Dezinfekcia mobilu

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Pein napísal: St 18. Okt, 2017, 21:52 Len si dajte pozor aby ste tým liehom nezničili oleofobnu vrstvu na displeji.
ved prava to ma na to odrazda a na to som sa aj pytal v prvom prispevku
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa HellAngel »

naco pozuivat dezinfekcne prostriedky na mobil? Chapem ze raz za cas to prebehne niekto cistiacou handrickov, ja pouzivam vlhcene handricky na LCD, ale priamo dezinfekcia? CO tie mobili hadzete do hovien? alebo klavesnice?
Inac neprimerania dezinfekcia svojho prostredia, alebo sameho seba, iba vedie k vacsej nachylnosti jedinca na napadnutie bakteriami, lebo straca imunitu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ja ho umyvam jarou, pod tecucou vodou :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal: Št 19. Okt, 2017, 11:57 naco pozuivat dezinfekcne prostriedky na mobil? Chapem ze raz za cas to prebehne niekto cistiacou handrickov, ja pouzivam vlhcene handricky na LCD, ale priamo dezinfekcia? CO tie mobili hadzete do hovien? alebo klavesnice?
Inac neprimerania dezinfekcia svojho prostredia, alebo sameho seba, iba vedie k vacsej nachylnosti jedinca na napadnutie bakteriami, lebo straca imunitu
Presne moj nazor... a rovnako aj rukavice na pecivo v obchodoch.
Na druhu stranu samozrejme, ze nieje dobre byt vyslovene spinavy. Hlavne o tu imunitu ide. Poznam cloveka co kazdu blbost cisti, nikdy sa nechce ani trosku od nicoho zaspinit a prave z toho ma zdrav. problemy. Skusali mu to viaceri uz povedat, no neda si poradit.

Takato uzkostliva cistota skodi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa maniak »

shiro: si si isty, ze to nemusi robit? Nema to nahodou nakazane od doktora? Moze mat napr. imunologicku poruchu a jeho telo nevie efektivne bojovat ani s jednoduchymi vsade sa vyskytujucimi bakteriami.
FVE 12.45 kWp V/Z
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak rukavice na pecivo su komedia, ked vidis ako to vozia z pekarni :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa HellAngel »

maniak napísal: Št 19. Okt, 2017, 16:12 shiro: si si isty, ze to nemusi robit? Nema to nahodou nakazane od doktora? Moze mat napr. imunologicku poruchu a jeho telo nevie efektivne bojovat ani s jednoduchymi vsade sa vyskytujucimi bakteriami.
ak je to zo zdravotnych dovodov, zrejme by mu poradili aj ake pripravky pouzivat. Ale myslim ze toto nie je ten pripad
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa kllr007 »

ak ho chcete vycistit max do utierky z mikrovlakna. Ak je niekto prehnane cistotny moze skusit kapku jari na servítok a s tym to pobehat + potom jemne vycistit navhlcenymi obrzukami.
Nazorov na alkohol je vela, osobne urcite vyhnut odlakovacom a inej chemii. Idealne pouzit tu jar+navhlcene obruzky, ked uz tak potom tie specialne na okuliare a pod.
From what I gathered, most oleophobic coatings used on phones are fluoropolymer based. Alcohol or petroleum-based cleaners do not damage said layer. However, most phones also have a perfluropolyesther coating that makes the glass feel slick--this coating does get damaged with alcohol-based cleaners.
Ako hovorim nazorov je vela, osobne neriskujem a uz som mal v rukach telefony kde bola oleofobna vrstva uplne prec a to teda zazit nechcete :D
Ak mate temperovane sklo nalepene tak bez obav pri najhorsom ho vymenite.

Na druhu stranu ked ho aj vydezinfikujes uplne (typicky priklad kupis bazarovy telefon, vtedy aj ja cistim lebo mi to pride nechutne) tak to mas na par minut s tym vsetkym co tymi rukami chytas (a mozes byt aj Adrian Monk, ruky su ruky)

TL:DR - Sem tam utriet do utierky z mikrovlakien. AK uz cistit tak jar+navhlcene obrusky, v pripade najvyssej nudze asi tie napustene utierky na okuliare.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: to je velmi individualne a aj pri zdravotnych dovodoch ti co lekar to nieco ine odporuci (podla toho, na akeho imunologa narazis, ako sleduje aktualnu literaturu, ake mas vysledky krvi, ake lieky beries profylakticky, etc.).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa shiro »

maniak napísal: Št 19. Okt, 2017, 16:12 shiro: si si isty, ze to nemusi robit? Nema to nahodou nakazane od doktora? Moze mat napr. imunologicku poruchu a jeho telo nevie efektivne bojovat ani s jednoduchymi vsade sa vyskytujucimi bakteriami.
Pokial viem, nic take nema. Pozname ho vyse 10r, to by sme sa daco take dopoculi za ten cas.
Ono staci, ze ho kusok fukne klima ci iny studensi vzduch, napr. v lete a hned schyta anginu/nachladnutie...a to staci fakt ze kusok, nikomu inemu nic neni, len on je zrazu marod.
Uz mu aj dutiny prerazali cez nos (blee, nechcel by som) a nic.

Na druhu stranu, pride rano do prace a prve co robi je, ze si tym takym gelom na suche umytie ruk vytrie ruky. A nedajboh, ze sa zababre, ked daco rozobera (sme IT servisaci), ci od usadeneho prachu, ci niecoho ineho...to sa hned bezi umyvat do aleluja.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa shiro »

LordKJ napísal: Št 19. Okt, 2017, 16:20 tak rukavice na pecivo su komedia, ked vidis ako to vozia z pekarni :D
Pravda. A zase tiez nepodporujem vypatlanych dedkov, ktori si poskrabu prdel a potom sa hrabu v pecive bez rukavice. Ano, aj takeho som videl. Akoze, odtial potial.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

shiro napísal: Št 19. Okt, 2017, 16:06
HellAngel napísal: Št 19. Okt, 2017, 11:57 naco pozuivat dezinfekcne prostriedky na mobil? Chapem ze raz za cas to prebehne niekto cistiacou handrickov, ja pouzivam vlhcene handricky na LCD, ale priamo dezinfekcia? CO tie mobili hadzete do hovien? alebo klavesnice?
Inac neprimerania dezinfekcia svojho prostredia, alebo sameho seba, iba vedie k vacsej nachylnosti jedinca na napadnutie bakteriami, lebo straca imunitu
Presne moj nazor... a rovnako aj rukavice na pecivo v obchodoch.
Na druhu stranu samozrejme, ze nieje dobre byt vyslovene spinavy. Hlavne o tu imunitu ide. Poznam cloveka co kazdu blbost cisti, nikdy sa nechce ani trosku od nicoho zaspinit a prave z toho ma zdrav. problemy. Skusali mu to viaceri uz povedat, no neda si poradit.

Takato uzkostliva cistota skodi.
pises hluposti,nechapem preco to tak zvelicujete,nikto tu netvrdi o absolutnej cistote,alebo fobii z bacilov..to by som predsa chodil s ruskou na xichte,..ale vyvracat ti to nejdem..nechem aby tu vznikol zbytocny bordel v diskusii..vsimam si ze na nete maju ludia tendenciu vela veci si domyslat..takze please,no flame
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa stanomx »

Raz som si mobil musel umyť (normalne solvinou, hubkou - na topanky a jarou), ale to som si snim svietil pri vymene turba na oktavii. Už nebol strieborny ale čierny vazelinovy.
Tyvole, že dakto umyva pravidelne telefon ipou apod.
Neviem čo na to povedať. Ako ja si ho par krat utriem do rifle ked je zagabany displej, ale tam končím.
Nj a raz mi iphone padol do WCka.. tak to som ho vtedy preplachol komplet horucou vodou. Teda do 2minut bola baterka vonku a už som ho kupal, našťastie v mise nebolo žiadne prekvapko :)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa shiro »

Per napísal: Št 19. Okt, 2017, 17:44 pises hluposti,nechapem preco to tak zvelicujete,nikto tu netvrdi o absolutnej cistote,alebo fobii z bacilov..to by som predsa chodil s ruskou na xichte,..ale vyvracat ti to nejdem..nechem aby tu vznikol zbytocny bordel v diskusii..vsimam si ze na nete maju ludia tendenciu vela veci si domyslat..takze please,no flame
Nemam v umysle ziadny flame. Len vravim, ze dnes je cistota hodne zvelicovana a pretlacana kadetade. Ludia su v dosledku toho vychovavani (alebo si neskor zvyknu) na neprirodzene zvysenu cistotu/sterilitu, co sa odrkazli na ich prirodzenej imunite. To je cele.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Dezinfekcia mobilu

Príspevok od používateľa Xeigen »

Pod krytom nosím bavlnenú handričku (býva to k ochranným foliám/temperovnaým sklám) s tým si zvyknem sem tam utrieť ucapkané sklo, telo veľmi nečistím ale keď už, tak lieh a jemná handrička (kryt detto).

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"