Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa stiv »

Niekomu usetrenych 350 eur stoji za pofiderny shop. Ved je to cena za ktoru kupuje vacsina svoje telefony a zaruku mas tak ci tak, kym neskrachuje. Akurat uz vidim to nedovolanie sa, neodpisovanie a vykrucanie zo vsetkeho. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite niekomu ano, mne nie.Koleginina dcera si takto objednala telefon a reklamovala ho 4 mesiace. Prva reklamacia skoncila pomesiaci s vysledkom, napisana chyba sa pocas opravy neprejavila, rovnako aj druha. Tretiu reklamaciu si pretiahli cez mesiac a poradil som keleginy nech im napise ze ziada peniaze spet, tak nastalo obdobie skoro mesiac dopisovania si s nimi. Nakoniec tie peniaze dostala, ale tie nervy kolo toho OMG. Problem vidim v tom, ze vela ludi chce veci na ktore realne nema a su potom ochotny ju kupit aj od spoluobcana co predava kradnuty tovar na parkovisku pred Tescom. Hlavne ze je to lacne
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To isté robia aj výrobcovia, pýtajú sumy, za ktoré ich produkty ani zďaleka nestoja. Telefóny sú jedným z najlepších prípadov takej "politiky". A čím horší, tým ho naceníš vyššie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa geroswen »

V pripade Apple to plati stale. Pri inych vyrobcoch (Samsung, LG, Sony) to plati len po release a po par mesiacoch zlezu ceny na uroven OnePlus.

Iphone X je nazorny priklad.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa HellAngel »

loleq suhlas, talefony maju sa castokrat predavaju za premrstene ceny, ale preco nie. Ludia to aj tak kupuju. CHce sa ukazovat ze na to maju. Problem je, ze vacsina na to nema. Usetrit sa ale da. Nekupovat hned po vydani, chvilku pockat kym bublina splasne a cena je hned lepsia (aj ked podla mna, stale kus premrstena).
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa molnart »

u mna telefon vacsinou bud cina alebo bazos. zaruka ma velmi netrapi, lebo vzdy kupujem telefon s myslienkou ze tam flashnem custom rom prakticky hned, takze o zaruku by som vacsinou tak ci tak prisiel (aj ked niekedy som lenivy a ten custom rom davam az po mar mesiacoch). ale zasa ja si telefony kupujem tak raz za 3-4 roky.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skúsim to tu trošku oživiť s konkrétnym príkladom, teda tým, čo riešim práve aj ja. Pravdepodobne si kúpim LG G7, ktorý nie je vo všeobecnosti tak drahý ale samozrejme, heuréka, tá mi hneď vylistovala sto milión obchodov
https://mobilne-telefony.heureka.sk/lg-g7-thinq/#o=2
o ktorej z ponúk sa už môžeme baviť, že je kvázi nepofidérna? MP3.sk (Progamingshop, ujo Arašid)?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa kllr007 »

MP3 je úplne v pohode takže ak je niekde medzi lacnými v rebríčku o nejakom garazovom jozkovi škoda uvažovať.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa HellAngel »

z aktualneho linku som tiez za mp3.sk
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa Xeigen »

mobilpc je tiež v pohode, kupoval aj reklamoval som tam bezproblémov.
mp3.sk som bol v rozpakoch len s ich supportom pri kúpe telefonu. Reklamovať som tiež stihol a prebehlo to bezproblémovo.
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: Kde nakupujete telefóny? Kde kúpiť telefón? Riešiť to, kde kúpiť telefón?

Príspevok od používateľa packo69 »

mp3.sk tiež som tam kupoval a žiadny problém
Pixel 7 Pro

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"