Nelegalny soft - bazar

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa newmi »

tak rad by som sa k tomu aj ja vyjadril. Ano ukoncil som to nahlasenie, lebo som predpokladal, ze to bola sucast telefonu (viazane na IMEI). Akoze sorry ale studovat licencne podmienky kazdeho softu dopodrobna je trochu "crazy", nie? Su pripady, kedy je jasne, ze ten soft sa nema co darovat (predavat) a vtedy davam postih. Ked nieco nie je jasne, snazim sa kontaktovat uzivatela alebo sa poradit s vedenim fora. A na to ze su tieto stranky primarne urcene ako forum na diskusie sa tu az privelmi riesi bazar. Bud uz prijmite, ze v bazare su pravidla ake su a ze je moderovany tak ako je alebo tam proste nelezte (nepredavajte/nekupujte). Snazime sa to robit co najferovejsie.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa crux2005 »

STENLY napísal:pravidlá a zákony sú na to, aby sa porušovali a obchádzali...
spravodlivosť nikdy nebola a nebude...
vieš ako sa hovorí: "vodu káže a víno pije" viď príklad http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 9#p1051116
a všetko skončí tak, že ti povedia, že nikto ťa tu nedrží, že sem chodiť nemusíš a podobné :shit:
a aj tak najhorší budeš ty...
Z čoho ma ešte neprávom neobviníš?
Ja som tú hru nepredal, ale daroval kvôli nedorozumeniu, ktoré vzniklo. Okrem toho to ani nebolo plánované - v pôvodnom príspevku o nejakej hre nič nebolo.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa STENLY »

v podstate máš pravdu, lebo darovať hru zakázané nie je, iba kupovať a predávať... prečo potom snejk napísal, že to nie je celkom košér? prečo téma už nie je viditelná pre ostatných, ak je všetko OK?
dalšia vec... tu sa predáva grafika http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =2&t=93858
prečo je tam potom od newmiho upozornenie http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 5#p1047933 ked hru nepredáva, iba ju dáva ku grafike?
redaktor darovať môže, bežný užívateľ nie? :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa Snake »

STENLY napísal: prečo potom snejk napísal, že to nie je celkom košér?
Lebo to košér nie je.





.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa CageJ »

nedavno som tu ohlasoval predaj notebooku so SW, zrejme korporatnu multilicenciu, kde na jednej strane predavajuca hlasa, ze dava zdarma a na druhej, ze to nie je sucast predaja a nema z toho zisk :hysterical: .... Ked som to ohlasil, vyriesilo sa to takto - nijako.. :hysterical: Predavala veselo dalej :).
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa crux2005 »

STENLY napísal:v podstate máš pravdu, lebo darovať hru zakázané nie je, iba kupovať a predávať... prečo potom snejk napísal, že to nie je celkom košér? prečo téma už nie je viditelná pre ostatných, ak je všetko OK?
dalšia vec... tu sa predáva grafika http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =2&t=93858
prečo je tam potom od newmiho upozornenie http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 5#p1047933 ked hru nepredáva, iba ju dáva ku grafike?
redaktor darovať môže, bežný užívateľ nie? :)
To, čo si Snake myslí, je len jeho OSOBNÝ názor.
Prečo je téma presunutá? Lebo išlo o predaj HW, ktorý bol ukončený - druhá strana potvrdila prevzatie HW a spokojnosť. Zamknuté témy sa presúvajú do koša.

Čo sa týka toho iného predaja grafiky, nepovedal, že to dáva zadarmo, ale ako niečo čo zvyšuje hodnotu.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nelegalny soft - bazar

Príspevok od používateľa molnart »

skuste sa zamysliet nad skutocnym dovodm preco je na fore zakazany obchod s sw, a pridete aj na ze sa ku vsetkym pripadom neda pristupovat univerzalne.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Správy pre Administrátorov"