Prepetova ochrana

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Prepetova ochrana

Príspevok od používateľa zoom »

1) Skus tou prepatovkou "otestovat" viacero zastrciek v dome. Ak na kazdej ukaze, ze nie je uzemnena, tak tam asi problem nebude. Ak iba na tej jednej, tak by som volal elektrikara.

2) Neviem, co presne znamena Not Grounded v podani tej prepatovky. Jedna vec, co mi napada, je caste "otocenie" nulaku a fazy v nasich ceskoslovenskych rozvodoch. Nemame (nemali sme) normu, kde presne v zastrcke ma byt faza (ci vlavo alebo vpravo), takze sa to robilo nahodne a serioznejsi elektrikar spravil cely dom rovnako. Niektore krajiny vsak toto mali dane a pokial je ten tester urobeny na taku normu (napr. Francuzsko), tak u nas moze ukazovat, ze faza je prehodena s nulakom, hoci to nie je chyba. Toto sa vsak netyka bezpecnostneho vodica (zeleno-zlty), ale ktovie, co je za tou LEDkou Not Grounded schovane a ake vsetky stavy to meria.

Viac ma nenapada. Snad len to, ze bez bezpecnostneho vodica ti elektrika bude fungovat, takze to, ze ti ide PC v poriadku este neznamena, ze nemas problem v kabloch. Skus pomerat skusackou pripadne multimetrom. Mozno je tam aj naindukovane nejake napatie.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"