ako naniest teplovodnú pastu?? help

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

ako naniest teplovodnú pastu?? help

Príspevok od používateľa dave1979 »

zdravým.asi pred polrokom som si dal na 8800 gt chladic artic silencer.teploty boly v poriadku.dlho som to nekontroloval.teraz som pozrel teploty a su o 10 stupnov vyssie.tak som pozrel na grafiku ci nam neni vela necistot alebo tak .vsetko ok.tak ma napadlo či som nedal málo pasty.ja som dal len to co bolo na chladici ale neviem ci nebolo málo..tak som to znázornil na jednom prilozenom obrazku.
gpu.jpg
..ako to má byt kde som vyznacil cerveným tak som to dal ja....stačí to?? dík
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ako naniest teplovodnú pastu?? help

Príspevok od používateľa PatrikL »

Ahoj
To vyznačené červenou je presne to čo sa zahrieva, takže si to naniesol správne.
Zvýšené teploty sú asi kvôli celkovému navýšeniu teplôt vplyvom leta :cool:
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: ako naniest teplovodnú pastu?? help

Príspevok od používateľa dave1979 »

no dík za odpoved...aj som si myslel ze to moze byt teplom ale napriklad v noci po dazdi ked bolo okolo 20 som mal otvorene okno naviac a nechal som zapaty komp kleslo to max o 3 stupne tak neviem...inak ten originálny chladič ked som dal dole vtedy to bolo roztetecene ta pasta aj naokolo za hranicu červeného..bolo to zabrblané celé...no ale ked to stačí hentak ako som dal tak to asi bude niecim iným...na chladiči už pasta bola nanesená taka strieborná...este som rozmyšlal že to bude nejaky šmejd ale tušim sa jedna o velmi kvalitnu pastu čo sa dáva na Artic silencer rev 5..sa uz nepametam aka to je ..skusim este pockat kym sa viac ochladí..ale nepozdava sa mi to..ked som ho mal čerstvo nahodený tak som hral dajme tomu crysis 4 hodiny a teplota okolo 60..teraz hram obycajnu nenarocnu hru a nad 70 teploty...v klude 52...predtým 41
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: ako naniest teplovodnú pastu?? help

Príspevok od používateľa numlock »

- mam dojem ze by sa zislo povysavat komp :-D
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ako naniest teplovodnú pastu?? help

Príspevok od používateľa r1z1ko »

určite, prach je strašná sviňa.
Keď som bol na 4mesiace preč a prišiel som domov, tak som hneď kukal na teploty ako blbec...CPU + dobrých 15C(V kľude 50C nebol problém), GPU +5C a to som tam prirátal letné teploty...

Ale čo sa týka toho nanesenia, ano dobre si spravil... potom nabudúce to aj pekne odmasti a bude ešte lepšie držať.

EDIT: a pokial používaš nevodivú pastu tak tam môžeš dať aj trošku viac...ak je dobrý prítlak nič sa nestane.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"