Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa gammaray »

Kedze O2 zrusilo net po precerpani a zrejme aj Orange tak spravi ci spravil uz neviem... chcel by som ist ku inemu. Co som sa docital tak 4ka ma problemy s netom, telekom neviem ako je na tom. Dalsi operatori .... ?

Co chcem: Rad by som mal program v ktorom platim len za to co vyuzivam a to teda kolko pretelefonujem tolko zaplatim, pripadne aj kolko dat miniem tolko zaplatim. No zaroven internet musi byt spolahlivy. Cesta je napr. aj to ze si nejaky internetovy balik predplatim na mesiac a ostatok je kolko pretelefonujem tolko zaplatim. Tak ako som mal teraz s O2 Fer ze som si doplatil len internet. Posledna cesta zeby existoval nejaky ozaj vyhodny pausal s netom.

Rad by som pocul nazory od uzivatelov, ktory maju podobnu sluzbu a aj ako je na tom net od daneho operatora. Nemam zaujem o taky net co vypadava kazdu chvilu.

Dakujem
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa geroswen »

Aky internetovy balicek si mal v O2 doteraz? Ak pouzivas primarne data, tak Modre data za 13e mesacne by nemusela byt zla volba.

V ponuke ostatnych operatorov nemam prehlad.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa red98 »

Ak chces pokrytie tak telekom alebo orange. Co sa tyka viazanosti, netreba sa jej bat. Ved to je len 12-15 mesiacov. Ja som mal donedavna sovu 10- telefonovanie a sms za 10 eur a k tomu som mal prilepene 2000 MB za 10 eur. Ked som prekrocil data, tak som aktivoval za 3 eura nekonecny internet s rychlostou 768 kbit/s.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa molnart »

otazka ako intenzivne telefon vyuzivas. ja som sa pred casom rozhodol pre easy lebo nikde inde som nenasiel giga dat za menej ako 5,99 a volam tak do 5 min. za mesiac. a potom som zistil ze ani ten gigovy balicek si nemusim aktivovat, lebo denny max limit je 0,50 centov a net nevyuzivam kazdy den (wifi mam aj v robote), takze kredit 12 eur mi vyzdrzi takmer 3 mesiace
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa gammaray »

Mam O2 Fer. Ak by bolo v Modrych datach zaratanych aj 100 min do vsetkych sieti tak ok. Lenze za 15€ (neviem kde vidis 13€) si kupim len 5GB dat (bez zariadenia) plus pretelefonovanie si hradim navyse, cize sa isto dostanem nad 20€. Nenasiel som nikde u operatorov program co by mi vyhovoval.
Pozeral som 4ku. https://www.4ka.sk/vypocet-uspory ked som zadal ze pretelefonujem 60 min, poslem 10 sms a prenesem 2000 mb dat tak mi to vyhodilo cenu 4,8€. Co sa mi vobec akosi nezda ta cena. Odradza ma hlavne ten internet ako nan ludia nadavaju v diskusiach. Rad by som pocul nazor niekoho kto je zakaznikom 4ky.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa HellAngel »

spotreba dat mesacne cca?

4ka je OK akurat tak v bratislave. Mozes srpavit jedno. Prenes si cislo do orange/telekom, aktivuj si sikovana volba. Internet je 0.01eura/mb cize 10e - 1GB. Skus to riesit na pobocke, ak tam bude schopny clovek, tak ti aj daco lepsie nakonfiguruje.
Pockaj si na akciu ako malo O2 vo february, ze za prenos cisla si dostal aj zlavu na telefon + bonus za prenos
ohladne pokrutia, TOP je orange/telekom. O2 je na tom podstatne slabsie, ale pokial som sa spravne docital na nete, tak o2 ma tento rok hodne investovat na rozsireni 4g siete
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa geroswen »

Na cenu 13 eur sa dostanes tak, ze zoberies zariadenie za 26 eur (2 eur zaplatis na mieste a 24 eur budes splacat po 1 eure mesacne) - napriklad power banku. Zlavu na zariadenie dostanes v plnej vyske (tj. 3 eur mesacne), cize mesacne by si platil 13 eur. Ked si povies, ze ides od nich prec, tak doplatis zvysnu sumu z tych 24 eur, ktore budes splacat.

Pochybujem, ze ti to s O2 fer vychadzalo lacnejsie. Ak ti to za to stoji a mas na to povahu, tak chod do predajne a vypytaj si k tomu este nejaku podpultovu zlavu.

Ten vypocet od 4ky pocita s datovym balickom iba v ich sieti, co by som asi nechcel.

Co sa tyka pokrytia, tak na zapadnom SVK nemam v O2 vobec problem. Jedine, co mi vadi je ten ich bug, ze po prepnuti zo 4G do 2G na zaciatku hovoru nepocujes druhu stranu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa spencer »

Mám tesco mobile , pozri si ich ponuku majú aj po prečerpani ďalšich 500 MB internetu za 3 € . som spokojný oproti o2 paušalu . pokrytie majú tkaé ako o2 .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa geroswen »

Nepoznam nikoho, ci by mal Tesco, Jura alebo Pisu. Tesco sa IMHO oplati iba ludom, co tam dokladaju rozky a maju zamestnanecku zlavu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Leon »

:hysterical: :hysterical: :hysterical:
.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa spencer »

tiež som sa z toho smial až som zistil že mesačne oproti paušalu ušetrim polovičku :D volám za nejaké 4 centy za minutu sms tiež 4 centy a 500 MB net za 5€ s tým že keĎ ho prečerpam tak za 3 € mám znova 500 MB . niekedy si vystačím s 500 MB niekedy si priplatím za ďalších 500 MB . netelefonujem veľa občas pošlem sms a tak ušetrim oproti paušalu polovičku nákladov . samozrejme keĎ by sa minulo viac dat ako 1 GB ďalšich 500 MB stoji ďalšie 3 € . jediné čo ma naštvalo že ak chcem prejsť do tesco mobile s mojim čislom, tak ide všetko okrem o2 ! . preto som musel meniť číslo .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa HellAngel »

tesco mobile je nudzovka, hlavne teda na mobilne data. Volanie este OK, tam sa da usetrit, ale net je slabota
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa geroswen »

spencer napísal:Jediné čo ma naštvalo že ak chcem prejsť do tesco mobile s mojim čislom, tak ide všetko okrem o2 ! . preto som musel meniť číslo .
Tomu neverim. Operator ti zo zakona musi umoznit prenos cisla ;) Ked ti povedali, ze to nejde, tak si si mal pytal nadriadeneho a keby ti to tvrdili aj nadalej, tak to isti Telekomunikacny urad.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa spencer »

geroswen no vidíš no . ja som nejako pravne vzdelaný neni . takže o tom som nemal ani potuchy .

hellangel u mňa bola priorita aby som mal v robote 4G net a doma a v meste tiež a to aj mám . na niekotrých miestach som mal 4G a telekom čo ma kamoš tam chytal 2G . Ako určite to nie je pre každého dobre s tým pokrytim , keďže o2 malo vo veľa častiach SR slabšie pokrytie ale tu okolie žiliny je to už dobre , 4 G v robote mi nabehlo minuly rok , dovtedy to bolo v robote slabe .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ved O2 prevadzkuje tesco mobile

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"