vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Dobrý deň!
Mám HTC One V. Má 1.5 roka. Reklamácia nemožná - vyhral som ho. Ten telefón je úplne príšerný, furt s ním boli nejaké problémy (softwareové), potom prišli už aj hardwareové (bolo treba veľmi tuho stláčať tlačidlo zamykania disleya, potom aj tlačidlá pre hlasitosť). Lenže keď už mi ten telefón, ako smartphone prestal prinášať výhody, lebo napríklad prestala úplne fungovať synchronizácia a obnova na výrobný stav nepomáhala, lebo v momente pridania môjho G-konta sa problémy postupne začali vracať - zvažoval som kúpu nového telefónu.
Avšak neskoro - nestihol som.
V piatok večer mi najprv začal blbnúť display. Podsvietenie na ľavej časti displeja začalo preblikávať na intenzitu vyššiu, ako je max. možný nastaviteľný jas. Pár minút na to sa display niekedy už nedal odblokovať (rozsvietili sa len tlačidlá, no display nič). Potom sa samovoľne reštartuvával až kým sa nevypol a na nič nereagoval. Toto sa stalo behom možno 20 minút.
Od tohoto stavu, keď bol vypnutý a nič sa s ním nerobilo som si po neviem akej chvíli uvedomil, že ma niečo hreje na nohe. Vytiahol som telefón z vačku a v oblasti tých dotykových tlačidiel bol na neudržanie horúci, ale prakticky celá plocha displeja bola veľmi teplá. Takto sa hrial asi hodinu a teraz už nejaví žiadne známky života.

Chcem sa opýtať - nestalo sa náhodou niekomu niečo aspoň z časti podobné? Neviete, čo sa mohlo stať?

Ale koreň mojej otázky - je mi jedno, či sa ten telefón v rozumnej cene bude dať opraviť, alebo nie. Ale dokázal by z neho niekto niekde dostať kontakty a SMSky? To jediné by som z neho chcel. Záloha na G serveroch je samozrejme nijaká... ...a vlastné zálohy som nemal.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsetko ide, navsit nejaky dobry mobil servis a daci ti stym srpavia. Uz som riesil podobne mrtvy telefon, ale oni to zneho dokazali dostat. Platil som okolo 20e. Bolo to pre znameho
NB: Asus ROG Zephyrus G14
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Och, to by bolo fakt skvelé, trošku si mi zdvihol náladu...
Spoiler: ukázať
P.S.: v ten piatok, keď mi takto odišiel telefón sa mi mega darilo...
Najprv 14:48 cestou z práce mi už asi 20m od vchodu kde bývam vybehol spoza kontajnera pes, alebo mačka. Brzda + polovlhká cesta = chytil som susedine zaparkované auto. Irónia, že jej som zlomil ľavú polku zadného nárazníka a sebe úplne rozbil pravý svetlomet, kapota, nárazník, klíma kompresor, klíma kondenzátor, trubka od chladiča (chladič nevytiekol) platník a kopec iných drobností, ohnuté vnútri nejaké železá, na čom to všetko držalo a tak... Volám policajtov, prišli, všetko pozisťovali, poradili, boli veľmi ľudskí a profesionálni - keby takí boli všetci - radosť žiť. LENŽE potom si všimli, že pani má 6 mesiacov padnutú STK a EK, tak sa museli privolať dopraváci, tí mi už aj dali pokutu 60€. S pani som rovno šiel do poisťovne, potom na Dopravný inšp. vyplatiť pokutu a vziať si VP. Už som mal všetkého dosť, volám teda mame, či by náhodou nemala cestu, že by ma vzala. Že nie je problém. Sadnem do auta, ideme domov, zrazu Pi*a chodkyňa TELEFONUJÚCA zbadala, že jej ide ujsť zo zastávky trolejbus, tak skočila bez rozmyslu a obzretia sa na cestu. Mama zabrzdiť stihla, 2. auto detto, tretie nestihlo, rozbilo druhé a druhé nás. BTW - to tretie - Škoda Octávia II sedan - obe svetlá, oba blatníky, kapota, nárazník, vytečený chladič + 60€ pokuta, druhé "len" oba nárazníky a kufrové dvere a my "len" zadný nárazník. Tak opäť polícia, opäť všetka tortúra ohľadom papierov, nekonečné vypisovanie... Prídem už teda naozaj vlastne z práce domov (cca 19:30) a telefón v prdeli...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa lepermessiah »

myslim si ze kedze je to android, tak by ti mohlo fungovat aj ADB vytiahnutie databazy kontaktov a podobne veci, teda ak sa aspon da zapnut. kamosovi som to robil na HTC Legend ("predchodca" One V inak) ale tam bol este android 2.1 a usb debug zapnuty. skusit ale mozes
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Telefón sa mi nedá práveže ani zapnúť. Nereaguje na nič.
Dnes som nestihol - dlho v práci - pondelky a stredy už také bývajú, ale zajtra s tým skúsim niekam zájsť....
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Dnes som pobehal dosť veľa servisov v Žiline.
Som sklamaný.
Všade takmer rovnaký scénar - spoza počítača mi bolo oznámené, že ak nereaguje na zapínanie, tak smola, nedá sa to...
Nikto nepovedal, že to skúsi rozobrať a oživiť.
Ja by som si s takýmto prístupom nad vchod do prevádzky nemohol napísať "servis" :rolleyes:
ANONYM_a7

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Zasa, nečakaj nemožné. Vo väčšine prípadov, ak sa to nedá pripojiť k PC, nespravíš nič. ;)

Na to je tu cloud a záloha :)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja viem, ja viem, ako som písal - zhoda náhod - synchornizácia mi v tom telefóne zo záhadných dôvodov nefungovala. Všetko fungovalo (počasie, kalendár a ja neviem ešte aké veci), iba akurát pri kontaktoch večne výkričník a chyba.
Zasa na druhej strane - v servise som očakával prístup, aký by som v prípade podnikania volil ja - snaha. Teda by som to skúsil rozobrať, zistiť čo je zlé, opýtať sa zákazníka či má záujem o opravu (a za akú cenu by to bolo) a následne skúsiť vytiahnúť spomínané dáta. Nepredstavoval som si znudené ksichty sediace vo väčšine prípadov za FB s odpoveďou, že ak sa nedá zapnúť tak smola....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12193
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa HellAngel »

data velakrat vytiahnut idu, ale treba k tomu ochotu. Ono malokto sa stym chce babrat, pretoze upspech nie je zaruceny. Potrebujes najist servis kde sa ti nato aj skutocne pozru a nie len okomentuju
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

undertaker007 napísal:Ja viem, ja viem, ako som písal - zhoda náhod - synchornizácia mi v tom telefóne zo záhadných dôvodov nefungovala. Všetko fungovalo (počasie, kalendár a ja neviem ešte aké veci), iba akurát pri kontaktoch večne výkričník a chyba.
Zasa na druhej strane - v servise som očakával prístup, aký by som v prípade podnikania volil ja - snaha. Teda by som to skúsil rozobrať, zistiť čo je zlé, opýtať sa zákazníka či má záujem o opravu (a za akú cenu by to bolo) a následne skúsiť vytiahnúť spomínané dáta. Nepredstavoval som si znudené ksichty sediace vo väčšine prípadov za FB s odpoveďou, že ak sa nedá zapnúť tak smola....

A presne o tomto sú tie "servisy". Klasika, nikto nepohne ani prstom. Prinesieš im vec na servis, teoreticky na tom zarobí už len pri nákupe novéhod ND, a na 100% zarobí za servis nejakých 20-30€v čistom. Nechápem. Prídeš a chceš kúpiť u nich mobil, stojí 200€, idú sa z teba posrať kvôli pár € ktoré na tom zarobia. Servis bude vždy zlatá baňa, obchod je ťažký, zarába sa málo a predáva sa veľa. Ak je čo servisovať, je pohoda, lebo robota sa zaplatí aj sama, zvyšok si zaplatí zákazník. Čistý zisk a demencia za počítačom je rozdiel. Ak je niekto hlupák a nevidí v zákazníkovy potencionálny zárobok, tak hlupákom zostane. Vždy tých ľudí odkazujem na servis, spravíme im to, lacno... ale spravíme. Celé zle... celé zle. :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
ANONYM_a7

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Skutočne si to predstavujete príliš jednoducho. 2 roky som pracoval v mobil servise (skor IT servis od teliek cez pc notebooky mobily fotaky)(nie hurikan ale nazov spolocnosti nebudem uvádzať, ale je to veľký servis, 3 pobočky v BA a asi 6 po celom slovensku) fakt si neviete predstaviť čo za ľudí existuje, hlavne čo sa týka opráv, všetko sa im zdá drahé, poradiť samozrejme len zadarmo, aj keď to trvá vyše hodiny. Navyše podmienky v takýchto firmách bývajú pre zamestnanca otrasné, nulová provízia, nič navyše, dokonca sa často človek nedočká ani toho, čo si odrobil a mal by dostať :) Zákon ignorujú (nelegal win, nelegal kamery, dielce z <> cinskej za par € casto vadne su prezentovane za originály pred zakaznikom na prikaz zamestnavatela). Takto to funguje aj v tom best servise na slovensku - slovenske podnikanie FTW.


K tej ochote-ak im poviem že aj v pripade ze sa to nepodari sa uctuje min poplatok 10€, co je myslim uplne pochopitelne nakolko servisak nad tym sedi pomerne dlho, vzdy ta ista odpoved, nie :) tak ja potom nerozumiem celkom :) Lebo nik nerobí zadarmo.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: vytiahnutie kontaktov a príp. SMS

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Veď hej, vlastne máš pravdu, ale ja som napríklad po nikom nechcel a ani som nečakal, že by to bolo zadarmo.
Ale vravím - ochota úplne nulová... ...VŠADE, kde som bol a to to číslo zrejme presiahlo 10...

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"