new iphone 4S

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

:laugh: ono je tazko prejist z androida na apple, hlavne ak bol clovek zvyknuty na otvorenost systemu z androidu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Páči sa mi ako zarytý Apple fans vedia z každej kraviny čo Apple vymyslí, spraviť to najlepšie čo sa kedy dalo vytvoriť.. :-D Nedá sa ti jednoducho nastaviť zvonenie? Chyba je v tebe! lebo nevieš hodinu hľadať nejaké skryté tlačítko, príp. si doinštalovať aplikáciu.
Ja neverím, že tí ľudia v hĺbke duše naozaj veria tomu čo vravia, alebo?.. veď predsa je normálne pripustiť isté chyby a nie hneď útočiť na toho kto na ne upozorní? Asi som potom divný, keď ako Android-ák dokážem pred ľudmi priznať, že to občas zamrzne prípadne, že niečo nejde vždy tak ako má.
Používateľov profilový obrázok
StoOka360
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Ne 01. Apr, 2012, 15:08
Bydlisko: Bratislava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa StoOka360 »

Ako je pravda ze apple je trosku ,,zlozitejsi,, ale aspon sa nenudis na vsetko su app a su aj free,mna jedine mrzelo ze mi asi 3 x do mesiaca vyhadzovalo ze mam zadat svoje udaje ked som stahoval z app store a vzdy ked som ich zadal...konkretne CV kod tak mi vzdy stiahlo 1 eu pisla som aj na apple a oni ze to nei my to vasa banka ako nechapal som tomu...tak som to zrusil telefon rpedal a uz ho enchcem..lebo v banke mi zas povedali ze to nie oni ale apple si uctuje za registacie...nechapal som ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa shiro »

naproti tomu, vela ludi pinda na android, ze je moc zlozity a treba sa s nim 2hod. hrat.
Ked som cital taketo veci, tak som jednoducho dosiel k nazoru, ze ludia su tupe telata, ktorym sa nicim nezavdacis a furt im bude daco vadit. Takze hadat sa ci je lepsi windows, linux, iOS alebo android je uplne zbytocne, kazde ma svojich zastancov a odporcov.

Ale zase na druhu stranu, tiez ked clovek nerozmysla a nevie si na googli pozriet ako sa co nastavuje ( a tudiz pouzit svoju hlavu), nech sa potom necuduje ze ho dakto dodrbava. Kazda vec sa ovlada trochu inac.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa CageJ »

newmi napísal: jo, asi som zhyckany zo starsich nokii, kde sa dalo vsetko aj cez bluetooth posielat, aj zvonenia vsakovake nastavovat. Holt vyvoj v niektorych aspektoch ide akosi dozadu.
No ked som si ja kupil prvy 2gckovy iPhonik z USA(cez kamarata) tu ludia o niecom takom nemali ani sajnu. Tak som zistil, ze ten iOS a uzavretost systemu ma viac negativ ako pozitiv. Jedna z nich je prave to posielanie.. APP store v plienkach(hack nebol) a samozrejme na SK nefunkcny. A to nevravim o neexistencii iTunes na PC...
Ale hold iPhone 4S je stale v hladaciku.. Rozhodujem sa s nim a niecim s WP7.5M.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja vravim jedno. Iphone neovlada clovek, ale iphone ovlada cloveka. v tom telefone si nemozem robit veci po svojom a jednoducho. nastavenie mp3 cez nejaky program? to co je. alebo nafotim so zariadenim nejake fotky, chcem foto ukazat u rodiny na ich PC a mam smolu lebo zariadenie nepodporuje mass storage? a najpodstatnejsia vec, to je uprava zariadenia podla mojho vkusu a potrebam. 0 bodov.
a nevravte mi ze telefon funguje proste ako ma a ze ide bez chyb. teraz mam v praci 3 ufony a proste aj na nich sa stane nejaka kravina, dokonca nema problem aj zalagovat. Suhlasim s bamma boy. Ten kto si kupi ten telefon, nevie priznat jeho nedostatky a robi z neho nad telefon. Ono sa ani necudujem za tu cenu.
CageJ: doporucujem ist do WP 7,5 radsej ako do iOS, ten system sa zacina pekne rozbehavat. Onedlho je tu upgrade na W8 a zas to pojde o pekny kus hore.
NB: Asus ROG Strix G16
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa CageJ »

No WP7.5M sa mi paci, aj W8 desktop... ma to vsak zadrhel v podpore vyvojarov a mnozstve app.
Najhorsia vec Apple je ten iTunes a ta somarina, ze sa daju z toho smartphonu vytahovat veci iba tam odkial boli skopirovane...Ten mass storage by sa snad dal prezit.. ale toto :facepalm: ..
Ale budte radi, ze APPLE vydal ten iTunes aj na PC, ked nebol, to bolo otras...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa newmi »

Dneska som to dal do ruky kamaratovi co rozmyslal, ze si to kupi, chvilu sa s tym hrajkal a.... nechapal... total sklamany bol. Jeho stara nokia n95 podla neho toho dokaze ovela viac. Ono kazdemu sa paci nieco ine. Ja mam napr radsej ked si mozem fon prisposobovat a niekto sa zas radsej prisposobi fonu. ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
StoOka360
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Ne 01. Apr, 2012, 15:08
Bydlisko: Bratislava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa StoOka360 »

Poviem ti tak Apple tazi na dizajne,spolahlivosti a prestizi...vela ludi si kupi iPhone a posiela SMS a vola z neho (max emaily) ale ma iPhone....a potom je par uzivatelov ktory potrebuju robit s telefonom viac veci a ti si ho nekupia lebo potrebuju pristup do Os ked sa to da tak nazvat a maju zapotreby sa stale v niecom sparat.... :) osobne mam telefon na telefonovanie...a obcasne sledovanie webu + emaily.

a co uz taky uzivatel ktory potrebuje otvoreny system moze robit s telefonom?...to by ma velmi zaujimalo,pripadne co sa s nim da robit okrem telefonovania,sms kovania ... atd co maju navyse otvorene systemy?,ako teda teda android?..okrem toho ze si to kazdy upravi aby si dam mohol davat cierny Soft..?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

stoka vobec nejde o cierny soft. Mozem ti povedat ze skoro vsetko (az na 1 vec) mal legalne z marketu kupene alebo stiahnute free.
tu vobec nejde o ciernotu, mozno je to popularne tak u deciek na zakladnej a strednej skole.
uz len to ze telefon si mozem prisposobit podla svojho naprikl: tapety, widgety, zvonenia (neriesim cez ziadny ext. SW,), moznost si nahrat uplne novy launcher, ktory mi prekopne cely vizual a dohrat si nejaky theme ....
naco ti mam rozpravat o otvorenosti systemu, staci ak pouzivas Win a hadam chapes co je to pouzivat ten system bez obmedzeni.
proste android je skutocny OS a iOS je len proste jednoduchy system ktory neumoznuje dokopy nic. Ono jepekne ze vsetko funguje ako ma, ale je mi to k prdu ked to nechce robit to co chcem.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa pEpinko »

Musim sa zastat iZariadenia, tiez som sa bal, ze iOS ma bude vo vsetkom obmedzovat, ale teraz neviem najst dokopy nic v com by mi robil prekazky. Padla vycitka, ze to nie je mass storage. Je to sice nepekne, ale mne to napriklad vobec nechyba. Vela aplikacii ma moznost vytvorit ftp/http server a preniest tam data cez web browser, alebo ftp client. A navyse bolo to spomenute v suvislosti s fotkami a tie sa, ak sa nemylim, daju prezriet a skopirovat aj cez usb kabel bez iTunes.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

napr. jedna z vecí, ktorú mi nedá ani jeden OS okrem Androidu je prezeranie seriálov/relácii v browsri. Raz za čas, keď nestihnem napr. Panelák, tak si ho chcem pozrieť v škole, zapnem prehliadač a fičím.
Nehovoriac o tom, že často prezerám shared files z PC, púšťam si filmy, príp. ho používam ako remote k VLC player-u na PC, keďže spím 3m od PC.. ;)
Najlepšie bolo, ako minule došiel známy, kt. kúpil žene 4S aj s AppleTV a neviem ešte čím všetkým a keď u nás v TV chceli prehrať fotky z dovolenky, tak to najskôr 45min. nastavoval a zapájal a nakoniec to v polovici padlo a nevedeli čo s tým. + na prehratie videa sme čakali asi 10min.
Našťastie jeho som prehovoril ešte dávnejšie na HD7 a nevie si ho vynachváliť, len jeho žena je zaťažená na iKraviny.. :)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa icefire »

newmi napísal:Dneska som to dal do ruky kamaratovi co rozmyslal, ze si to kupi, chvilu sa s tym hrajkal a.... nechapal... total sklamany bol. Jeho stara nokia n95 podla neho toho dokaze ovela viac. Ono kazdemu sa paci nieco ine. Ja mam napr radsej ked si mozem fon prisposobovat a niekto sa zas radsej prisposobi fonu. ;)
Pekne davas, p. moderator. Bludy ako Stach. No, co slo na n95, co na iPhone nie? Daj, nech sa zasmejem (ak teda nemyslis *.jar :hysterical: ).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
StoOka360
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Ne 01. Apr, 2012, 15:08
Bydlisko: Bratislava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa StoOka360 »

Hell: Ale vidis zas sme pritom ze vlastne si ten telefon upravis a tesis sa z toho ze mas tapetu a ja neviem co ine :-) ako ma druhy telefon a aj tak sa nanho pozeras len ty a s tym ci posles sms,mms,email to nema nic spolocne,telefon nezacne na teba rozpravat ani za teba chodit do roboty,ale beriem to kazdy mame svoje uchylky...mne je tak sumak ci mam na pozadi batmana alebo daru rolinc ci ako sa vola.. :-) ... hlavne je ze telefon ide,je spolahlivy a zavolam z neho.)Ale ako som napisal kazdy ma svoj nazor a svoje hobby,preto neberiem niekomu ked si vyberie ,,otvoreny,, android a spara sa v nom alebo si niekto zoberie ,,uzavrety,zlozity,, iOS,kde treba veci robit cez app atd...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

hawk: som rad ze as dostudovane, ale trochu lepsie citaj. ohladne tych deciek som pisal ze stahovanie nelegalneho softu je skor zauzivane prave u tejto vekovej skupiny a mieril som to na android. Je mi jasne ze na zakladnej skole sa asi najde malo deti co maju 4S.
nebudem ti definovat co presne, pozri moj podpis a snad pochopis naco konkretne ja pouzivam a mam rad android + precitaj si moj prispevok este raz a tam pisem o dalsich veciach co nema iOS.

stooka: dobre si to napisal, ten OS je pre mna hobby, tak ako si upravujem PC tak si upravujem aj telefon. neuspokojim sa proste len s ponuknutym zakladom. chcem vyuzivat cely potencial telefonu a OS v nom. a iphone mi vtom brani. Nevravim ze je to na prd telefon, ale vacsina ludi co ho obhajuje ani nevie co obhajuje. Je rozdiel ked mi sem napise icefire, ktory viem ze pouziva ufon snad este ani ked nebol na svete :laugh: , ako niekto co tu pise hlupe frazy najdene na Ifun stranke preco je ufo najlepsie.

ice: nahodou n95 bola asi posledna vydarena nokia so symbianom :laugh:

btw: zaujmalo by ma ako idu stiahnut tie fotky z ufa bez itunes :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"