Zvlastne chovanie Gmail prihlasovania

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Zvlastne chovanie Gmail prihlasovania

Príspevok od používateľa zodiaq »

Dnes som si chcel vytvorit dalsi ucet na Gmaily ale pozadovany email uz je obsadeny a zistil som ze sa mozem prihlasit do svojho stareho konta aj takto:

normalne prihlasovacie meno: jozkomrkvicka@gmail.com
pridal som jednu bodku: jozko.mrkvicka@gmail.com

Nieje to nejaka chyba v zabezpeceni? Pride mi to divne. Ak poslem email na jozko.mrkvicka@gmail.com tak mail mi pride do mojho stareho konta jozkomrkvicka@gmail.com.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Zvlastne chovanie Gmail prihlasovania

Príspevok od používateľa DankoPR »

Pár rokov dozadu Google pridal do Gmailu funkcionalitu, že sa dokážeš prihlásiť s bodkou, kľudne aj za každým písmenom. Skús j.o.z.k.o.m.r.k.v.i.c.k.a@gmail.com a taktiež sa prihlasiš ;)

Ak si chceš spraviť mail, ktorý je prepojeny s tvojim kontom (niečo ako alias), môžeš spraviť jozkomrkvicka+pretaktovanie@gmail.com
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvlastne chovanie Gmail prihlasovania

Príspevok od používateľa Leon »

Jj gmail zrusil bodky pred zavinacom. Je jedno na aky email to posles vzdy to ide tebe. Tiez som to zistil asi iba pred rokom. Je s tym sranda :D

https://www.businessinsider.com/why-goo ... ter-2018-2
.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Zvlastne chovanie Gmail prihlasovania

Príspevok od používateľa Erazer »

Je to super vec ak chceš napr. viacej herných účtov a nechceš vytvárať 10 nových mailov. Niekedy dávnejšie som to používal pri Lineage 2. :-)
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"