2 otazky

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Reputácia: 10

Re: 2 otazky

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ono na druhu stranu, najprv ludia nadavaju, ze nechcu cookies, ze nechcu aby sa toto a tamto ukladalo, nechcu byt sledovani ..a tak si davaju vsemozne adblockery a cookie blokovace ..
a potom zas nadavaju, ze im nefunguju funkcie na webe, ked evidentne suhlasom s cookies tie funkcie zacnu fungovat .. proste bud alebo.. po spravnosti kym nedas suhlas s uchovanim cookies, tak ti ich nema ukladat a teda veci spojene s cookies maju byt zablokovane. a ako chces ulozit stav ze si prihlaseny ak nesuhlasis s ulozenim cookies? podla mna toto forum (phpBB ako take) je jedno z mala, ktore pracuje s cookies spravne a nerobi to len pre dobry pocit tak ako vacsina EU webov
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 - 4590
MB: ASUS H97M-Plus
RAM: 2x8GB Crucial Ballistix Elite 1866 CL9 1.5V @ 1600 CL9 CR1
HDD: Samsung 960 Pro 512GB, WD RED 2TB R.1, WD MyBook3 Studio 1.5TB
GPU: GB 7950 3GB OC
Sound: ASUS Xonar Essence ST
PSU: Seasonic X-660
CASE: BitFenix Phenom M
WATER: XSPC EX240 + 2xNoctuaP12, HWLabs Nemesis GTX140 + NoctuaA14PWM, EK Acetal + EN CPU & GPU, ACool VPP655 + EK-D5 X-RES 140
LCD: Dell UltraSharp U2913WM + blink(1) + ambiledHD
Peripherals: Gigaworks T20 r.1, Superlux HD-662B, Logitech G810 + G403 Wireless, MS LifeCam Studio, 1TB mSATA USB-C Samsung 840EVO
+ laptop: Lenovo X1 Yoga 20JE-S0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB + Samsung 840 1TB mSATA / USB-C
RP
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Reputácia: 101

Príspevok od používateľa RP »

No, platnosť cookie je v phpbb rovnaká ako nastavenie maximálnej doby prihlásenia. Tu máme nastavenú ako neobmedzenú. Teda cookie neexpiruju.

Ale, raz za čas pri updatoch a iných zásahoch sa premaze cache, čo spôsobí aj odhlásenie užívateľov a teda cookie sa v takých prípadoch myslím zapisuje znovu. Takéto zásahy sú približne raz za mesiac, niekedy zriedkavejšie, keď je väčší zásah, upgrade fóra, tak častejšie
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Reputácia: 7

Príspevok od používateľa icefire »

Ja nemam takyto doplnok, mam iba ad-guard a tam mam Whitelist na celu domenu zoznam.sk a pretaktovanie.zoznam.sk, ale aj tak to nepomohlo.

Co ale pomoze je, ze ked kliknem v Safari na Turn off Content Blockers, az potom sa mi objavi to blbe okno na cookies ako pise ramaya a az po odsuhlaseni tohto, to ide.

Nieco je teda na beton zle s tymi cookies. Pozrite sa na to please.
Spoiler: ukázať

i7-6700K + Noctua NH-D14 @ MSI Z270 TOMAHAWK - Crucial SSD 750GB @ Win10 PRO (legal) + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM650 - Fractal Define R2 + 3xNoctua - Logitech Proteus Core + Ozone Exposure - SteelSeries 6Gv2 - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox 360 Wireless controller - Philips 55PUS730412
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Reputácia: 13

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ramaya napísal: So 27. Feb, 2021, 15:40 Potvrdzujem, tie problémy robí tento doplnok - I DON'T CARE ABOUT COOKIES
Mám ho nainštalovaný vo Fireoxe aj v Opere. V obidvoch mi zmizli minimálne tieto tlačítka:
- Založiť novú tému
- Napísať odpoveď
- Označiť fórum ako prečítané
- Prihlásenie (dalo sa to obísť tak, že som klikol na meno Administrátora a ponúklo mi prihlásenie)

Riešenie je jednoduché:
1. vypnúť tento doplnok I DON'T CARE ABOUT COOKIES
2. kliknúť na tlačidlo Akceptovať cookies
3. zapnúť naspäť doplnok - I DON'T CARE ABOUT COOKIES

Otázka na Adminov. Aká dlhá je platnosť cookies ?
Ak by som to takto robil raz alebo dvakrát do roka tak by sa to dalo prežiť, ale ak to budem musieť robiť každú chvíľu, tak by to bolo dosť otravné ...
Problém by spôsoboval akýkoľvek plugin alebo vstavaný blokovač v prehliadači, ktorý kozmeticky blokuje cookie bannery.

Inak, s uBlock Origin by to bolo jednoduchšie a tam prídavky takéhoto typu nemajú zmysel, uBO má na to filter listy (Easylist Cookie, AdGuard Annoyances a ešte špeci uBlock - Annoyances) - v pop-upe uBO stačí len kliknúť na preškrtnuté oko a to vypne kozmetické filtrovanie (a objavil by sa potom banner), potom stačí odkliknúť a znovu zapnúť kozmetické filtrovanie.
CASE: CM NR200P + BQ! Silent Wings 3 PSU: Corsair SF750 MB: MSI B550I Edge CPU: Rezeň 3900X + EVGA CLC 280 GPU: GTX 1080Ti un-Strix-ed RAM: Viper Steel 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO + MP510 Moňas: >>>tu bude LG 42" OLED TV<<< Myš: Logitech G403 Wireless Klávka: Gamdias Hermes Ultimejtis Audiofekália: Audio-GD R2R-11, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ps47
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Reputácia: 0

Príspevok od používateľa ps47 »

skusam ci viem aspon pridat prispevok - ok, takze bud som slepy, alebo mam ucet v nejakom polonefunkcnom rezime, lebo nikde nemam moznost vytvorit novu temu. tiez mi nejdu editovat existujuce prispevky.

napady?
Naposledy upravil/-a ps47 v St 07. Júl, 2021, 12:27, upravené celkom 1 krát.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Reputácia: 18

Príspevok od používateľa d3Xter »

ps47
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Reputácia: 0

Príspevok od používateľa ps47 »

jj, pomohlo, diky.

//aha, ta jedna linka je aj na predoslej strane, akurat som ju preskocil ked som to narychlo prezeral.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.

Návrat na "Správy pre Administrátorov"