idealne zabezpecenie

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa cube »

Je tu kopa takych topicov, lenze kazdy to chce "free" "Free" FREE" .. takze to mi velmi nepomoze :)

Ma niekto z vas napad ako naozaj dobre zabezpcit system ?

Pouzivam notebook a orange bezdratovy internet.

Zatial mam Kaspersky AV9 + Zone Alarm Pro FW .. na win xp pro sp3

Na tejto kombinacii sa mi nepaci, ze niekedy aj bez akejkolvek priciny (idle) zatazuju CPU na 50%+50% niekedy len jeden, inokedy druhy, obcas obaja naraz. No a toto je samozrejme samo o sebe kontraproduktivne, kedze je CPU na 70-80C
"Bez priciny".. no ktovie co sa prave move v CPU a co to prave skenuje, ale kedze sa to stava doslova "z nicoho nic" tak si myslim ze je to bez tej priciny :)

Dik
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa br4n0 »

Na free softoch, napr. avira antivir personal, nie je nič zlé, práve naopak. Predovšetkým zisti, či to robí FW alebo AV. Ak je to AV, možno je to sken v plánovaných úlohách, ktorý môžeš vypnúť.
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa mi*so »

cube napísal:Je tu kopa takych topicov, lenze kazdy to chce "free" "Free" FREE" .. takze to mi velmi nepomoze :)

Ma niekto z vas napad ako naozaj dobre zabezpcit system ?

Pouzivam notebook a orange bezdratovy internet.

Zatial mam Kaspersky AV9 + Zone Alarm Pro FW .. na win xp pro sp3

Na tejto kombinacii sa mi nepaci, ze niekedy aj bez akejkolvek priciny (idle) zatazuju CPU na 50%+50% niekedy len jeden, inokedy druhy, obcas obaja naraz. No a toto je samozrejme samo o sebe kontraproduktivne, kedze je CPU na 70-80C
"Bez priciny".. no ktovie co sa prave move v CPU a co to prave skenuje, ale kedze sa to stava doslova "z nicoho nic" tak si myslim ze je to bez tej priciny :)

Dik
Z platených odporúčam Norton Internet Security 2010 :good: Má v sebe aj dobrý firewall.
Z free Aviru. :good:
Z firewallov Comodo. :good:

A inač môže to byť aj vírus. Môžem ti zistiť či máš vírus len musíš povedať či chceš. :-)
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa cube »

Ten Zone Alarm je dost divny, vzdy ked spustim Skype, tak mi to zacne zrat 100% z jedneho jadra CPU..
Ma niekto podobny problem ?
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

NOD 4
Spybot
Firefox s noscript
FW ti neporadim,ja pouzivam nativny
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa mi*so »

Z FW Comodo.
A ja s NOD nemám dobré skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa Reinok »

Vždy je to o skúsenostiach, momentálne mám avast a windows firewall , ak človek neležie tam kam nemá , tak je riziko malé, resp náhoda.

Mal som NORTON, najväčšia p**** akú som kedy do pc nainštaloval, 1. nešlo to preč, 2. preslo mi za mesiac asi 5 crackov s bordelom, avast mi ich ukázal ešte pred stiahnutím. 3. nebola to free verzia, ani nič také...;) ,čiže tu nemôžeš odporúčať podľa osobných skúseností, to by si nevybral nič.

Ja ti odporúčam avast, je to jeden z tých lepších síce free, ale načo platiť keď netreba....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa mi*so »

Avast jedine 5.
ANONYM_a7

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Avast odporucam aj ja, je super a je total free :-) win fw me osobne staci.Nortom je najvacsia kktina na svete, ako bolo uz pisane, ked to raz nahodis nie vzdy to ide prec, raz som koli tomu musel prehadzovat win :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa mi*so »

Win FW je dobrý iba v 7.
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa br4n0 »

Reinok napísal: preslo mi za mesiac asi 5 crackov s bordelom
Dokonalý príklad toho, čo NEROBIŤ a nebudete potrebovať ani AV.
mi*so napísal:Win FW je dobrý iba v 7.
Dobre slúži aj FW vo WInXP SP3, ak hodnotíme základné funkcie FW. To, čo iné FW ponúkajú naviac (a čo sa nesprávne stotožňuje s funkciou FW), je HIPS/behaviorálna ochrana. Tu však existujú aj efektívnejšie špecializované riešenia ako Threatfire.
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa cube »

Ten zonealarm snad vyrieseny, stacilo odskrtnut ten microsoft utilization ci co...
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa Klaboor »

podla mna dobry a spravne nakonfigurovany router s firewallom je najlepsie ako cokolvek ine....ja osobne mam wifi-router kvoli NB+win7 FW+nod32(nie smart security iba nod) a samozrejme netahat a neklikat na kadejaku reklamu a balast
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
luxus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 11. Máj, 2010, 09:56

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa luxus »

prejdi na Mac
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: idealne zabezpecenie

Príspevok od používateľa Bird »

luxus napísal:prejdi na Mac
:rolleyes: poradil si tu "najlacnejsiu" alternativu. ako keby Mac je neviem co. na linuxe takisto nedostane virus a ma to zadarmo. ale preco niekomu vnucovat to na com nerobi?

ako tu uz bolo spominane nod alebo microsoft security essentials + firewall. a najlepsia rada je tato:
Klaboor napísal:samozrejme netahat a neklikat na kadejaku reklamu a balast
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"