VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5274
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pia VPN v nedelu vecer... inak to osciluje od tych 350 po 700mbit
Obrázok

ale uz pri takych rychlostiach dostava zabrat aj PC, ked som stahoval torrent naplno(700mbit), tak len VPN apka si brala 50% z i5-9400f....
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Celkom pekné, len ten ping. Akú VPN používaš? Ten ping je na server na Slovensku, či sa napájaš na nejaký zahraničný?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5274
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

PIA vpn, pisem hore

SVK server nemaju, tento je cesky

tu je aj ping do ameriky, ked potrebujes pre porovnanie(stale cez cesky VPN server)
Obrázok

a tu je napr. rakusky
Obrázok
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Joj, "Pia" ako PIA, prepáč, už je neskoro, už mi to poriadne nemyslí. Ten rakúsky server vyzerá pekne napumpovaný, super.

A je to klasický server, či nový beta s Wireguard?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5274
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

klasicky
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Snake »

loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 No takto, IT a aká znalosť sietí? Ja mám sedlácke CCNA1 a tiež mi nie je úplne jasné, o čom hovoríš (nie každý web má https a áno, medzi zariadením a VPN serverom bude tvoj traffic ako kryptovaný, tak pri takom wiresharku by ukázalo jedine IP VPN servera, na ktorý sa pripájame, nie server IP), či akože čo ty vyžaduješ, aby užívateľ na tomto fóre mal? Ako sa volá toto fórum? sietovanie.sk? Nie, volá sa pretaktovanie.sk a ja som zatiaľ nevidel nikde v požiadavkách pre prácu nadšenca skladača/pretaktovača, aby mal pokročilé sieťové znalosti.
No takto, ano IT a znalost sieti, na CCNA1 si potom nedaval pozor, nakolko je to stale este stvrta vrstva OSI modelu, pripadne piata ak berieme v uvahu samotny protokol. To co ty trepes o wiresharku je sice pekne, ale nikde ziadna sluzba nehovori explicitne o typu pouziteho sifrovania, a realne to nikto nikdy ani neskumal, VPN sluzby poskytuju iba security through obscurity, totizto staci ze niekde mas koliziu povedzme pri RSA, a si skoncil, nehovoriac o tom, ze VPN mi nikdy neriesi flaw celeho sifrovania, a to je MITM utok povedzme rozkladom sifrovania cez nainstalovany cert s klucom (kvaziproxac). Pre mna je uz MPLS ovela viac bezpecnejsie nez sluzby, ktore neviem kde su, neviem co je na druhej strane, ale uplne staci ze mi Lenovo podstrci superfish a som tam kde som bol na zaciatku, ale mozem si tu hladkat ego wiresharkom alebo tunelom. Na margo toho trapneho argumentu ci je toto sietovanie.sk. Par tyzdnov dozadu si argumentoval ako sa ty chces ucit, teraz tu zas kopes nozickami ako 13 rocny chlapec len aby si mal cim ukoncit strofu. Ak si sem dosiel za pretaktom, fajn, mas druhu sekciu k dispozicii, tu si v casti o bezpecnosti a to ze ty neovladas nieco o com tu s chalanmi trepeme ta nerobi sefom a moderatorom aby si tu urcoval level diskusie. Ak si ani predoslym vetam co som pisal nerozumel, tak (poviem ti to otvorene), drz tlamu a chod sa to doucit, to ti spravi viac uzitku nez riesit kto je skladac (wtf), alebo pretaktovac.
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 Potom trieskaš o Ghostery, naštuduj si všetky problémy so súkromím a logovaním, ktoré špinia Ghostery už roky -- tento addon je vysoko neodporúčaný.
Spravne, na reddite, a akurat tak piaty link na googli pouzitim spravnych keywords, telemetria je sucastou beznych systemov, ci sa ti to paci alebo nie, ak nechces byt jej sucastou, paci sa, daj si WinXP, linux, uz len blba klavesnica v mobile ti odosle spat tolko metadat ze by si sa posral keby si analyzoval prevadzku, akurat to treba trosku vyjst z roku 2005 a nenazyvat vsetko spionazou. Mna viac trapi trackovanie cez CNAME aktualne nez to ze nejaky addon si posle spat nazvy navstivenych domen (co FF/IE/Edge/Chrome/Opera robia uz roky).
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 A potom keď chceš byť múdry, tak hovor múdre názvy ako HTTPZ, uBO, uMatrix a nie koniny. Povedať to, že človek má bloknúť všetky skripty - tak to je rada nadovšetko, ak si niekto tvoju radu zoberie k srdcu a spraví to, tak ako neznalý nepochopí, že ako sa to má naozaj spraviť a len si povie, že na akú kapustu naletel. :laugh:
Checkni si noscript ty kapusta a konina
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 - torrenty - budiš, niekto môže potrebovať niečo - existujú veci, ktoré na streamovacích službách nenájdeš a nenájdeš ich ani na kúpu, toto môže byť jediná možnosť ako nájdeš niektoré abandonware veci
Pocuj ty sa aj vnimas ci len trepes krasne formatovany zoznam (lebo pozlatko) len aby si bol zaujimavy? Odkedy na abandonware potrebujem VPN a skryvat sa? Predkym preboha, ked to je abandonware? Ty mi ako fakt chces povedat ze ta niekto bude nahanat za to ze si stiahnes Herkulesa pre PS1 alebo podobne veci (Rollcage) ked tie studia davno neexistuju?
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 - obmedzenia krajín - validné, cenzúra existuje a funguje to aj z druhej strany
- streamy - ámen, skús pozrieť niečo z Channel 4, niektoré videá na YT a podobne a bez VPN by si to nikdy "nedal"
- verejné wifi - platí, čo som písal na začiatku v zátvorke.
1. Vola sa to obmedzenie pre danu krajinu, a je to plne validny point, len tu si to musi priblbly slovak obhajovat ved lebo on chce vidiet serial
2. vid vyssie, spolocnost a obchod funguje na nejakom systeme, ked tento system zacne niekto obchadzat trpi v konecnom dosledku iba spotrebitel, nie hned, ale z dlhodobeho hladiska isto, tebe by sa tiez nepacilo keby niekto z rumunska nosil tony tovaru co tam stoja 10% ceny a predaval ich tu za polovicnu cenu, tak sa trh rychlo posere, preto tu mame iste obmedzenie, u HP napriklad servisovatelnost, u cisca zase zrusenie zaruky ak to neni ofiko distributor.
3. aj ja
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 VPN má svoje miesto, no je to znovu len rovnaká entita, ktorá hrabe za svoje záujmy, rovnako ako každý iný a je to len o tom, kto sa ako cíti komfortne dávať jednej alebo druhej entite prístup k svojim dátam.
Sú tu VPN služby, ktoré sú pravidelne auditované, majú čo najviac vecí open-source a čistý rejstřík, čo neviem, či naši ISPčkári majú alebo či si ochotný veriť hocijakému z nich, keď si na verejnej wifi.
Jaj takze niekoho kto ma imanie v milionoch, zamestnava tisicky ludi, toci sluzby, spada pod SLOVENSKU legislativu, ja mam vymenit za niekoho kto pise o sebe ze je auditovany, cisty rejstrik a je bohvie kde v prdeli na inom kontinente...chlapce ty si dobre naivny
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 No a nakoniec,
radujem sa s tebou a celkovo dúfam dúfam, že za ten vulgárny prejav v tvojom príspevku ti dá iný admin čiernu bodku a nebudeš tu dávať precedens, že admin si tu môže púšťať hubu na špacír. V celej tejto téme bol každý tvoj príspevok len útok na iného človeka a znevažovanie všetkého od A až po železo, bez toho, aby si do témy naozaj prispel niečím konštruktívnym, z čoho si niekto niečo aj odnesie (človek z teba musí ťahať veci - ako aj pri mojej téme s UPS, kde doteraz si si nenašiel čas mi odpísať na správu s jednou jednoduchou otázkou na margo tých UPS).
ad 1- to ze som admin to drazdi jemnocit iba tebe, a tento argument je uz dobre otrepany. z celej tejto temy si podaktori ludia zobrali aj nieco ine nez to co chcu aby to bolo (vid ty, ty si krasny priklad ako si vytiahnes iba to na co mozes pisat litanie, nie to informacne co sa ti do zivota zide, mozno preto ani z CCNA/CCNP nemas zaklady ake by si mal mat, ale tak o tom sa porozopravame na sietovanie.sk). To ze niekto zo mna musi tahat veci je dane tym, ze mam aj nieco co sa vola praca co ma bavi, a ja nevymenim svoj volny cas, svoju pracu a aktivity ktore mam na ukor niekoho druheho, ja voci tebe nemam ziadne povinnosti co sa tyka diskusie ci odpovedania, keby som sa mal zapajat do kazdej temy od hora nadol, tak nic ine nerobim. Ja som si zvykol riadit si cas sam tym co, kedy a skym chcem, nie podla toho co po mne kto pozaduje, na tento post ti tiez odpovedam po dvoch dnoch, lebo sa mi nechcelo tym zaoberat (a asi by si schytal ovela horsiu retoriku to mi mozes verit) a za druhe ze mi bolo podstatnejsie dokoncit migraciu klienta, nie riesit nejaku 300€ ups co kazda je na jedno kopyto.
loleqboleq napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:32 A pre ostatných, dúfam, že sa tu ešte uvidíme a nedá mi kick na mesiac alebo ban, predpokladám, že to má na wishliste po tom ako som ho konfrontoval s jeho vlastným prístupom. Čo už.
To vobec, ja uz len cakam kedy sem pride leon (jaj sice...nic), a memnon. Vam mozem spravit skupinu chalani ak chcete, AntiSnake trojka, alebo ja neviem, hadi musketieri, co vy na to?
Leon napísal: Ne 19. Apr, 2020, 10:49 Prosím Ťa lolqo, veď keď to nepotrebuje riaditeľ zemegule, tak nikto ....
Ty proste nesklames :D





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Leon »

Taký rank "Hadí mušketier" by som seriózne bral :-) ale musíš pridať červené ohníky, ak to má byť kvalitný represent ...
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Snake »

Prrr...to uz prehanas nie? :D





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Leon »

admina samozrejme nemusíš. Stačí, že tu máme jedného ostrého :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Snake napísal: Po 20. Apr, 2020, 19:49v podstate len balast...
(Ne)Formátovaný zoznam:
- VPN služba nepíše o použitom šifrovaní...nech sa páči https://thatoneprivacysite.net/#detailed-vpn-comparison
- CCNA1 takéto veci neriešilo, polovica celého kurzu bolo plné fundamentálnych základov a počítanie IP podľa masiek (resp. to je to, čo si asi najviac pamätám zo všetkého) - ale tak možno si ani ja toho už veľa nepamätám, nebavilo ma to, no o týchto veciach, o ktorých píšeš viac čítam na internetoch ako sa riešilo tam, to viem istotne (pokojne ale môžeš vytasiť na mňa referencie na kapitoly v ich oficiálnych materiáloch pre certifikáciu, ktoré to vyvrátia, tie sme používali - taká e-učebnica v prehliadači)
- rád sa niečomu priučím, pošli nám prezentáciu svojich múdrostí a potom ju pusti do sveta a keď máš tak silný názor proti VPN, tak minimálne ja by som cítil morálnu povinnosť o tom riadne informovať
- takže Ghostery je vlastne fajn - privacy add-on, ktorý má hneď niekoľko privacy škandálov - to dáva zmysel
- NoScript? volal rok 2009, chce svoj obľúbený add-on späť - NoScript??? :hysterical: už dva roky useless add-on, uMatrix ti dáva kontrolu nad všetkými druhmi requestov v rámci domén a sub-domén, z prvej aj tretej strany, integruje štandardizované filtrovacie listy, podporuje cloud sync (v prehliadači)
- torrenty, obmedzenia, streamy a ver. wifi - máš svoj názor, nesúhlasím s ním
- popis tvojho tuctového slovenského ISP s tými špecifikáciami vo mne nevzbudí žiadnu dôveru - firma, ktorej si ukradnutý a bude si s tebou a tvojimi dátami robiť, čo chce; slovenská servítková legislatíva ešte menej
- pán zamestnaný - každý tu je zamestnaný, každý tu hľadá rovnováhu medzi prácou, vedľajšou prácou (môj prípad) a svojimi hobby (PC skladačky a HW, elektronika (audio), foto a neviem čo ešte), nie si ničím výnimočný, ty očividne prídeš, omliekuješ tému svojimi dvoma centami a ideš preč - rozumiem, beriem, vlastne som nikdy viac od teba ani nečakal, budem si to pamätať a zbytočne budem v mojej ďalšej téme, v ktorej robím životnú chybu, na teba vôbec reagovať, keď sa v tvojom žiadnom voľnom slote v harmonograme rozhodneš zavítať do danej témy
- to predposledné mi neprišlo vôbec vtipné ale pokojne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Hexaris »

Mne sa na to nechce obsiahlo reagovať, neviem na čo sem dávate slohové práce (: ... na CNNA som hral cs 1.6 a to je kopec rokov, masku sme ručne bitovo počítali a osi model bol základ (asi to je všetko k učeniu :D ). Bohužial prax je najlepšia škola. VPN max. mať u seba, skrz prístup k mng. IT. Na ostatné sa väčšinou dá použiť free webproxy. Ja mám skorej pocit, že za tie love chcete získať nejaký pocit bezpečia, ktorý je bohužiaľ iba pozlátko ... Ako ak to chcete, ok, za mňa sú to, ale vyhodené peniaze. Snáď ten stream, ktorý u nás nejde, CZ, SK a pod. geoip reštrikcie. Toto som riešil mnohokrát, ale z opačnej strany ako vy :))
Naozaj verte viac svojmu isp, nakoľko pre neho sú bigdata a pod. veci mimo a na to nemá vôbec čas.

P.S: Viete vôbec, že ak máte firefox tak je default DoH na cloudflare (riešte potom RPZ .. :( ) ? A potom dávam do napr. do knotu policy.add(policy.suffix(policy.DENY, {todname('use-application-dns.net.')})) aby mi používal moje DNS. Toto vám nevadí ? To bol len príklad ... Tému cname cloakingu nechám bokom, možno časom ... ani nemám čas na ten blbý test diskov v raide

mňau !
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mhm, kiež by som dokázal s týmto držať krok ale nedokážem.

Ja proste beriem VPN ako tunel, čo to je aj VPN tunel - proste či komunikuješ s ujom internetom kryptovane alebo nekryptovane (občas sa chytám za hlavu, keď vidím nejaký zabednený slovenský e-shop bez https a formuláre cez GET), tak z bodu A (ty, tvoje zariadenie) a výstup do internetu (v tomto prípade VPN server) ideš bezpečne, takže ktokoľvek by sa chcel pozrieť na tie nechutné nekryptované dáta, tak nevie.

Ale zase áno, od toho bodu to už ide znovu bez ochrany a áno, server niekde v internetoch uvidí generickú IP z datacentra ale behaviorálne AI a fingerprinting ma môžu túto ultra-super ochranu samozrejme vyfingerovať s advertising ID. A v tom bode sa z VPN tunela stáva len lievik späť ku nám. VPN nie je lístok do anonymného života na internete, je len jeden z prvkov, ktoré k tomu môžu dopomôcť.

Ale znovu, nie sú body, ktoré načal Leon validné? Ak niekto už chce torrentovať a má obavy (nemôžeme dať cenovku za možno falošný ale aj tak pocit bezpečia), chce celý deň pozerať šou z britských TV, pozerať 0,001% videí na YT s blokovaním, chce pozerať Jackieho Chana v spoďároch na verejných wifi, tak nie je VPN jedným z nástrojov, ako to robiť o niečo anonymnejšie?

A ja osobne neverím ani jednej entite, ani ISP, ani VPN providerovi - každý hrabe za seba. Avšak môžeme škatuľovať všetkých poskytovateľov?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa molnart »

loleqboleq napísal: Po 20. Apr, 2020, 21:29 takže ktokoľvek by sa chcel pozrieť na tie nechutné nekryptované dáta, tak nevie.
okrem prevadzkovatela samotneho vpn, ze jo? a on ide pomerne na istotu ze ten kto si vpn kupi je sanca ze bude mat nejaky zajimavy traffic, nie ako babka co kuka recepty na kolace a posledny letak z kauflandu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa Snake »

YTdecoy napísal: Po 20. Apr, 2020, 20:55 P.S: Viete vôbec, že ak máte firefox tak je default DoH na cloudflare (riešte potom RPZ .. :( ) ? A potom dávam do napr. do knotu policy.add(policy.suffix(policy.DENY, {todname('use-application-dns.net.')})) aby mi používal moje DNS. Toto vám nevadí ? To bol len príklad ... Tému cname cloakingu nechám bokom, možno časom ... ani nemám čas na ten blbý test diskov v raide
Ale fuj, to este pouzivas? :D liska je mrdka co zaspala dobu bohuzial, OAuth uz vie? WS-Fed? Posledne to bola nocna mora kks, kazdopadne hej, som zvedavy co budu robit s DoH. Mna by zaujimalo kolko protonomail honicov odtialto si spravilo vlastne vystupnu analyzu povedzme cez mirroring, ze kolko trafficu im ide cez NDIS vrstvu mimo (ako napr telemetria vo W10, staci ze appka pouzije BITS a cele privacy je v renaulte).

Ale hej, tuna chlapci proste nechcu priznat ze si kupuju vodu v kosi, ospravedlnuju si to ako strasne to potrebuju na streamy a ja neviem co, youtube masaz funguje dokonale (vsak coby ne), tabulku hore ani nekomentujem, uvadzat sifrovanie bez info o encapsulacii ci type transportu to je...no....nechajme to tak :).

Mne sa aj tak najviac paci ako tu striela pluginy z rukava, VPN vsade tri tunely cez seba, ale AdID vo windowse ma rovnake furt ked sem dojde :D, majster schovavania :D, casom mozno objavi tor.
Naozaj verte viac svojmu isp, nakoľko pre neho sú bigdata a pod. veci mimo a na to nemá vôbec čas.
paranoja co ti poviem :D, lutujem ze som sa neopytal kolko stranok je HTTP, to uz ani switche ci tlacku nemam cez 80ku :D
Ale znovu, nie sú body, ktoré načal Leon validné? Ak niekto už chce torrentovať a má obavy (nemôžeme dať cenovku za možno falošný ale aj tak pocit bezpečia), chce celý deň pozerať šou z britských TV, pozerať 0,001% videí na YT s blokovaním, chce pozerať Jackieho Chana v spoďároch na verejných wifi, tak nie je VPN jedným z nástrojov, ako to robiť o niečo anonymnejšie?
Nie, nie su, lebo za to co platis VPN mozes mat akukolvek streamovaciu sluzbu, aj YT premium, torrentovanie u nas je asi tak postihnutelne ako politici, a je smutne ze tvoje navyky na anonymnejsie prehliadanie za ktore platis bezny clovek obide debilnym CTRL+SHIFT+P pripadne cez WDAG (kde je vzdy ine ID), a stoji ho to nula cela nic, verejne wifi zas Random MAC, ale bojujes proti krize, to sa mi paci, aj bohuzial blbymi odsekmi, mozno z nevedomosti, mozno ze bude z teba spisovatel, neviem...vyber si





.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: VPN služby - názory, skúsenosti, informácie,...

Príspevok od používateľa werwest »

Platit za yt premium + play music 1.60 je fajn, tiez si radsej pozrem region locked content ako oteckov na jojke ci v kerej marii to bezi, ale tak kazdemu podla gusta.
Btw vpn jak pia stoji tak padika na 2 roky, nwm ake prachy si predstavujes za vpnku
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"