Fanless kútik

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa pipo137 »

No, tak potom to riešenie ani neni nejak extra drahé, keď vezmeme do úvahy, že len tá samotná skrinka od Lian Li má tiež riadnu cenovku ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To jako fakt? :facepalm: A že prečo nemám vzťah k Lian-li, keď toto robia...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mino_85 »

Čo ako?
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Povedz mi, kde je tých 460€...v čom akože? Kde je pridaná hodnota, kde je to, čo vyváži tú sumu? Ja tam vidím len gigantickú maržu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa stiv »

Sklo, bruseny hlinik, 10kg, dizajn, znacka.

Ja by som do nej kludne siel. Urcite lepsie ako prehybajuce sa skrinky z 0.3mm plechu, umelej hmoty a plexiskla co este ani nestrhnes foliu a uz su tam skrabance.

Nie kazdy chce hodit veci do co najlacnejsej neuhladnej plechovej krabice a potom sa na nu musiet pozerat.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A na to 460€ dávať nemusíš. Nikomu zásluhy neberiem, ale v tomto prípade platíš pokojne 200€ za značku. Jedna vec je byť iný, zaujímavý a unikátny a iná vec byť drzý a myslieť si, že môže taký výrobca teraz pýtať astronomické sumy za produkty.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mino_85 »

loleqboleq napísal:Povedz mi, kde je tých 460€...v čom akože? Kde je pridaná hodnota, kde je to, čo vyváži tú sumu? Ja tam vidím len gigantickú maržu.
Jaj cena... asi si to netreba spájať. Za prvé tých 500 dolárov čo Linus spomína určite nie je katalógová cena, skôr nejaký predbežný odhad výrobcu a za druhé na milión percent to nie je cena čo počíta s tou Lian-Li skrinkou, skôr možno nejaká custom made krabica pozohýbaná "z pár plechov" alebo neviem čo. Tiež treba brať do úvahy to, že výrobca určite nechce na začiatok vysypať nejaké 4-ciferné čísla, radšej to poddimenzuje, aby hneď sám nezabil potenciálny hype. :)

Čo sa týka Lian-Li, ono je to zložitejšie. Nepredávajú zďaleka také kusové množstvá jak povedzme Fractal alebo hocaká iná mainstream značka, k tomu majú brutálne širokú ponuku rôznych špecifických modelov, čo ešte viac predražuje výrobné náklady. Čiže finálna cena hocakého výrobku nie je len cena materiálu + čas a náročnosť opracovania, ale hlavne všetko toto + investícia do výrobnej technológie, delené počet predaných kusov. A práve ten počet je IMO to čo Lian-Li predražuje oproti konkurencii. Majú široký sortiment špecifických výrobkov a žiadny z nich sa nepredáva v masívnych počtoch. Popravde sa už nejaký čas čudujem jak z toho profitujú, keďže každú chvíľu púšťajú na trh nové veci s úplne inou konštrukciou než tie staršie. Bol by som zvedavý na čísla, či je ich skriňová divízia vôbec v pluse, skôr tipujem, že hlavne zarábajú na OEM riešeniach a toto je pre nich skôr spôsob promo. Ale možno som mimo.

Súhlas, že keď sa pozrieš na niektoré ceny tých skriniek, tak ťa z toho vykotí, ale keď značka nemá v ponuke mainstreamový bestseller čo by zľavnil technológiu, tak to neprekvapí.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak. Fixne naklady su svina, a dobehnu kazdeho v dnesnej dobe.

Tiez si myslim ze spomenutych 500 uz cohokolvek, libier dolarov eur zlotych nebude zdaleka cena celeho riesenia. Neexist. Vodnicek ta stoji 200 bez bedne ktora musi byt v tomto pripade silno vnutri upravena na odvod/prestup tepla von, to nie je ze jedna dierka ktorou potiahnem nejaku trubicu. Cert vie co si to vsetko vyzaduje aby DLHODOBO udrzali silnu grafiku na tych stupnoch co tam napisali.

Tiez sa skor obavam ze 500 je slaby nastrel navysenia ceny skrine, ktora sama o sebe... no ved uvidime, ajtak si to nekupim :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mino_85 napísal:
loleqboleq napísal:Povedz mi, kde je tých 460€...v čom akože? Kde je pridaná hodnota, kde je to, čo vyváži tú sumu? Ja tam vidím len gigantickú maržu.


Jaj cena... asi si to netreba spájať. Za prvé tých 500 dolárov čo Linus spomína určite nie je katalógová cena, skôr nejaký predbežný odhad výrobcu a za druhé na milión percent to nie je cena čo počíta s tou Lian-Li skrinkou, skôr možno nejaká custom made krabica pozohýbaná "z pár plechov" alebo neviem čo. Tiež treba brať do úvahy to, že výrobca určite nechce na začiatok vysypať nejaké 4-ciferné čísla, radšej to poddimenzuje, aby hneď sám nezabil potenciálny hype. :)

Čo sa týka Lian-Li, ono je to zložitejšie. Nepredávajú zďaleka také kusové množstvá jak povedzme Fractal alebo hocaká iná mainstream značka, k tomu majú brutálne širokú ponuku rôznych špecifických modelov, čo ešte viac predražuje výrobné náklady. Čiže finálna cena hocakého výrobku nie je len cena materiálu + čas a náročnosť opracovania, ale hlavne všetko toto + investícia do výrobnej technológie, delené počet predaných kusov. A práve ten počet je IMO to čo Lian-Li predražuje oproti konkurencii. Majú široký sortiment špecifických výrobkov a žiadny z nich sa nepredáva v masívnych počtoch. Popravde sa už nejaký čas čudujem jak z toho profitujú, keďže každú chvíľu púšťajú na trh nové veci s úplne inou konštrukciou než tie staršie. Bol by som zvedavý na čísla, či je ich skriňová divízia vôbec v pluse, skôr tipujem, že hlavne zarábajú na OEM riešeniach a toto je pre nich skôr spôsob promo. Ale možno som mimo.

Súhlas, že keď sa pozrieš na niektoré ceny tých skriniek, tak ťa z toho vykotí, ale keď značka nemá v ponuke mainstreamový bestseller čo by zľavnil technológiu, tak to neprekvapí.
Ja nehovorím teraz o tom chladiacom systéme - čisto len o tej samotnej Lian-li skrinke a jej cene 460€.

Každopádne za ich situáciu môžu len a len oni sami, to ale nie je dôvod, prečo to odzrkadliť na cenách pre zákazníka - prečo má zákazník trpieť kvôli politike firmy?
Samozrejme rozumiem tomu, ako fungujú ale ide práve o to, že robia všetko a tým pádom je ťažké nájsť niečo dobré - jediné, čo im ostalo je štandard - hliník, no tam to končí...

Či sa teraz vôbec nerozumieme? Tá skrinka za 460€ je len skrinka od Lian-li, nemá nič spoločné s riešením na videu, o tom ja nehovorím, to je pochopiteľné..

a turbo, ono to nie je konkrétne o tomto riešení od tej spoločnosti, no skôr o tom dizajne/koncepte/technológií, každopádne osobne to vidím ako budúcnosť chladenia, z toho, čo som si naštudoval doteraz by sa to dalo robiť v toľkých rôznych dizajnoch...ľúbi sa mi to veľmi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nadherny koncept, presne tak... aby sa toho chytila nejaka masova Cina, Thajsko alebo Filipiny...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mino_85 »

@loleqboleq...

Sme sa nepochopili, celý čas sme sa bavili o cene toho chladenia, tak preto som si to spojil... že sa snažíš porovnať cenu skrinky s cenou toho kompletu.

Ale v princípe nesúhlasím, zákazník netrpí, ten tú cenu buď akceptuje alebo kúpi niečo iné, jeho výber. Výrobca musí zohľadniť cenu výroby v cene produktu, ináč to môže rovno zabaliť. Buď to človek polkne, alebo si kúpi nejaký generický produkt čo sa predáva v miliónoch /alebo ja neviem v akých číslach/. Ono je naozaj rozdiel nie len v materiáloch, ale aj v opracovaní, lícovaní dielov, všetko je to úplne iný level a celkom iné nároky na presnosť a kvalitu výroby. Už len týmto si oproti bežnej 100-eurovej oceľovo-plastovej "haraburde". Niekde na dvojnásobku. K tomu si pripočítaj rozdiel v predajoch medzi napr. R5 a touto LIan-Li a 400 € je úplne reálne číslo, ak to nechceš robiť ako charitu. Proste realita trhu.

Ale dosť OT.

Koncept je to super, hlavne ma prekvapia účinnosť vzhľadom na vcelku jednoduchú koncepciu. Ale jednoduché veci zvyknú byť často najlepšie. Obmedzenie tam bude v nutnosti postaviť bedňu na mieru črevám, čo pri bežnom scenári CPU+GPU je ešte OK, ale ak sa bavíme o pracovných staniciach, tak tam už prichádzajú do úvahy ďalšie karty, či už grafiky, alebo výkonné RAID karty ktoré tiež treba chladiť, a to už by chcelo vyslovene zákazkovú výrobu. Plus adekvátne objemnejší pasív. Ale bolo by fajn keby sa to v nejakej forme dostalo do masovejšej výroby. Je to asi prvý čisto pasívny koncept na výkonnejší HW čo naozaj funguje. Bola by škoda, keby to zostalo pri prototype.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa Broolly »

Ide o koncept toho chladenia vies to namontovat na akukolvek skrinku to ze to schladi vpohode neni prekvapenie ale fyzika (s vodnou pomocou to zvalada az 600W )
http://www.calyos-tm.com/calytronics/
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa Ľubo »

Ozivim to tu trochu:
Impactics DMono 1, pasívna mini skrinka, je už v predaji (HWCooling.net)
Presne na toto som dlho cakal. Bezhlucna Core i7-7700T (resp. v mojom pripade si asi vystacim len s i5-7400T) v ani nie dvojlitrovej skatulke s vyriesenym chladenim vykonneho SSD (asi do nej suplnem nakoniec Patriot Hellfire) i VRM. Co poviete?

Niekomu mozno budu vadit, ze skrinka samotna nema ziadne konektory USB. Ale tak Impactics ju nezamysla na multimedialne pouzitie.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa patro16 »

Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

Re: Fanless kútik

Príspevok od používateľa mirec10 »

Riesit pasivne chladenie pre vykonne PC by som nechcel, avsak pri HTPC je to v pohode.
Fotrik to pouziva k drahsej hi-fi zostave, cize je tam zvukovka Asus Xonar STX II.
Foto neviem ci najdem, otvarat kvoli foto to nebudem.
Bezne komponenty pre pasiv chladenie: Fractal Core 3500 (vtedy ~ 60 eur, skoda ze uz nemaju nic podobne v tej cene), Silverstone HE02 (~ 70 eur), zbytocne predimenzovany ale zas kvalitny zdroj Seasonic P-660 (~ 160 eur, menej vykonne pasiv / semipasiv PSU sa cenovo neoplatili), nejaky Athlon A10 APU atd.
Na ASIO prehravanie (Winyl), Spotify, Youtube atd. to staci
Hi-fi zostava stala asi 4x tolko ako tento PC

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"