Scythe Mugen 4 teploty

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
@ndrejko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Jan, 2010, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa @ndrejko »

Ahojte.
Neviem či sa mi zdá alebo mam nejaký problém ale dnes som menil chladiče na q9450 2666@3000 a teploty jadier sa mi vobec nezmenili.
Pôvodne som tam mal nahodený Xigmatec HDT-S1283 http://www.xigmatek.com/product.php?pro ... cification a vymenil som ho za Mugena 4 keďže v recenziach vyšiel celkom fajn.
Na testovanie používam OCCT najprv samotne CPU a potom režim LINKPACK s 90% vyťažením ram.

teploty jadier na predchádzajúcom chladiči v záťaži
CPU: max 68 stupnov
LINKPACK: max 72 stupnov

No a na Mugene su teploty tuna:
http://blondakpb.rajce.idnes.cz/Desktop
Jedine čo kleslo bola teplota CPUINT o cca 5 stupnov oproti xigmateku.
Mam niečo zle? Namontovaný chladič? procesor? Povodne som si myslel Xigmatek ma nejaku vadu kedže na jadrách je až 72 stupnov a chladič bol v základni trochu vlažný.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa dendroid »

Tie teploty by mali byť nižšie, stále sú ale OK, neriešil by som to na tvojom mieste. Aj s pôvodným chladičom to bolo OK, pokiaľ to nebolo hlučné. Aké napätie púšťaš do toho CPU ? Na 3 Ghz by mal ísť zaručene bez zvyšovania napätia. Keďže nie je prakticky žiadny rozdiel medzi tými chladičmi, tipujem že je chyba v kontakte medzi CPU a heatspreaderom, alebo si zle naniesol pastu.
@ndrejko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Jan, 2010, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa @ndrejko »

všetko je na auto ja som som nastavil iba fsb a deličku ram 1:1. Čiže 1,25V.
Pasty som dal tak akurat že sa drobatko povytlača po okrajoch. Povrch ihs mam vylapovany do roviny.
Ten povodny bol hlučnejši.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa dendroid »

Ak si si istý, že máš chladič nasadený správne, nič s tým už nespravíš. Pokiaľ to je tiché, tak by som to neriešil, tá teplota je v medziach normy.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa valistar »

nedal si tam prilis vela pasty? inak treba pockat nejaky cas kym sa pasta zahori a par stupnov pojde dole... :-)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa GABO »

V prvom rade záleží aj od toho koľko pasty si tam dal a ako sa roztlačila - to spraví aj niekoľko stupňov v závislosti od platformy, chladiča, CPU a pod. Skús to dať dole a nahoď foto ako to tam vyzerá na IHS keď si dal dole chladič. Ďalšia vec ... aké otáčky mali v záťaži na ventilátoroch jednotlivé chladiče? Rovnaké / rôzne...?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa mino_85 »

To som sa chcel aj ja opýtať... na akých otáčkach beží chladič v burne a ako máš odvetranú skrinku?
ono to nie sú žiadne extrémne teploty mimo realitu, ale čakal bysom o nejakých 5-6°C menej a ten rozdiel môže spraviť silent mode alebo slabo vetraná skrinka.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
@ndrejko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Jan, 2010, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Scythe Mugen 4 teploty

Príspevok od používateľa @ndrejko »

Pastu použivam MX-4 a rozotieram ju prstom v sačku. Na procesore som nehal čo najtensiu súvyslu vrstvičku. Ked som chcel ešte tenšiu tak už sa mi pasta akokeby trhala a odokrival sa ihs. Zajtra by som to teoretycky mohol rozobrať a teda aj odfotiť.
Chaldič je pripevneny k doske dvoma šrobami ktore som postupne pritahoval na doraz po pol otačkach.
Čo sa tyka otáčiek ventylátora tak tie su v rozpeti 800-1000 pod záťažou čiže identycké.
A o prietok vzduchu sa mi stara 120mm vetrak pred diskami a 120mm vetrat na zadnej strane

No pride mi jedna vec divná aj ked je chladič pritiahnuty na doraz a MB sa už prehýba tak sa s nim da pootáčať v ramci vole spony na zakladni o 4-5 stupnov akoby sa šmýkal.
No a cez tyžden som sa dostal s frekvenciu aj na 3,2GHz (1,38V v biose,default 1,25V) stabilne ale tam teploty pod OCCT v linpack atakovali cez 80ku a počas v CPU režime 72 stupnov čo zodpoveda bežnemu hraniu.
Ak by nebol ihs pricínovaný tak už je dole :laugh:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"