CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa marsso »

Caute mam dilemu medzi tymito chladicmi, mohli by ste dat niejake rady a typy, ktory je v com lepsi a horsi ?
Neviem najst ziadne testy medzi tymito dvomi chladicmi, jedine kazdy solo v porovnani s nymi chladicmi...

Na cooler masteri ma fascinuje to CDC heatpipe, vynikajuci odvod tepla okamzite do rebrovania ale zevraj je dost vysoky hrozi ze mozno nezavriem bocnicu na skrinke :facepalm:
No u Gelida je pevnejsie uchytenie k doske,je lacnejsi, a moj odhad vo vykone chladenia moze byt horsi asi o 2-3 C co som porovnaval z inych recenzii..., tazko povedat kedze som nenasiel testy presne medzi tymito dvoma chladicmi :?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z nejakeho dovodu mam vacsiu doveru k trankvillovi. Vyzera mohutnejsie, posobi serioznejsim dojmom i ked okamzite priznavam ze priamu skusenosti nemam s dvestodvanastkou - ktora mi na obrazkoch pride velmi krpata priamo az subtilna.

Teraz "predvcerom" som mal rovnaku temu a kukaj co mi chalani poradili : http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 9&t=102092

Korádor. Fenomenalny pasiv, aj s tym jeho fanom na tom budes lepsie ako s celou dvestodvanastkou. A cenovka je skoro rovnaka, rozdiel oproti tranquillu/212 rozhodne zanedbatelny pri celkovej cene zostavy. Niezeby trankvillo bolo zle, to rozhodne nie... rozmery a ci sa ti narve do skrinky si musis nastudovat sam, ja pouzivam vyhradne velke veci (aj bedne) takze problem nemam.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ten otrasný humus od coolermastra nemôžem vystáť...hanbím sa aj keď to vidím ako to niekto dáva do tých buildov na YT a podobne :facepalm:

nezaujímavý chladič ako celý coolermaster
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa Ľubo »

CM Hyper 212 Evo dobieha Tranquillo len pri max. otackach, kedy je hlucnejsi. Po regulacii na rovnaku, nizku hlucnost uz Cooler Master zaostava vyraznejsie (nehovoriac o celkovo otrasnej, ale hlavne nestabilej montazi). Obidva som testoval a z tychto dvoch brat rozhodne Gelid, ale inak v tejto cenovej samozrejme SPC Fera 2.

Corator je bezkonkurencny iba v pasivnom chladeni, pri aktivnom ofuku su uz i v jeho cene zaujimavejsie veci.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa marsso »

Pana jana kym sa ja spametam tak gelid uz zase neni v alze :facepalm:
No nic presvecili ste ma ;) CM EVO nebudem teda kupovat, pockam si na ten gelid v alze nech to zoberem vsetko naraz :rolleyes:

A ten SilentiumPC Fera 2 jedine odtialto sa da kupit ? http://chladenie.heureka.sk/silentiumpc-fera-2-he1224/

A co tento chladic ? http://www.alza.sk/silverstone-ar01-argon-d454949.htm :?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa lacika »

darmo, gelid ide ako teple rozky :D
fajn pasiv a aj vetracik.
Fera je tazko dostupna, ale su skvele. Mam HE922 a prekvapil ma ten vykon aj na takeho prcka.

argon je fajn alternativa. Keby nebol tranquillo, siel by som do fera ;)

edit: alebo http://www.tichepc.sk/Coolink-Corator-DS.html za bezkonkurencnu cenu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa loleqboleq »

netreba zabúdať na tiež podarený chladič http://www.alza.sk/zalman-cnps10x-optim ... 473784.htm
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa marsso »

:hmmm: Ten zalman tiez nevyzera spatne aj ma dobre vlastnosti :cool: Ale niejak ma to netaha k tomuto chladicu.

Ale nakoniec predsa som sa rozhodol po zhliadnuti tohto videa ma to presvedcilo https://www.youtube.com/watch?v=Jw8MMfw8W5c
V tom videu je test proti 212+ kde ju tromfol v zatazi az skoro o 3 stupne cize niet o com :rolleyes:
Paci sa mi to uchitenie ventilatora s tou antivibracnou gumou :good: a netreba tam saskovat a zapasit s timi drotikmi.
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa Ľubo »

AR01 je dobra volba. A to, ze 212 Plus zdolava v kazdom ohlade, ti mozem potvrdit i z vlastnej skusenosti.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prosim ta, TRI stupne su statisticka odchylka a vobec nie signifikantny rozdiel ako si si vsugeroval. No ved si zober testy jedneho a toho isteho chladica na internete, skus najst takych co testuju rovnaky cpu rovnako pretaktovany a s rovnakou voltazou (= by mal rovnako kurit) a uvidis ze budes mat rozlicne vysledky.

Tri stupne.... hah. Ked bezis 90 stupnovy cpu, tak tri stupne su naozaj dost. Ked si v okoli 70 stupnov tak tri stupne absolutne nic neznamenaju. Rozmyslaj.

Okrem ineho, mnozstvo, velkost, rychlost a prietok fanov v bedni ktore mas - respektive nemas - ti kludne zrazi realnu teplotu cpu aj gpu o viac ako 10 stupnov :

http://www.bit-tech.net/hardware/2012/0 ... tigation/4

to si vedel ? Co sa tu rozplyvas nad tromi stupnami... predpokladam ze mas Collaboratory Liquid pasty aj pod IHS aj nad IHS (uh, mas taky procesor ?) ktore samy o sebe dokazu spravit rozdiel sedem stupnov. Nasledne sa tu bavis o sunkovom chladici co dostane na papulu o dvadsat stupnov od poriadnych silakov - a vzrusuju ta tri stupne :)

divne, ne ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa lacika »

3 stupne by som povedal, ze uz je relevantny rozdiel, ak dodrzali rovnake podmienky.
Problem je, ze ma o 3 stupne nizsie teploty s pouzitim 2ch(!) fanov.

Tu ide hlavne o to, ze CM je za 31€! pricom jeho konkurencia je niekedy trochu lepsia ale hlavne lacnejsia! O 7-10€!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hadam ale 7 euro nehraje ulohu v zivote cloveka... ci ?

Ked treba optimalizovat na cenu, zrejme kombinacia nie-najlepsieho-chladica a jedneho alebo dvoch pridavnych bednovych ventilatorov po cojaviem 4eura vytvori daleko lepsi vysledok ako superchladic za 80eur ktory chudacisko nema kam odfukovat a nema proste podmienky na kvalitnu pracu. Je pravda ze to treba nejako zoptimalizovat, tak ako vsetko v zivote.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa marsso »

Ano suhlasim s vami 3 stupne hore-dole je nic moc, zalezi na tom viacero faktorov hej,ja aj pastu dam svoju MX-4 :red: skor aj ide o tu cenu predsa CM za 31eciek a kvalitku od silverstone za 25 aj toto rozhodlo :good:
Vyzera ze podla testov hluku je onieco hlucnejsi ako CM, gelid a ten zalman, ale zas dokaze disponovat az na 2000ot/min ,ale to mi nevadi lebo ako vravia kupujem aj novu skrinu s fanmi ktore budu skorej pocut ako chladic na CPU.
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa marsso »

lacika napísal: Problem je, ze ma o 3 stupne nizsie teploty s pouzitim 2ch(!) fanov.
Akych 2 fanov? v teste je 1 fan! 2 fany ci na CM alebo AR01 urobi max. -1 stupen som pozeral testy cize celkovy efekt nestoji za to akurat viac hluku s 2 fanov.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: CM Hyper 212+ EVO vs GELID Tranquillo r.2

Príspevok od používateľa lacika »

moja chyba.. zle som pozrel.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"