Fake stranky, malware, spam - tvorba honeypotu

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Reputácia: 175

Re: Fake stranky, malware, spam - tvorba honeypotu

Príspevok od používateľa Jerry »

Ten zoznam zozbieraných ip by ma zaujímal 😉
Spoiler: ukázať
Intel i7 10700K Asus ROG Strix RTX 3080 OC Gigabyte Z490 AORUS Elite AC • 32GB DDR4 HyperX Predator 256 GB NVMe Gigabyte
1 TB NVMe Kingston Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800Win 10Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Hexaris
Virtualizácia & Networking
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Reputácia: 32

Príspevok od používateľa Hexaris »

Co sa mne do zoznamu dostanu su len kvapka v mori. Je ich malo, nakolko casom to prestane a clovek zvazi ci ich bude drzat na nejakom perma liste. Ja som tu mal wordpress weby ktore boli zneuzite a to boli stranky prav. firmy, stavebniny, kozmetika proste vselico. Preto je dolezite to nejak spatne kontrolovat alebo to blokovat na nejaky cas.
Ak sa chces bavit s tym co je globalne zbierane, nech sa paci: https://raw.githubusercontent.com/ktsao ... el2.netset
https://www.spamhaus.org/drop/edrop.txt
https://sslbl.abuse.ch/blacklist/sslipblacklist.txt a to ich je viac, samozrejme cim viac tym vacsia duplicita.

Su samozrejme aj platene a daleko lepsie, ale to neni sekcia pre end usera 😅
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
Hexaris

Neviem ci to presne spada sem, ale ved otestujte :)
Exploiting custom protocol handlers for cross-browser tracking in Tor, Safari, Chrome and Firefox
https://schemeflood.com
Na jednej masine to dokonca ukazalo aj presnost 95% - unique.

Co ma trochu hneva, ze kopec veci clovek nenajde u nas na sk/cz webe, ale musi hladat inde.
HellAngel
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Reputácia: 98

Príspevok od používateľa HellAngel »

ked spustim ten scan, tak vysledok je vlastne co? aplikacie ktore mozu nejako komunikovat bez mojho vedomia?
NB: ASUS ROG Zephyrus G15
Hexaris

Hexaris

Trochu sa vratim k zaloham ako som spominal v nejakom vlakne. Skusim to v kratkosti ake su moje skusenosti.
Ak mam data niekde, pripadne ich tam zalohujem tak vznika riziko, ze o tie data pridem z dovodu virus/malware a podobne. Aj ked pristupujem napr. k zdielanej zlozke a nasledne to ukoncim, tak nez bola verzia win 8 win srv 2012 sa dali hesla z memory citat v plain (fcpalm). Potom stacilo mat zapnute browsing na sambe/cifs a bolo postarane.
Aktualne je v mode sifrovanie, mne sa osvedcilo aby zalohy boli geolokacne oddelene a data z prveho backup storge boli zalohovane externym SW. To jest jedna app nezalohuje na obe miesta. Obsah samozrejme sifrujem a nazvy suborov tiez. V zalohe je nasledne ulozena DB (sifrovana) s povod. nazvom suboru. Takto z casti obmedzim hit na file extension. Pravidelne kontrolujem zmeny v obsahu, na toto uz si tiez zacali davat pozor :) a sifrovanie robia pomaly po castiach aby to nespustilo alarm/event. Pouzivam aj shadowcopy, ale to len skrz rychlost. Historiu dat malware zmaze jedna radost, takze len skrz lenivost ... A pravidelne testovat moznost rozbalenia/desifrovanie zaloh a nahodne obcas vybrat nejaky file. Otestovat funkcnost notifikacii ak su na baze only error/velka zmena. Ono clovek zabudne, zmeni niekde nieco a veci prestanu fungovat a ani o tom nevie. Na domace podmienky asi mozno hlupost, ale mozno ako inspiracia ... :)
Ako priklad moje domacie riesenie

Kód: Vybrať všetko

nas -> nas -> nas
      \-> synology cloud
        \-> backblaze
Trochu x krat :)
Technicke data asi nema vyznam davat, nakolko je to silne individualne.
wingo
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Reputácia: 75

Príspevok od používateľa wingo »

Ako je to teraz s tými malware? Spomínaš pomalé šifrovanie atď., ja som nejak bol v tom že to tak do dňa-dvoch zašifruje všetko a pýta výkupné takže nejaké dlhodobé sledovanie som neriešil. Druhá vec, preliezajú malware aj NAS a šifrujú veci aj tam ak je prístup na zápis, či tak ďaleko to našťastie ešte nie je?
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/
Spoiler: ukázať
New: Ryzen 5 5600X, Noctua NH-D14+Artcic P14 PWM PST, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Gainward GTX 1080 Phoenix GS, Samsung 980 Pro 2TB, Adata XPG Core Reactor 650W, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

Old: i7 6700K, GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3, 16GB DDR4 Corsair Vengeance 3200MHz, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 + 4x Arctic P14 PWM PST,
Hexaris

Jasne ze jo, NAS nie je ziadna prekazka, vratane pask. mechanik. Nakolko uz existuje poucenie z malware tak sa to sifruje mesiac, 2,3 aby to nebolo okate a ve finale priamo user data. Potom pri obnove zistis, ze vlastne nic nemas (: ono je to cim dalej kvalitnejsie (v zlom). Zalezi kolko tych dat je.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"