Nemôžem odstrániť adware =(

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Charmiamp12345
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2014, 13:44
Bydlisko: Bardejov

Nemôžem odstrániť adware =(

Príspevok od používateľa Charmiamp12345 »

Ahoj , včera som chytil nejaký adware vôbec netuším skade ,na tieto veci si dávam pozor ale stalo sa =/
adware je funkční vo všetkých prehliadačov a nieje to žiaden doplnok hľadal som v programoch ale nič =/
tak som stiahol pár anti-malware programov ale ani jeden nezabral

Malwarbyte Anti-Malware
Emsisoft Emergency
AdwCleaner

všetky niečo našli ( Emisoft Emergency písal že tam je Adware ale keď som ich odstranil nič nepomohlo )

tieto 3 som skusil a nepomohli prosím o pomoc =/ =(
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2048
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nemôžem odstrániť adware =(

Príspevok od používateľa zoom »

Co na to hovori tvoj antivirus? Ak nechces instalovat nejaky alebo iny, mozes vyskusat nasledovne:
ESET Online Scanner -- bezi ako plug-in v browseri, mozes ho spustit v normalnom rezime vo Windowse, ale lepsie je v Safe Mode s podporou siete (nech si vie stiahnut najnovsiu databazu).
ESET SysRescue Live -- vytvoris si USB a nabootujes z neho; viac prace, ale scanuje disk offline, takze (hlavne) rootkity vo Windowse nie su naloadovane.
• Teoreticky este mozes skusit TDSSKiller od Kasperskeho, ale to je skor na konkretne rootkity.
• Niekde uplne dole pod ciarou je aj ComboFix, co je celkom ucinna utilitka. Akurat ma problem, ze o nicom nerozhodujes a do karanteny strka vsetko, co sa jej nepaci. Teoreticky mozes skoncit s rozbitym systemom (este sa mi nestalo), ale zase pre pripady, kedy sa ti nechce s infiltraciou babrat, je to celkom jednoduche a ucinne riesenie.

A tiez pomoze, ked das aspon nejaky nazov toho adwaru, nech vieme pohladat po internete.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nemôžem odstrániť adware =(

Príspevok od používateľa Sky »

Ak sa chces vyhnut vyriesim to reinstalovanim winu tak skus forum.viry.cz kde ta uz budu navigovat aku utilitu pouzit a ako postupovat.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Hexaris

Re: Nemôžem odstrániť adware =(

Príspevok od používateľa Hexaris »

Combofix maze na zaklade exist. veci, vzoriek, nikdy nemaze nahodne, to len pre upresnenie. Bolo by dobre napisat, ako sa to sprava, hod sem nejaky screen. Casto najdes lekarnicku priamo na specificky sajrajt, takze sa nemusis trapit.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"