Strana 1 z 1

"Recenzia" Arctic 33 TR

Napísané: Ne 29. Apr, 2018, 13:35
od užívateľa OneCosmic
Stránka výrobcu: https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-33-tr.html

Vôbec ho nedoporučujem, ale to žiaden vzduchový chladič na TR - nič to nechladí a len to hučí, nejaký lepší overclock nad 4GHz pri ňom neprichádza v úvahu pri aplikáciách viac zaťažujúcich všetky jadrá. Osobne nechápem jak niekto môže akýkoľvek CPU taktovať na niečom takomto - mám ho len ako totálnu núdzovku, než príde vodný blok s poriadnym rebrovaním ako XSPC Raystorm Neo TR4, alebo Watercool Heatkiller IV for Threadripper(ostatní výrobcovia sú výsmech s ich pokrytím jadier rebrovaním na bloku a tým pádom aj výkonom.), keď už OC tak aspoň voda s tým, že nesmie ísť teplota kvapaliny nad 30C v záťaži.

Zároveň teda veľká kritika voči predajcom HW na SK a CZ, ktorí držia skladom akurát tak kancelárske zboží a inak všetko ostatné musia objednávať s niekoľkotýždňovou čakacou dobou priamo od prémiových výrobcov, ktorí tu nemajú žiadne oficiálne lokálne zastúpenie. Jediné, čo sa týka vodného chladenie tu zoženiete maximálne tak EK, ktorý kvalitou rozhodne nieje nič moc, hlavne veľké fiasko s TR blokmi, vydali nápravu pre MB monobloky, na ktorú nieje nikde žiadna recenzia, len pár postrehov na fórach, že to chladí ešte horšie než ten pôvodný cold plate a originál CPU blok nový od nich nikde nič.

Re: "Recenzia" Arctic 33 TR

Napísané: Ne 29. Apr, 2018, 14:25
od užívateľa GABO
Super - nejaké teploty, grafy výsledky?

Ku kritike predajcov, môžem sa spýtať či si niekedy podnikal na Slovensku s výhradne úzko profilovým tovarom (to skladané vodné chladenie rozhodne je, ešte aj špeciálne disky pre autá je rozhodne predať ľahšie ako vodné súčiastky). My napr. držíme kompletne celé portfólio EKWB (sme ich SK distribútor - držíme najviac predávané veci, ostatok je cca 5-7 dni) a samozrejme aj ostatné značky (XSPC, Aquacomputer, Watercool, Phobya, Magicool, Phanteks). Vodné chladenie nie je len o tom že vieme niečo vyrobiť, ale reálne aj dodať a hlavne mať pokryté aj ostatné aspekty biznisu, EKWB je bohužiaľ TOP a aktuálne mu ani jeden výrobca nesiaha ani po členky - jednak veci vyrábajú aktuálne k tomu čo vychádza, potom tie veci majú vo vyšších počtoch skladom a expedujú k distribútorom takmer okamžite, ak sa niečo vypredá nečakáš 3 týždne, mesiac a pod a podobne ale veľmi krátko. Watercool a Aquacomputer robia síce super veci, ale podpora, vzťah k zákazníkovi, komunikácia je totálne otrasná (po 3-4 pokusoch robiť im priamo distribúciu som to vzdal..ak mi niekto napíše, že sa ozve a spraví tak 4x a potom sa na to vyserie, môže vyrobiť aj zlatá prasa na chladenie TR..a odpíšem ho..viz. Gosumodz s ktorým sme tiež kvôli tomu skončili). Nevravím už o fakte, že namiesto toho aby spomínané firmy radšej komunikovali na úrovni rozširujú predaj do USA kde zrazu nie je problém komunikovať bez problémov. No a samozrejme ich dostupnosť, minulý rok sme takmer pohoreli na veľmi dôležitej zákazke kde neschopný Aquacomputer na ich Gigant riešenia nevedel dodať hliníkové lišty na inštaláciu radiátorov 3 (slovom tri!!!) mesiace (ak nie viac)...a tie trápne výmysly človeka čo napísal 2x počas celého riešenia škoda komentovať (hlavne, že predali XX Gigantov a garantovali aj príslušenstvo).

Ešte edit ono k tej priamej distribúcii som zabudol, že tie lepšie značky v prípade priamej distribúcie majú zmluvy napr. také EKWB ich má niekoľko od NDA vecí, cez vec ako to že musíš splniť min. ročný obrat (a ver nie je nízky). Teda fakt to nie je med lízať...skús robiť distribúciu Lian Li, alebo skús taký Bitspower (kým nahodíš fullcover blok a dostaneš od nich odpoveď prvá z nich bude že už ho prestali vyrábať, potom zopár sa ich objaví, potom že už majú :D...jedna radosť).

Teda než napíšeš volovinu najprv preskúmaj trh a zanadávaj si na seba a nie na predajcov ... ako chceš aby tu niekto predával, keď si XXX predajcov nevie spraviť do svojho prenajatého eshopu ani prepoj napr. od nás..ako chceš aby sa čosi rozšírilo :). SK a CZ je veľmi špecifický trh - obrovská Alza, potom presúvači, ktorí poserú každú značku aj lepšiu čo zoberú (preberú značku, udrbú ceny na minimum a nepokryjú ani 2/3 portofólia značky a potom ľudia vypisujú napr. nám či nevieme zohnať z danej značky takú podpornú vec / výrobok a podobne...nie nevieme...presúvači to zas nemajú lebo sa to najkupuje 5x za rok a držať nebudú)