Aquaero: Vaše zkušenosti.

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aha, tak to potom dáva zmysel, že prečo to mám do 8.12., to bude potom asi od času prvého licencovania zatiaľ nelicencovaného zariadenia.

Ešteže som to kúpil v dnešnej dobe a malo by tam byť naozaj všetko, lebo inak by som s mojim šťastím zistil, že to X príde vo verzii po uplynutí licencie. :-D

No ale mal som problém vyšpekulovať, kde to strčím, našťastie sa mi to nakoniec podarilo strčiť na zadnú stranu trayu, tak mi odľahlo, teraz sa už len hrať.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa stiv »

Ja budem davat 6XT niekde za tray alebo dole... to bude. Take malinke quadro das hocikde. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Totok, že som to chcel dať zozadu na tray a ako je to maličký štvorček ale je to vysoký maličký štvorček, pri tej výške som to v tej hlbšej časti pre vedenie kabeláže pomestil len tak tak, bod, kde sa ohýna kábel z molexu je už rovno nacepený na bočnici. Inde popravde miesto nie je, dopredu to nedáš, lebo gádžovina a na spodok skrinky pri menšej skrine, kde je ventilátor vo spodnej pozícii (alebo klietka pre HDD) máš často voľné miesto vedľa zapratané s káblami zo zdroja.

A ani tam toho miesta veľa nebolo :(
Obrázok
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak krivky pripravené (taká v1, určite to budem ešte časom upravovať) - všetko super, toto je nebe pre niekoho ako ja, bavkať sa s vytvorením virt. senzora, nastavovanie kriviek (joj, tak som rád, že som si všimol, že môžem prechádzať cez body a nastaviť presnú teplotu a % pwm signálu).

Jednú vec som ale nenašiel a rád by som sa opýtal, či neviete, ako sa to dá nastaviť - delay pri zmene rýchlosti, aby pri takých sporadických zmenách teploty to hneď nešlo mmmmm.......uiiiiiii....uuuuuummmmm. Teda, že má ísť ventilátor na 30%, zrazu príde spike, podľa krivky má vyskočiť na 65% a namiesto toho, že to pôjde okamžite na tú hodnotu tomu dáme 3s na nastavenie novej hodnoty, nech sa to roztočí a spomalí na dojem plynulejšie.

Premýšľal som, že by som mohol dávať average na virt. senzor ale to zase nechcem, to je až príliš veľké otupenie (a nevidel som tam možnosť špecifikovať, na akú dobu počítať average a kedy to vyresetovať, aby nie že po celom dni idle to prešlo do ťažkého loadu a average sa dvíhal len veľmi pomaly).

Edit: Ok, už som našiel ako špecifikovať dobu, za ktorú to robí average. Taktiež som našiel vyhladzovací filter- používate to niekto? Ak áno, aké máte s tým skúsenosti?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa mino_85 »

Videl som to tam, ale zatiaľ nepoužívam. Na airflow fany mám nastavenú priemernú teplotu medzi CPU a GPU, čo mi v podstate pokrýva krátkodobé spiky oboch komponentov - mimo fanov priamo na ich chladičoch, tie reagujú okamžite - , ale zas HW-E netrpí na také akútne spiky teplôt pri nižšej záťaži jak moderné CPU, čiže v reále to pre mňa problém nie je. A airflow je v pohode ak nabieha postupne so zvyšujúcou sa priemernou teplotou, prípadne fúka menej ak maká len jeden z komponentov /vznikne aj menej odpadového tepla v skrini/. Zatiaľ som teda nemal potrebu ladiť viac do detailov.

Každopádne príjemné bavčanie sa, toto je fakt hračka pre takých ujetých jak sme my. :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa faugusztin »

loleqboleq napísal: Po 08. Jún, 2020, 23:04Edit: Ok, už som našiel ako špecifikovať dobu, za ktorú to robí average. Taktiež som našiel vyhladzovací filter- používate to niekto? Ak áno, aké máte s tým skúsenosti?
https://forum.aquacomputer.de/images-ac ... sors_1.png
Ten low pass filter je asi to co hladas.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa mino_85 »

Lol, toto je už iný level! :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak oni mali na tej stranke fora aj kompikovanejsie priklady:
https://forum.aquacomputer.de/images-ac ... sors_2.png
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa Leon »

nj ten prvý je nič. Akurát sú to 2 a 2 hodnoty do funkcie a potom 2 a 2 hodnoty na ďalšie funkcie. Akurát ho zmiatli tie čiary, tých je neurékom. :D Na overclockers keby si videl aké tam robia funkcie tak až vtedy by ti vyleteli oči :D

lolqo : nabudúce než začneš pitchovať na nejakú licenciu, tak už budeš vedieť, že treba najprv vyskúšať, a potom povieš, či si fakt nezaslúžia tých pár eur každé 3 roky. Zato, čo dostávaš ;)

A ich farbwerk 360 s adresovateľnými ledkami a čo s nimi dokážu vystrájať ste už videli ? ;)



A ambi light dupľom

.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa GABO »

Farbwerk je brutál :) inak ono je to celé fajn a stojí to aj za viac ako si pýtajú - ak príde zákazník čo chce takéto veci a naozaj v kvalite tak nič iné okrem tohoto nenavrhujem - vie si to zaplatiť a dostane naozaj kvalitu + možnosti.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal: Po 08. Jún, 2020, 23:57lolqo : nabudúce než začneš pitchovať na nejakú licenciu, tak už budeš vedieť, že treba najprv vyskúšať, a potom povieš, či si fakt nezaslúžia tých pár eur každé 3 roky. Zato, čo dostávaš ;)

Titchoval som čisto na niečo, na čom som už zabudol, čo si písal tu (v pamäti mi ostala len asociácia licencia na rok)
viewtopic.php?p=1499737#p1499737 .
mino_85 napísal: Po 08. Jún, 2020, 23:19 Videl som to tam, ale zatiaľ nepoužívam. Na airflow fany mám nastavenú priemernú teplotu medzi CPU a GPU, čo mi v podstate pokrýva krátkodobé spiky oboch komponentov - mimo fanov priamo na ich chladičoch, tie reagujú okamžite - , ale zas HW-E netrpí na také akútne spiky teplôt pri nižšej záťaži jak moderné CPU, čiže v reále to pre mňa problém nie je. A airflow je v pohode ak nabieha postupne so zvyšujúcou sa priemernou teplotou, prípadne fúka menej ak maká len jeden z komponentov /vznikne aj menej odpadového tepla v skrini/. Zatiaľ som teda nemal potrebu ladiť viac do detailov.

Každopádne príjemné bavčanie sa, toto je fakt hračka pre takých ujetých jak sme my. :D
Včera som sa s tým ešte trošku hral, už len nájsť správnu kombináciu času a miery utlmenia.

3900X zase veľmi ľahko začne lietať okolo 55°C, čo je u mňa hranica pre prechod z nepočuteľného stavu do jemného šušťania. Asi si tam skúsim ešte pridať podmienku, že nech vôbec nefeeduje CPU teplotu (a nech to ide len podľa GPU) ak nie je priemerné zaťaženie CPU aspoň 40%, nech to až tak neskáče.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa stiv »

Leon napísal: Po 08. Jún, 2020, 23:57 nabudúce než začneš pitchovať na nejakú licenciu, tak už budeš vedieť, že treba najprv vyskúšať, a potom povieš, či si fakt nezaslúžia tých pár eur každé 3 roky. Zato, čo dostávaš
Aquaero je pecka, bez toho pc ani nechcem. Nezavisle nastavenie fanov od biosu/os nicim nenahradis. Rovanko ako benevolentne krivky ktore si nastavim ako ja chcem. Moje Aquaero uz ma uptime 1720 dni. Mam k tomu x4, cidla na vodu, aquabus d5, splitty, usb hub, cierny predok, pasiv... nejak sa to rozrastlo za tie roky. :laugh:

10e sral pes, len nech to funguje. Co sa o takom ekwb kontroleri velmi povedat neda podla postov z internetu.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa Leon »

Veru, plne využitá vec. Hlavne tých 10 eur netreba nutne platiť každý pol rok. Stačí na veľké updaty, ktoré pridajú do softu fajn veci, ako teraz playground. Dejú sa možno každé 3-4 roky ? Človek to zaplatí a znova môže fungovať s plnými featurami ďalšie roky bez obmedzení.
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa GABO »

Tak tak, EKWB sa s tým nedá ani len porovnať - samozrejme aj samotná cena zariadenia (v prípade Aqua) je niekde inde.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aquaero: Vaše zkušenosti.

Príspevok od používateľa Leon »

No neviem Gabo :P

OCTO - 54,89 EUR
EK-Loop - 56.28 EUR.
.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"