Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Thief »

Vie mi tu niekto poradit s nasledujucim problemom?
Lenove P70-A - hlas prijateho hovoru je extremne tichy . Teraz som ale pustal test reproduktoru na roznych frekvenciach a repracik bolo pocut dobre. Teda predpokladam, ze to moze byt aj softwareovy problem. Skusal som aj zmenit nastavenia hlasitosti cez engineering mode aj factory reset, ale nepomohlo. Je tam original stary android 4.4.4 a pokial ma zaruku nechcem ho prehravat ani rozoberat.
Aj pri tichej miestnosti je hovor velmi tichy. Na ulici sa prakticky neda volat. Mna je ale pocut dobre.
ADD: Vyriesene pocas druhej reklamacie, aj ked udajne neuznanej. Nebol ziadny vypis, ale s telefonom evidentne niekto manipuloval a minimalne vycistil mriezku horneho repraku a preinstaloval soft. - zda sa mi, ze teraz tam bola novsia verzia. Netusim, ci tam bol aj nejaky iny zasah. Kedze sa mi nepacil postup, radsej som telefon odpredal nazad.
Naposledy upravil/-a Thief v Ne 20. Aug, 2017, 12:10, upravené celkom 1 krát.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Ivko »

Mal som Xperiu L, niekedy potichu inokedy normálne, niekedy normálna hlasitosť a po cca 5 sekundách výrazný útlm v hlasitosti
V ssamotnom sluchátku to nebolo, ešte mám doma pár nových.

Vyriešil som to novým mobilom, kedže Xperia už mala svoj vek

Frajerka mala Lenovo Vibe P1m a za mna už Lenovo nikdy, možno nejaký TOP model ešte akotak, ale z tých "bežných" to nestojí ani za deravú bačkoru. Teraz mám P9 Lite a to je úplne iný level ako Vibe P1m a to sa za to Lenovo dalo 179€
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Thief »

Problem je tam stale a od zaciatku. Lenze telefon mala polovicka a neriesila to ... :(
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Thief »

No takze po dvoch reklamaciach stav nasledovny:
1.krat sa z reklamacie telefon vratil, udajne opraveny - vymenili konektor na jack, teda nieco ine, este k tomu predtym funkcne a problem ostal.
2.krat reklamacia zamietnuta, udajne sa neprejavil problem - ale zadny kryt (co sa daval naviac) prasknuty na oboch stranach, nanestastie zistene az doma. Zarovne hlasitost hovoru zrazu OK a mriezka repraciku doskriabana - niekto to asi cistil. To bolo to com si bez rozobratia netrufal - dnu je plomba.
Teda toto je kus spinavost. Stale je tam moznost odpredaja, ale samozrejme za nizsiu cenu. Normalne zvazujem SOIku.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Vojta_Lenovo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 08. Aug, 2017, 20:57

Re: Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Vojta_Lenovo »

Zdravím, Thief, můžu se zeptat, zda byl telefon reklamovaný skrze prodejce, nebo zaslaný přímo do servisu?
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Velmi tiche hovory/mozna reklamacia - Lenovo P70

Príspevok od používateľa Thief »

Vojta_Lenovo : uz je to neaktualne. Telefon som posunul nazad. Reklamacia sa riesila cez predajcu, nasledne to islo zrejme do ciech. Neviem ci tam nieco robil predajca, alebo servis, efekt tam bol po druhej reklamacii, ktora bola ale zamietnuta - od servisu vyjadrenie, ze sa zavada neprejavila. Telefon putoval priamo z prvej rma na druhu (teda som ho ani neodniesol z predajne), hned po vyskusani priamo u predajcu.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"