Prilis utiahnuty chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
dzaba4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 20. Aug, 2010, 15:37

Prilis utiahnuty chladic

Príspevok od používateľa dzaba4 »

Ahojte,

Vie mi niekto vysvetlit preco nechce pc bootovat ked je chladic (v mojom pripade CM Hyper 212+) moc utiahnuty?
Po uvolneny skrutiek ide vsetko ako ma. Doska je sabertooth 990fx a cpu fx6300. Stalo sa mi to aj na aj na starej zostave s athlonom II x3. Po uvolneni som uz ziadny problem nemal.
Co sa vlastne deje? Ohnu sa piny? Poskodi sa plosak dosky? Preco to po uvolneni bez problemov funguje?
Podobny problem opisuje autor clanku tuna: http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... 15?start=6
“Druhý problém byl v uchycení, které nemělo žádný doraz, a tak když jsem ho utáhnul moc (podle citu akorát), počítač nebyl schopen naběhnout.”
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prilis utiahnuty chladic

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prehnes dosku tak ze uz niekde stratis kontakt. Tiez mam jednu dosku, socket775 s Q6600, utiahnutu s Intelackym box chladicom tak ze je viditelne prehnuta, ale nemozem a nechcem s tym nic robit pretoze takto bezala roky rokuce. Samozrejme jej to skodi. Jedine co ma zachranilo je ze to bezalo 24x7 v rovnakej teplote takze tam nebola dalsia mechanicka roztaznost, inak by uz davno skapala. Podotykam ze je to original intel chladic od toho procesora s tymi klipsnami. Preco je to takto nahovno neviem, tieto veci sa nedeju bezne.

Zistil som to ked vybuchol kondenzator a musel som ju celu vysrobovat z bedne na preletovanie. Ani skapinajuci kondenzator co nedrzi tolko co ma zrovna nie je malina pre dosky, dostavaju na papulu daleko viac ako by mali a je velmi realne ze nieco dalsie vyleti do vzduchu v dosledku toho...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"