Staznost

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

Chcem sa postazovat na admina bikermotyl

Kedze si lockol thread v bazari pisem to sem!

ku tomu citaniu SS - ak mas pristup k databaze mi nehovor ze si nemozes citat ss,
ako si mohol zamknut SS na nick ajtymna, ktory bol tiez jomiho,
ked sa registroval cez iny internet, cize ina IP a bol anonym.

jomi mi napisal totoo na icq
Jomi ‎(23:02):

takto zistil ze mam 2 nicky - nasledoval forever ban (trochu tvrde ze az forever ale budiz) ...tak som pouzil dalsieho ISP a vytvoril treti nick, aby komunikacia medzi kupujucimi zostala. Potom ako som sa so vsetkymi skontaktoval tak zrazu po hodine asi mi uz nesli sukromne spravy , vraj nemam opravnenie

Jomi ‎(23:04):
zistil ze s IP banom problem nemam, tak blokuje sluzby


jomi chcel udrzat kontakty a nezachovat sa neseriozne ku kupujucim, samozrejme v neposlednom rade predat tie veci


prosim hlavneho admina, aby zvazil ban, ktory dal bikermotyl jomimu nemyslim si ze by az tak hrubo porusil pravidla.
neslo o zlu vec, islo o to ze jeden clovek ked jomi predaval moje pc mal zaujem o toxic kartu.
lenze ja som ju vymenil kamaratovi za normalnu netoxic kartu. lenze ten dotycny uz neodpisoval,
zrejme bol nahnevany ze mu ju jomi nepodrzal, tak si urobil druhy nick aby mu ponukol obycajnu.
mozno to nemal robit prave tymto sposobom, ale myslim si ze toto sa dalo riesit aj dohovorom.
forum si ma ludi drzat a nie davat ban za banom bez upozornenia. Jomi to nemyslel zle a urcite nechcel
robit bordel na fore. prosim bikermotyl nebud taky akcny, nesvedci ti to, myslim si ze by si si ziskal rspekt
a doveru ludi na fore inym pristupom, urcite by jomi po upozorneni deletol druhy nick.


snad to padne na urodnu podu.

dakujem
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

No bikermotyl vidim ze si aktivny ked uz aj ajtymna dostal ban :D

preco to robis ?
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Staznost

Príspevok od používateľa zachary »

pravidlá fóra a bazáru : viacnásobná (3x) registrácia, neserióznosť v obchodovaní, porušenie pravidiel aukcie atď.. to sa ti zdá málo :?:

btw. prečo jomi predával tvoj pc, keď si tu regnutý ? nemohol si to predávať ty osobne ?
pokiaľ by porušil len pravidlá bazáru, mal by jomi BAN len pre bazár a v obchodovaní si mohol pokračovať ty, ako majiteľ komponentov, mohol si si založiť vlastný thread
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

1.) do SS nevidí nik okrem samotného usera, ani cez DB (do ktorej mimochodom ja nevidím)
2.) tretia registrácia Jomiho mi bola jasná po pár minútach od regnutia, rovnako ako to bolo jasné mnohým iným, ktorý ma nato neskôr upozorňovali
3.) naviac fungovanie cez anonymouse.org je dosť úbohé
4.) Jomi sa neregistroval opäť pod nickom ajtymna kvôli serióznosti, keďže opäť postoval v bazári a snažil sa obchodovať
5.) Jomimu som pred udelením BANu samozrejme písal, on však vôbec nejavil známky uznania vlastnej chyby a hrubého porušenia pravidiel bazáru. Naviac ani len nespomenul druhú registráciu. Prečo asi?
6.) v podstate si aj ty sám v poste dokonale opísal, začo sa dostáva BAN - ukážkový príklad
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

zachary napísal:pravidlá fóra a bazáru : viacnásobná (3x) registrácia, neserióznosť v obchodovaní, porušenie pravidiel aukcie atď.. to sa ti zdá málo :?:

btw. prečo jomi predával tvoj pc, keď si tu regnutý ? nemohol si to predávať ty osobne ?
pokiaľ by porušil len pravidlá bazáru, mal by jomi BAN len pre bazár a v obchodovaní si mohol pokračovať ty, ako majiteľ komponentov, mohol si si založiť vlastný thread
Nemam na to cas, mam aj ine veci na robote, priatelku, robotu atd..
pozri upozornit ho mohol... chod na ine fora pozri ako to bezi tam...
ano ma to pravo urobit.. ale k nicomu to nevedie. ale dat ban na IP
ked adminovy fora nevadi ze rozdava IP bany, cim zabanujem ulicu
mozno dve, namiesto toho aby nejako upozornil usera fora...
mohol to riesit inak a stale mat na fore o cloveka viac..
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

Bikermotyl napísal:...
nech sa paci odkaz od jomiho

Jomi ‎(23:30):
samozrejme písal, on však vôbec nejavil známky uznania vlastnej chyby - megaCENZURA :D !!!!
nech teda pastne komunikaciu
Jomi ‎(23:31):
on bol ten co sa spraval ako cenzura ktoremu zena nedala, ja som bol kludny, a uznal vinu asi v kazdej vymene sprav


EDIT Bikermotyl :ani netušíš, Quake88, o čom píšeš :D
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Staznost

Príspevok od používateľa zachary »

pozri, Bikermotyl je admin a všetci ho poznáme ako zásadového, ktorý vždy rieši podľa spory podľa pravidiel a v prípade hrubého porušenia tvrdo trestá ..

- čo sa týka bazárov na iných fórach, okrem h0jka ich nejak nesledujem - a tam je teda riadny bordel predáva, kupuje, podvádza sa, klame sa atď .. chcel by si aby to fungovalo aj tu podobne ?
bazár na tomto fóre je jediný, v ktorom si môžem byť istý serióznosťou a v prípade nezrovnalostí aj ich riešením
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Staznost

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Bikermotyl napísal:1.) do SS nevidí nik okrem samotného usera, ani cez DB (do ktorej mimochodom ja nevidím)
Netvrdim ze si to Ty alebo niekto iny robil, ale je to mozne. Mal som 3 fora na zaklade phpBB (teraz uz len jedno) tak viem co pisem. Netvrdim ze je to jednoduche ale da sa. Nic v zlom len opravujem...

K veci ak mozem... zrusenie aukcie je porusenie pravidiel to je jasne. By som chcel vidiet ako na normalnej aukcii niekto povie... Sorry rozmyslel som si to. Okrem toho vytvorit novy nick aby "odrbal" uzivatela co od neho nechcel kupit je podla mna jasny odrb.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

zachary napísal:pozri, Bikermotyl je admin a všetci ho poznáme ako zásadového, ktorý vždy rieši podľa spory podľa pravidiel a v prípade hrubého porušenia tvrdo trestá ..

- čo sa týka bazárov na iných fórach, okrem h0jka ich nejak nesledujem - a tam je teda riadny bordel predáva, kupuje, podvádza sa, klame sa atď .. chcel by si aby to fungovalo aj tu podobne ?
bazár na tomto fóre je jediný, v ktorom si môžem byť istý serióznosťou a v prípade nezrovnalostí aj ich riešením

komu jomi nieco slubil, tomu to aj poslal, nechcel robit bordel, admin sa s nim mohol aspon porozpravat,
ano urobil chybu, ale po upozorneni by ju nerobil. teraz uz tu nepachne, v konecnom dosledku mohol
bikermotyl uviest cloveka na spravnu mieru upozornit ho a mat ho tu stale, len o to mi ide,
jomiho poznam dlhe roky a nema zaujem tu robit bordel, a admin to mohol zistit, lenze nechcel
ok tak nech da ban kazdemu kto porusi pravidla a pomaly ale isto bude klesat pocet ludi regnutych na fore,
hoci keby s kazdym dal rec a zistil ze je to rozumny clovek, uz by to neurobil a forum by malo o jedneho spokojneho
usera viac. a admin by si mohol povedat ze je vazne admin, na to tu adminovia su..
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

od jomiho

Jomi ‎(23:36):
a nech napise z coho to bolo kazdemu jasne , kedze som napisal SS len svojim nakupcom, a 2 posty do fora ohladom zaujmu o kupu rapidshare uctu (pockodil tymto predajcu kedze mam ban) a kupu reproduktorov (opat ostal poskodeny predajca kedze som mal najvyssiu ponuku v danom case)
Jomi ‎(23:39):
POSKODENYCH TU VYRABA ADMIN ! ZNEMOZNUJE NIELEN NAKUP UZIVATELOM FORA ALE AJ PREDAJ. KOHO SOM POSKODIL JA ?
OWERBURDENED
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Staznost

Príspevok od používateľa zachary »

nevravím že sa viacnásobne registroval kvôli podvodu,
pravidlá však musia platiť pre všetkých rovnako, nie že jednému sa to po osobnej komunikácii prepečie a inému nie..
bohužiaľ na svoju chybu doplatil banom a ty zamknutým threadom s predajom tvojho pc ..

jomi uviedol, že všetky komponenty sú odoslané, tak nech sa kupujúci ozvú tebe, či všetko prišlo v poriadku, resp. nech to riešia s tebou
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3652
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Staznost

Príspevok od používateľa fobos »

Quake88 napísal: ok tak nech da ban kazdemu kto porusi pravidla a pomaly ale isto bude klesat pocet ludi regnutych na fore
môj prípad toto, som tu po pol roku či kolko , nehovorím , že som bol vôbec nejakým prínosom pre fórum, ale robil som návštevnosť a o to každému fóru ide nie, ? žiaľ tunajšie vedenie toto nie a nie pochopiť :-)
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Quake88, a to ho chceš ešte stále obhajovať
...aj po tom, čo chcel po udelení BANu opätovne obchodovať??? Pričom BAN dostal práve z dôvodu neserióznosti v obchodovaní - viacnásobná registrácia.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Staznost

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mily Jomi by si mal uvedomit, ze na tomto fore su pravidla fora dosledne dodrzovane.

Afera "aukcia" :
7. Je striktne zakazane ponukat vec sucasne inde.

9. V pripade akychkolvek problemov spojenych s predajom (drazitel / vydrazitel) bude bez debat previnilcovi zmeneny rank a bude zapisany do zvlastneho threadu s nazvom "Nedoveryhodne osoby bazaru".
Uz tymto krokom si sa dostal na tenky lad.

Dvojnasobna registracia :
Je zakazane: • sa viackrat registrovat. Povolena je len jedna registracia.
Musis si uvedomit, ze v pripade aukcie ide o zavazne ponuky zo strany kupujuceho. Clovek, ktory tam prihodi je povinny tu vec kupit, a teda si velmi dobre rozmysli (aspon dufam) ci tu ponuku vobec da. Tu ponuku dava prave kvoli tomu, ze sa mu nemoze stat to, co si prave urobil. Tie pravidla nie su pre srandu kralikom, a ked ich porusis tak musis niest aj zodpovednost. A kumulovane porusenie pravidiel sa obvykle tresta tvrdo, nielen tu na fore ale aj v realnom zivote. Bazar (a forum ohladne dvojitych registracii) ma uvedene tvrde pravidla prave pre ochranu kupujucich.

Okrem toho, kedze jomi predaval Quake88-ov pocitac, tak nie je predsa jednoduchsie riesit reklamacie priamo s Quake88-om ? Alebo mi nieco unika ?

Ako su poskodeni ti, kde dal jomi ponuku ? Fakt si myslis, ze potom by mu to vobec predali ? Nedoveryhodnej osobe ?
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: Staznost

Príspevok od používateľa Quake88 »

Bikermotyl napísal:Quake88, a to ho chceš ešte stále obhajovať
...aj po tom, čo chcel po udelení BANu opätovne obchodovať??? Pričom BAN dostal práve z dôvodu neserióznosti v obchodovaní - viacnásobná registrácia.

Jomi ‎(23:54):
dalsia zaujimava otazka nanho by bola, preco ked zistil ze "ajtymna" je jomi, tak preco nedal dalsi ban, ale namiesto toho pouzil zakernu metodu(blokovanie ss) na zaklade ktorej by si kupci mohli pomysliet ze nechcem komunikovat. Oni ma totiz videli ze som online (uz vedeli ze som to ja zo ss) ale neodpisoval som dalej. Preco moju osobu za mojim chrbtom takymito spinavymi praktikami znemoznuje? Napisal aspon vsetkym zucastnenym stranam o co ide, ze clovek s ktorym obchoduju nemoze odpisat? Pochybujem. ...Ak niekde existuje policajny stat tak toto je policajne forum.
OWERBURDENED

Návrat na "Správy pre Administrátorov"