Truecrypt je mimo hry

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LordKJ »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco ? Ved uz tri roky nespravili ani ciarku, proste projekt umrel, to sa stava v tisicoch denne.

davno bol nahradeny : https://diskcryptor.net/wiki/Main_Page
a aj tento je slusne mrtvy :) ja by som napriklad ukrutne viac neveril americkym korporatnym srackam ako niecomu ruskemu co sa tejto oblasti tyka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa kovinator »

akurat som ho chcel nahadzovat na usbcko
co teda radite namiesto neho? ten diskcryptor?
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LordKJ »

nie tri, len dva roky ci?

to je jedno, stale to bol vo velkom pouzivany program :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Diskcryptora som pouzival na win2012 r2 so styridsiatimi terrami asi mesiac ; ma nejake vlastnosti ktore truecrypt nema. Bootovaci disk by nemal byt UEFI, pre istotu.

Netvrdim ze je najlepsi a najbezpecnejsi na svete, neviem ako je naprogramovany ale zdrojovy kod je dostupny verejne a kazdy sa do neho moze obut. Zatial mi ziadne realne reportovane veci nie su zname. Rovnako mi nie su zname ani mnohe ine alternativy ktore by boli zadarmo.

Truecrypt nie je mimo hru dnes lebo na internete vysla fantasticka sprava - truecrypt je mimo hru uz dlhe roky, od verzie 7.1a respektive skor by som povedal generacie 6... proste tam nebol ziadny vyvoj, raz za rok pofixovali nejaku drobnu vec. Teraz ked sa rozhlasil koniec supportu Windows XP, zrazu sa vsetci idu zblaznit. Pre chlapcov co truecrypt robili ten projekt je mrtvy uz davno, nikto do toho nepichol prstom... co je na tom cudne ? Zmenili stranku, desat minut, hotovo. Povedali co sme vsetci uz davno vedeli - teraz mozno nie vsetci, ale ja rozhodne.

Rovnaky osud postihne kvantum software, hardware a inych projektov. Napriklad dvojmrakodrap Racany medzi Manhattanom a Zvaracakom v Bratislave - krasne nakresleny, nezrealizovany. Stacker pre DOS, kompresia... mrtve. Fantasticke, chodive, usla mu doba. Na tom nie je nic cudne alebo bombasticke.

tu mas strucny zoznam takych softov - mnohych z nich davno mrtvych : http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... n_software
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ked si pozries internet, tak truecrypt sa furt vo velkom pouzival, samozrejme u laickej verejnosti.. lebo aspon pre mna to bol prvy sifrovaci soft co ma napadol ked som sa o takom niecom bavil

to, ze stym nepohli uz dlho je druha vec... :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne, suhlasim - ta sprava ktoru si videl absolutne nic nemeni na tom co sa masovo pouziva alebo aky ten software je kvalitny. Ked si sa vcera zobudil, ani trochu si nemal bobky ze Truecrypt nie je secure a podobne sracky.

Dnes mas.

Co sa odvcera zmenilo na Truecrypte ? Preco bol bezpecny a superfajn po kazdej stranke este minuly tyzden, minuly mesiac, minuly rok a dva roky dozadu (ODKEDY NEBOL UPDATNUTY !) a preco zrazu dofrasa je dnes sialeny problem ?

Tak vidis. Chces vyvolat krizu ? Rozpravaj ludom o tom ze je kriza. Zlaknu sa, tok penazi sa hrozne spomali alebo takmer az zastavi. A mas tu krizu !! Chces polozit banku ? Velmi sikovne vymysli system ako rozhlasit (NENAPADNE !!!) ze banka ma problemy - aj ked ziadne nema, zrazu ich bude mat. Ludia na nu spravia "run" a pri napakovani ake dnes mame (cize pomere realnych penazi a sraciek) je to v srackach nabeton.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa kovinator »

Bohuzial disk cryptor mi neposkytuje hidden folder.
Cize ano asi zostanem na truecrypte->povodne som si myslel, ze tato sprava suvisi s 2. kolom auditu co na nom prebieha, ale nikto nic take nepotvrdil. To, ze software nema update nemusi nutne znamenat, ze je v nom neaka chyba. Pokial sa teda vyslovne nezisti, ze je tam ci uz neaky backdoor, alebo nieco ine tak ho pouzivat neprestanem. Nemam na to v podstate dovod. Tak ci tak moze byt v inom softe (Microsoftu neverim vobec).
S analogiou o krize a bankach suhlasim. Presne toto plati vsade ci uz je to cryptovaci soft, peniaze alebo nieco ine.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja sa nebojim, zeby nebol secure, len narazam na to, ze uz aj na FB citam ako ludia zhanaju iny soft, a fakt neviem preco :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

FB, najlepsia studnica informacii o kryptografii a s tym suvisiaceho software od najpovolanejsich z najpovolanejsich = sirokej predovsetkym krpytograficky odbornej verejnosti. Nic nemoze dopadnut lepsie.


prave sa vyvolala kriza o bankach :) robte ako uznate za vhodne, ja nezhanam nic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LordKJ »

:hysterical:
ja som nikde nespomenul kryptograficku spolocnost, ale normalnych pouzivatelov kto maju skryte co ja viem co
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved prave ti naznacujem, ze normalni uzivatelia hovno vedia o kryptografii. Preco sa chces bavit s normalnym uzivatelom o sifrovani dat na PC alebo o atomovej elektrarni ?

Hovno o tom vedia... tak nech si nahanaju nahrady za trúkript pretoze zo dna na den sa stala strasna zmena a prieser (bez akejkolvek zmeny software samotneho ako sme si uz dostatocne vysvetlili).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa Chris »

tak co, je nieco lepsie okrem Diskcryptora ? Idem migrovat storage z TC a BitLockeru neverim :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam ponatie :( o diskcryptore sa nevie ani hovno, absolutne ani hovno... tak co s tym :(


http://www.wintotal.de/verschluesselung ... ernativen/


moj nazor je : pokial nie si spickovo zaujimavy pre "autority" na medzinarodnej urovni, nikto sa s tebou nebude trapit. Pozri, mucenim z teba a zo mna dostane heslo kazdy v priebehu dvoch hodin :) ked sa nad tym zamyslim tak aj za dve minuty. Ufiknu mi prve dva prsty, zistim ze to asi mysleli vazne a ze mi dochramu obidve ruky aj kolena bez zavahania. A k tomu este aj pustim do treniek na hanbu a bude.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Truecrypt je mimo hry

Príspevok od používateľa LtK »

Moja rec, ja by som to heslo povedal uz po prvom prste...
Skor by bol vacsi pruser, ked by chceli hesla k niektorym rar archivom - nemam ani tucha ake heslo som tam zadal. Cakam na dobu kym to pojde nejakou brute force... :-)
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"