4ka - Štvrtý mobilný operátor

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa d3Xter »

presne takto to fungovat nema...do restiky prides na obed a tiez im povies ze za to a to menu si predstavujes taku a taku cenu? alebo do lidlu? nevravim, ze ceny za produkty co maju su OK, ale to ze dokazu ist cenami pre kazdeho rezidenta niekam inam urcite nie je v poriadku
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa molnart »

tak ja vo firme ked robim cennik tiez tam davam marze 40-50%, dakedy aj 300% s tym ze ked niekomu sa to bude zdat fakt ze vela tak mam priestor na sluznu zlavu. a 90% zakaznikov tu cenu akceptuje.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa werwest »

Snake napísal: Ut 07. Júl, 2020, 23:10 Akurat tak v tvojom svete kamos :D
tato reakcia ma vobec neprekvapuje kedze si nedovidis za nos, co by som chcel aby si vedel ako to funguje uz hned za hranicami


neviem preco to prirovnavate k restauraciam alebo ku chlebu. by ma zaujimalo kolki z vas co sa tu buchate do hrude ake to je svinstvo by ste povedali nie zlave na auto a tak podobne. tak isto pochybujem ze chodite nakupovat iba do najdrahsieho obchodu v okoli.
prave kvoli ludom ktori su ochotni platit za tie smiesne balicky tolko kolko opovia chcu su take ceny ake su.
ked som vysiel zo skoly, spravil som omyl, a siel pracovat k operatorovi. operator z teba chce vycucnut kazde jedno euricko, nikdy ti sami od seba neponuknu zlavu, alebo za vypadok kredit, ale akonahle sa spytas tak sa to da. hovorim o tych velkych, nie o o2 ktore je rado ze je rado.
uz ked sa nechceme bavit o nemecku, kde to funguje tak ako som popisal vyssie, tak isto to funguje aj v cesku. prvy pausal co som tam mal, mal na 2 roky znizenu cenu a navyseny datovy balik. ked som pred koncom siel priamo na pobocku, tak tam mi povedali ze to nevedia predlzit, a ze nic podobne mi dat nevedia. ale ze to mam zrusit a retencne by mohlo daco vymysliet. a vymysleli.
v nemecku tak isto, 2 roky cena 50 euro za internet cena pre noveho zakaznika, po 2 rokoch cena 109 (pozrel by som sa kto z vas by to cvakal nech sa moze buchat do hrude :D). zase som vosiel do pobocky, zase mi bolo oznamene ze to predlzit nejde, ale ze mam dat vypoved a retencne da novu ponuku (vypoved postou samozrejme, vitaj v nemecku) na retencnom som nemusel hovorit vobec nic len povedali 43 na dalsie 2 roky a bolo to vybavene.

ale aby neboli bany za OT, tato stvorka za tie prachy nevyzera vobec zle ako datova karta. hlavne v dnesnej dobe ked snad vsetko je dual sim. trochu lepsie pokrytie a pokupujem to rodicom.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa d3Xter »

tak si teda vypnite tie internety a skuste vydrzat bez toho "chleba" :D zrazu pridete nato, ze volat cez net sa neda, sms cez net akosi nechodia :D platy v nemecku tiez porovnante s tymi slovenskymi, ze :D
nikto si tu teda neuvedomuje, ze v nemesku paltis iba napriklad matke DT a na slovensku musis aj matke aj localistovi...
pre fajnsmerkov opat, neobhajujem ich politiku a ceny ale ako kazdy iny, predavaju sluzby a produkt tak preco by som to teda neporovnal s restikou kde si nikto z vas nedovoli pytat ani len 5% zlavu na skupinovy obed pre rodinu :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa michalesku »

Myslim, ze ked sa zacnu restiky spravat tak, ze "Vy u nas jedavate uz dva roky, od zajtra platite o 50% viac za 70% porciu", bude to adekvatne porovnanie..

Sloboda Data od 4ky sme u zakaznika pouzivali aj ako zalozny internet pri kurzoch, ja mam takisto ich SIM-ku v notebooku (momentalne nedobitu, nepotrebujem)..
Aktualne pokrytie neviem, ale este pred cca rokom / rokom a pol sa stavalo, ze ani v sirsom centre niektorych miest, nemali dostatocny signal (v takej Revucej som na ubytovni nemal ani Orange a to bolo cca 500 metrov od namestia).. Samozrejme, kde signal mali, slo to pekne tych par desiatok Mbps..

Ako tu bolo pisane, skus si kupit ich kartu a zaplat si na mesiac data - nemusis hned 14 € "neobmedzeny" (aj to bolo povodne 12 €, prisli na to, ze ludia zaplatia za mobiny net aj viac, tak preco by nezdrazeli?), ale na to, aby si si spravil prehlad o pokryti, to staci..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa HellAngel »

porovnavanie pausalu od mobilneho operatora mi tiez nepride najvhodnejsie porovnavat s nakupom potravin. Ale napriklad, m u nas mame jednu masiaren, kde chodim roky a da sa povedat, ze vzdy mi da nizsiu cenu napriklad na klobasy, ako ma standardnu cenu.

Rozdiel operator vs obchod je hlavne ten, ze nakup v obchode je neosobny, narozdiel od komunikacie s operatorom. Rovnako tak, nezavazujem sa na 2 roky obchodu, ze iba tam budem chodit nakupovat a ze budem vzdy brat rovnaky tovar.

Iba raz som presiel do ineho operatora s cislom. 15 rokov som bol vtedy u oranzoveho, v rokoch 2005/6/7 som mal faktury od 3000 do 6000Sk, co bol vtedy pomaly mesacny zarobok na slovensku (pracoval som v zahranici) a dalsie roky som platil pausal bez nejakych vyhod, tak prisiel rok, kedy sa mi koncil pausal a mal som predlzit. Pozrel som si pausaly a pre novych zakaznikov mali zakladne balicky pausalov, za nizsiu cenu ako pre vernych. Ked mi volal operator kvoli tomu predlzeniu, opytal som sa ho na to, ze ci by som aj ja nemohol dostat tu lepsiu cenu, nakolko roky rokuce som vernym zakaznikom a moje faktury neboli male a bolo mi povedane, ze bohuzial nie. Tak som sa tak vytocil, ze som zavoval do O2 a preniesol cislo. Oranzovy mi po par dnoch volal, ze teda vedia mi dat tu lepsiu cenu, ale uz z trucu som povedal nie, dakujem. Tolko asi k politike nasich operatorov. Osobne nemam dovod s nimi sucitit, alebo im nieco tolerovat.Ak je moznost u nich dosiahnut lepsiu cenu za rovnaky produkt, vyuzijem ju. Momentalne to neriesim, nakolko pausal riesim cez firmu, ale keby som musel prejist opatovne na sukromny pausal, tak venujem tomu den, a vymackam z operatorov co sa da

Myslim si, ze opytat sa na zlavu je uplne normalna vec. Napriklad, ked som staval dom, rovnako tak v stavebninach som sa dohodol na inej cene za material, ako bola standardna
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Leon »

Mas X eshopov ktory uz sami od seba maju na stranke - Nasli ste lacnejsie? Dajte nam vediet. Ani sa nemusis pytat. Len taku alzu ked si vyberiem tak tam ma aj moznost poslat kosik ako cenovu ponuku. Ujo ma zeleziarstvo v KE, jedno z vacsich, a vravel ze kazdy treti clovek tam pri plateni vravi - Vieme nejaku zlavicku? Proste to tak u nejakych veci je a robi sa to a u nejakych sa to nehodi. Nemusi vsetko vsade platit rovnako.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa wingo »

Ja som tiež len raz zmenil operátora, keď Telekom (vtedy sa myslím volal T-com) dostal geniálny nápad zaviesť poplatok za predĺženie paušálu. Najprv ma operátor nahováral že však to vyplatíme za body z vernostnej karty, a potom zistil že som nemal dosť bodov aj keď som si paušál poctivo platil bez omeškania. Asi kombinácia vypršania + určite mali nejaké divné podmienky pre získavanie bodov, napr. platenie inkasom veľa bodov, platenie cez IB minimum bodov, a to je len špička ľadovca retardácie T-comu v tej dobe. Jednoducho komédia, poslal som ich do riti a prešiel do O2 ktoré práve vtedy prišlo na trh. Neviem čo vtedy mali za retardované vedenie, zaviesť poplatok za predĺženie paušálu, navyše v čase keď sa už dalo preniesť číslo a práve prišla nová konkurencia na trh, to nevymyslíš, to je život :D

Inak čo som pozeral aktuálne paušály čo teraz operátori prerobili tak to je čistá kartelová dohoda. 4ka sa trochu snaží lebo má najmenej zákazníkov ale aj O2 sa už tvári že je rovnocenný súper Telekomu a Orange, ešte zaplačú koľko zákazníkov im odíde. Teraz by som tiež prešiel do 4ky, ale mám firemný takže súkromný neriešim.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa HellAngel »

momentalne je to +/- rovnako u kazdeho operatora. 4ka sa snazi najviac, ale O2, co bol volakedy low cost, dnes hadze pausaly na urovni Orange a Telekomu, pritom nedosahuje ich urovne pokrytia a sluzieb.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa stiv »

Su o dost dalej nez boli a rozhodne sa to neda porovnavat s nejakou 4rkou. Napr. na chalupe mam lepsi signal s o2 nez s orange, ale aj tak plati, ze orange je skoro vzdy lepsi.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa HellAngel »

to ano, paradoxne O2 aj u nas na chalupe, ma lepsi signal ako orange, aj telekom. Zase v dome, pod strechou mi signal O2 vypadava a orange a telekom idu bez problemov.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa castelL »

čo som čítal o2 najlepšiu dostupnosť 4g siete, ale neviem ako to je reálne v praxi, so 4kou som nenarazil na problém (ba, ke, po, pp, aj menšie obce) samozrejme tam kde na diaľnici vypadne signál vypadával v minulosti aj orange

Operátor/% - 4G
Orange 96 %
Telekom 94,6 %
O2 97,4 %
4ka 80 %
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Snake »

Lenže je rozdiel keď ti operator uda ze kolko percentuálne pokrýva územia (orange/telekom) a kolko populácie (o2) ;)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak. Tie percenta nemaju moc vypovednu hodnotu, to je len marketing. Telekom a Orange maju proste TOP siet. Potom je O2 a niekde daleko su operatory ako je 4ka. Telekom by som osobne dal asi na prve miesto, aj z pohladu sluzieb
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa kllr007 »

Tak nakoniec orange ponúkol 12GB dat a 100 minút za 15€.
4ka má síce 16+300 ale zasa otázny ten signál atď. Dnes vezmem na pošte simku za 4€ poskusam a uvidím
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"