Apacer 2,5-3-3-7 . <GPU> MSI G4 Ti 4200 250/513@290/580 (Primecooler - VGAHG2 AL)
<HDD> 80 GB WD + 40 GB Maxtor 7200 r.p.m, DVD-RW LG 4160B (A306) + TEAC CD-532E-B (1.0A) . <CRT> 19" Dell P990 Trinitron (1280x960)

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"