vodnik silentiumPC navis pro 120 vs arctic freezer 7 pro rev 2

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
duso11x
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 18. Jan, 2018, 14:24

vodnik silentiumPC navis pro 120 vs arctic freezer 7 pro rev 2

Príspevok od používateľa duso11x »

Zdravim priatelia

po menšom upgrade pc zdroj,ramky.(za prijatelnu cenu) som sa rozhodol vyskušať vodne chladenie( momentálne len na fx 6300 ten som chcel časom v priebehu mesiaca upragredovať na 8370 to je najlepšie čo moja doska podporuje...ja viem fx su už stare procesory ale nechcem meniť celý čipset aj z ramkami procakom atd. mometálne na to niesu financie

aktuálna zostava v skratke ak by niekto to potreboval:
SSD disk Kingston 240 GBnow KC300 series SATA3 2.5 (7mm)
klasický HDD 1TB 7200 RPM 64 mb SATA6GB/s
ram 32 gb 1600 MHz cl10 hyperx fury (povodne 16gb)
nvidia msi 970gtx
zkladná doska GIGABYTE 970A-Ds3P
AMD FX-6300 95w
zdroj seasonic 750 gold (povodný bol eurocase, bola to hroza)
skrina - evolveo R05 mid tower

po tomto upgradovaní a prečitaní par recenzii kde tento vodnik je za tuto cenu hodnotení až nadpriemerne s tichým chodom a 5 ročnou zarukou som sa ho rozhodol vyskušať chaldnie silentiumpc navis pro 120 (AiO),aj kvoli tomu aby sa mi tam moduly ram zmestili a bolo tam viac miesta, vtedy som ta mal arctic freezer 7 pro rev 2

napočudovanie bol velmi tichý pumpa vsetko v poriadku akurat ventilátor bol dost hlučný, po diskusii z jedným majiteľom som sa rozhodol ho vratiť zobrať nové balenie že čo ked je važne ventilátor vadný (nie nebol zrejme bol nastavení na 2000 rpm, ale pre istou som sa to vymenil ) bolo to z alzy, no po vymene (ake mam ja stastie) mi dali pumpu ktora, rapkala pri zataži hned som to vratil, ventilator bol tak isto hlučný ako v prvom pripade takže to maju asi takto prednastavené na ventilaroch pri týchto vodnikoch


ide o tože tento vodnik bol pri hrani hier velmi tichy aj pri bežnom uživani(teploty pri hrani cca to iste ako vzchuch okrem tej hlučnosti), ale ak bežal počitač dlhšie pri bežnom, použivani tak mi teploty zrazu skakali vyšie ako pri vzchuchovom chaldeni,..
(pri vzchuovm chaldeni po vypnuti hry ako keby sa pc po caše uplne schladil aj plech bol studený pri vodnikovi sa teplota neschaldila až tak a udržiavala sa tak jemne aj plech skrine bol teplejši stale)
napr. hw monitor mi teraz ukazuje pri vzduchovom chaldeni pri izbovej teplote 22 stupnov teplotu procesoru rozmedzi 15-23 stupnov(stale to skace hore dole rýchlo) co viem že je blbosť takže asi k tomu treba priratať 10-15 stupnov navyše, a teplotu grafiky 38 stupňov

pri vodnikovi zapnuti pc 3 hodiny a viac mi ukazovalo teplotu procesrou 25-30 stupnov k tomu ak priratam tých 10 C tak to je 35-40 C cca
(bud teraz hw monitor ukazoval realnu teplotu takže tých 25-30 C v bolo skutočných bez priratania cca 10 stupnov... a vtedy pri vzchudu ukazoval skreslenú lebo inač si to neviem vysveltit, lebo vtedy som nemohol mať pri izbovej teplote 22 stupnov... 15-23 stupnov na procesori..bud pri vzduchu čidlo zle meria teplotu a pri vodnikovi to meralo dobre? ale vetdy by nebol plech skrine taký teplý pri vodníkovi takže neviem s toho vyjsť
a zasa teplota grafiky pri nasadenom vodnikovi bola nieco okolo 48 stupňov čo je o 10 viac, tak isto plech skrine bol teplejši ako pri vzuchu neviem si to vysvetliť prečo.... či preto že radiátor pohlcoval teplo od procesoru viac a v tom mieste kde bol ..rozptyloval ho von smerom na stenu..a preto bol aj plech skrine teplejší ...
ale vždy si neviem vysvetliť prečo teplota grafiky pri vodnikovi je o 10 stupnov viac pri bežnom použivani a dlhšom zapnutí...jeidne tym si to viem vysvetliť že chladič je umiestnení tak že ventilator chladica je nad grafikou lebo spravne by asi mal byť tak aby bol smerom k mechanike ...ale neviem ho tak otočiť nemám nato uchytenie, a jedine to robi prietok ako takeho vzchuchu na grafiku preto je teplota aj menšia ?

tak isto nepochopím prečo pri vodnom chaldeni a ventilatoru ktory bol na vodnikovi, napojený do cpu fanu, napr. pri dlhšom zapnuti pc ked bol ako spominam trocha teplejši, zapnem chrome alebo aplikaciu nejaku a ventialtor sa roztočil na 2 sekund na plno a hned prestal..a to pri vzduchu nerobi alebo to možno nepočujem vzhaldom nato že vzduch je hlučnšejši

pridavam foto skrine aky je ariflow ak by niekto to potreboval ( mometálne tam je vzduchový chladic ako to je na prvom obrazku, ale bez toho zdroja, eurocase, a kable su uporiadane ako to je na druhom obrazku)


obrazok 1: Obrázok

obrazok2: Obrázok


takže ako to v skutočnosti je s tými lacnejšimi (Cooler Master MasterLiquid Lite 120, silentium navis pro 120, Corsair Cooling Hydro Series H60)
alebo aj drahšimi( nzxt kraken x42,evga atd) AiO 120 vodnikami stoja fakt za hovno ?
a klasický priemerný či drahši vzchuch(noctua atd.) su lepšie ?
este jedna vec je podstatna potreujem aby tam boli vsetke moduli ram napr. pri takej noctua dh15 sa neivem či tam zmestia.. pri articu som ich tam dal vsetke ale strašne bola jedna natlačna na ten chaldič arctic a bal som sa či to nevadi...preto som vyskušal aj vodnika.. kvoli priestrannosti a tichu..ale neviem či je aj tak učiny ako tichy

dakujem
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: vodnik silentiumPC navis pro 120 vs arctic freezer 7 pro rev 2

Príspevok od používateľa Eddy »

1. vodníka dávať do takejto skrine ktorá ,,nedýcha" je nonsens
2. nemysli si, že vodník je lepšou alternatívou než vzduch tam hraje rolu iba umiestnenie ramky
3. teploty ti budu skákať pretože skrinka není dobre vetraná nemá odkiaľ ťahať studený vzduch keď tak funguj s otvorenou bočnicou a sleduj teploty

Vlastním Ninja 4 a ledva zmestím 2 ramky do duálu kiež to keby že chcem ďalšie 2 ramky musel by som isť do vodníka alebo iný užší chladič po riešiť.
Noctua dh15 je tiež obrovsky chladič samozrejme učenejší než niektoré lacné vodníky.
duso11x
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 18. Jan, 2018, 14:24

Re: vodnik silentiumPC navis pro 120 vs arctic freezer 7 pro rev 2

Príspevok od používateľa duso11x »

ano ja len nechapem ako to že pri vodnikovi som mal vačši teploty..aj skrina plech bol teplejši na vrchu..pri tomto lacnom vzchucu este s lacnejšim ventilatorom...je plech skrine vždy chaldnejši aj teploty boli nižšie..ano viem že skrina neje najlepšie poriesena

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"