Pdovod alebo nie ?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

HellAngel napísal:drahe veci ako pisu ostatny len osobne. vyhnes sa vela moznym neprijemnostiam.Ohladne dobierky, mozes to vybalit pred postarom a nasledne privolat policiu a spisat zapisnicu. Ale to sa moze tahat veelmi dlho. Nakolko sa musi preukazat ci skutocne ti mal poslat iny tovar, a v pripadne ze to bolo len telefonicky dohodnute tak si uplne v ..... A aj mailova komunikacia nie je uplne presvedcivy dokaz.
Mail ti stači ...ja som mailom tak chalana usvedčil :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

nj a riesilt o aj cez pravnika? kde je dokaz ze to co som ti poslal je prave ta o ktorej sme pisali v mailovej komunikacii? Je to take ze vyhrat to mozes, ale ak je pravnik sikovny tak sa to moze aj pekne dlho tahat. Samozrejme ak ten podvod spravi nejaky jozko mrkvicka co to spravil 1 krat, tak na vysluchu sa pototo a prizna sa.
jednoducha rada, neriesit nakupy cez maily a dobierky, pokial to naozaj nieje osoba ktoru poznam. Tu nie sme na pc.sk fore, kde sa ludia medzi sebou poznaju
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Ja som normalne vytlacil maili jeho a ukazal som to policajtom , a nic nepresetrovali dalej , hned ho stihali ... ale as za rok mi vratil peniaze ..
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa miroh »

Lucia Banska :D to si veru nemohla lepsie meno vymysliet, ...galaxy s3 ked dam na inzerat za 270e tak ho mam za 10 minut predany ci uz tu alebo inde.... takze ak mas prachy na rozdavanie kludne jej posli :good:
Asus g751jy....
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa shiro »

na www.podviedli.ma som videl nejaky podobny text mailu....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
harleyboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2011, 13:44

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa harleyboy »

Jednoducha rada, nekupovat na bazaroch ale normalne cez firmy a eshop, kde sa clovek nemusi tak bat alebo vobec obavat zobrat aj na dobierku. Nikdy som nemal problem, len a jedina na bazosi a podobnych som bol od*bany ako male decko pricom cena a vsetko vyzeralo v pohode, akurat chlapec potreboval na davku a bol tak sprosty, ze mal som jeho mobil aj adresu a ked som mal cestu, tak som sa stavil a do tyzdna mi peniaze prisli od neho aj s urokmi a uz to nikdy nezopakuje, tak bol posrany. Skoda, ze tolko podvodov a inak aj osobne som bol podvedeny priamo s mobilom ale to uz je na dlho, skratka vsetko islo na druhy den koniec asi tak.
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa glirpi »

To je jedna strana mince. Druha je ze aj kupujuci su svine a co sa pc hw tyka dvojnasobne. Ako priklad uvediem moju skusrnost s predajom gpu. Bola to 5850ka ktoru som bez akychkolvek problemov prevadzkoval isty cas ja a neskor isla do krpcovho pc kde sluzila nieco vyse roka tiez uplne normalne. Sebe som ale kupil novu tak moja vtedy aktualna gpu sa posunula malemu a tu 5850 som ponukol k predaju na bazar. Onedlho sa ozval zaujemca. Karta bola samozrejme vytiahnuta s pc a zabalena do Origo krabica zo vsetkym. Pred vytiahnutim samozrejme fungovala Na 100%. Tak dotycny poslal adresu avsak nie svoju, ale znameho, pretoze tvrdil ze nie je doma a je odcestovany. Tu som zacal byt 1x podozieravy. ale zaslal som mu ju na dobuerku podla dohody. Kartu prebral, peniaze mi prisli. Myslel som ze obchod je teda ukonceny a vsetko je Ok. O 2 tyzdne mi dotycny napisal, ze karta je pokazena ze mu robi artefakty a ine dristy. Vraj to robi aj v inych pc. Proste chcel so mno vyebat nakolko na karte bol fajny chladic zalman vf nieco.. osobne som ho tam nemal koli taktovaniu a kartu som ja nikdy nepretaktoval ani o 1mhz. Islo mi o hluk v zatazi a preto lebo na origo chladici zacala rapkat vrtulka. Chlapik to asi prehnal a kartu si pokazil a chcel odomna peniaze spat. Tu som sa zatal ze v ziadnom pripade to take jednoduche nebude. V ramci dobrych medziludskych vztahov som mu napisal ze nemam problem mu sumu vratit a aj by som tak spravil, ale mal som podmienku. Jednoducho mi kartu posle na vlastne naklady spat, ja si ju skontrolujem vizualne podla fotiek a makro fitiek co som si narobil a ak nebude pohnute ani s jednou srobou a sn a vsetky cisla budu identicke, tak aj ked mi bude robit artefakty tak mu peniaze vratim. Este som napisal, ze s karty som si stiahol aj origos bios a spravim to znova ked mi ju posle pricom tieto dva biosy medzi sebou porovnam.. co si myslite co sa stalo.. nic.

Cize vypliva s toho to, ze je jedno ci kupujete, alebo predavate. Ak je to chrapun bude chciet s vami vy**bat tak ci tak.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa AmOK »

Suhlas so vsetkym napisanym, svine sa najdu tam aj tam. Podobny zazitok mam s procesorom, co som na bazosi predaval a este bol v zaruke! Aj s prenosnou klimatizaciou. Chlapik si ju u mna odskusal, odniesol a o tyzden volal, ze je pokazena, lebo malo chladi..
Pritom som sa ho pri predaji pytal, aky priestor s tym chce chladit a hovoril mu, ze na podnik potrebuje uplne inu, ovela silnejsiu klimu. Zene sa vyhrazal asi 5x do telefonu, ked som s nim uz nemal chut X krat komunikovat o tom istom, tak som mu potom zavolal posledny krat ja a bol konecne klud.
Pri bazarovych veciach by som nejake vratenie penazi absolutne neriesil, kedze nemam absolutne nijaku zaruku, ze vec bude pouzivana normalne. Dalsia vec je predajna cena, to by ta vedeli kupujuci spekulanti stiahnut z koze, takze nech si aj nesu riziko, ze je vec bez absolutnej zaruky, ak nebolo VOPRED pri predaji dohodnute inac. A seriozna dohoda, neposkodzujuca ani jednu stranu sa da zvacsa spravit len so znamymi a spolahlivymi ludmi, kolegami, rodinou, alebo kamaratmi..
ANONYM_a7

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

alebo ludmi z pc.sk :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa AmOK »

Suhlas Broslo, aj ked obcas aj tu mensia vynimka potvrdi pravidlo.. Ale keby som porovnat pravdepodobnost podvodu tu a na bazosi, tak nie je o com. Asi ako zrovnavat bezpecnost cestovania lietadlom,vlakom s "cestovanim" v noci po dialnici na neosvetlenom bicykli... :rofl:
Tu ma akurat obcas nasieraju ludia, ktori si z tunajsieho bazara spravili malu zivnost a skupuju vsetko, co sa da vyhodne dalej predat. Pokial nema zaujem nikto a su jedini zaujemci, tak mi to nevadi, ale ked vyfuknu vec niekomu, kto ju fakt potrebuje a nedal vcas ponuku len preto, lebo nesedi cely den na bazaroch, tak mam nervy, aj ked sa ma ten obchod netyka. :x
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj na fore sa ludia uz poznaju vacsinou nejaku dobu, budto z pisania na fore alebo osobne. takze tu sa ozaj nebojim poslat prachy vopred alebo riesit predaj dobierkou. A suhlasim aj stou druhou vecou co pisal AMOK, uz je tu par ludi co tu sedia snad online a cakaju na nejaku ponuku. Ked pridem z roboty a pozrem nejake dobre predaje, tak tie najvyhodnejsie su uz predane. A to behom 2 hodin. To je skoda
Naposledy upravil/-a HellAngel v Po 26. Nov, 2012, 08:49, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ANONYM_a7

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak skoda ako skoda pre predavajuceho je to velmi vyhovujuci fakt a osobne to robim tak ze ak dostanem rovnaku ponuku od niekoho kte je tu par mesiacov a potom sa ozve niekto skutocne z komunity, ospravedlnim sa prvemu panovi a ide to jemu :D vtedy pana prveho ide vela krat rozjebat od hnevu ale tak snad mozem sam rozhodnut komu to predam nie? :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa AmOK »

To komu sa rozhodnes predat (podla doveryhodnosti) vobec neriesime a vyber kupujuceho, tak ako si opisal je logicky. Hovorime o unahlenych predajoch, kedy sa prave ti stari a spolahlivi ani nedostanu ku slovu, ak sa k netu dostanu napriklad az vecer.A to skoda je. Pre obe strany!
Lebo clovek, ktory vec fakt potrebuje, vzdy ponukne vyssiu sumu ako smelinar!
Ale kazdeho vec samozrejme, ako sa zariadi. Chapem aj predavajucich, ze lepsi vrabec v hrsti.. pri nezaujimavom tovare. Ale pokial ide o tovar ktory je ziadany, tak ma tie bleskove predaje, castokrat za smiesnu cenu nasieraju. Prva ponuka v teme a ..€ posielam ss styl. O este horsich radsej pomlcim..
X krat sa mi to stalo, ze vecer citam bazar a dal by som viac, len vec sa predala behom hodiny. A urcite nie som sam s HellAngelom. Trochu mimo temy, omluvam sa. :red:

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"