mobilny telefon so solarnym panelom

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa newmi »

podla toho kolko amperov ti ten port dava. Standart je tusim 0,5A ale aj tak sa mi 5 hodin vela.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase podla toho aku mas bateriu a podobne, na tej placke co pouzivam (Xiamioamiomi mi Max) je tusim 4400 mAh co teda nie je standard... a samozrejme trva dlhsie na naplieskanie. Zase na druhu stranu ide styri dni, co predtym som mal telefoniky ktore dva dni len snivali.

Co sa tyka panelu : tu ani tak nejde o nabijanie a podobne veci primarne, skor len o lahke predlzenie vydrze. Nejde mi o to aby sa bateria PLNE nabila za 5 hodin alebo co, uplne by mi stacilo keby energia generovana panelom dokazala predlzit vydrz bezneho telefonu pri beznom pouzivani o tri-styri hodiny. Namiesto jedneho dna, co sa dnes dosahuje, by si mal jeden a pol dna. Cize dnes by si si predlzil vydrz o dve-tri hodinky, zajtra by si dosiahol dalsie dve-tri hodinky, cize vlastne ked to UHRNOM zoberiem, namiesto jedneho dna by ti telefon isiel takmer dva dni.

Obrovsky pokrok.

NEjde o perpetum mobile, nejde o to aby solar dokazal ci uz rychlo alebo uplne nabijat tie baterie. To sa este dnes neda, zrejme, na tejto ploche. Akekolvek predlzenie vydrze by bolo super, ak by to samozrejme neobtazovalo cenovo, rozmerovo, vahovo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa newmi »

lenze. Kde ma vacsina ludi ten telefon? V puzdre, vo vacku, kabelke, .... Kolko ludi ho ma polozenych na stole a este dole displejom a este aj pri dostatocnom zdroji svetla? ..... Aj ked ja mam v praci telefon vacsinou na stole polozeny ale hore displejom.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa stiv »

A este ako bezpecne je mat cierny telefon na priamom slnku?
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa mp3turbo »

iste - neda sa vyriesit vsetko. Ludia co robia v kancelarii mozu kludne telefon pichnut dole bruchom eh displejom, presne tak ako to robim ja cely cas. To je len otazka zvyku a moznosti rovnako ako ludia jazdia na LPG hoci ma typicky mensi dosah nez diesel, rovnako ako ludia platia ExtremneDrahe Tesly napriek tomu ze nemaju taky dojazd, ze nemaju take rychle nabijanie [aha o toto ide] ako spalovacie motory...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: mobilny telefon so solarnym panelom

Príspevok od používateľa stanley159 »

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... light.html dost stary clanok, uz to mali mat vsetci vyrobcovia :D
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"