Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

UPDATE : 05.05.2020 - kompletnú tabuľku meraní nájdete v prvom príspevku na úvodnej strane témy.

Pridaný nasledujúci model:
Noctua NF-A20 FLX 200mm


Obrázok

Po dlhočiznom čase konečne update. :dance: Berte to ako predkrm, zajtra pribudnú entry-level Arctic P12 a P14, podobne SilentiumPC Mistral 120 a 140 mm. Plus väčšia várka Noctuí Chromax aj Redux, všetko PWM verzie, veci čo mi od nich v meraniach chýbali, jednak 80 a 92 mm, ale aj 120 mm slimka a Chromaxy v bežných rozmeroch S12A a A14, keďže z nich som mal doteraz namerané len "hovienkové" 3-pin verzie a tie už teraz nie sú veľmi v kurze.

Teraz ale späť k tejto 20 cm lopate... :D

Štart teda ako vidieť v tabuľke na 5,5 V, tesne pod 400 rpm, tieto cifry sú namerané vo vertikálnej polohe, teda fan položený na stole na stojáka, žiadna prekážka pred ani za vrtuľou /ale to by nemalo mať vplyv na štart/. Rozbeh je síce trochu lenivý /raz alebo 2x najprv cukne a až potom rozbehne/, ale opakoval som to cca 10x z úplného pokoja a vždy sa na tých 5,5V rozbehol. S vrtuľou cukalo už od nejakých 4,8-4,9V, ale nevedela spraviť tú prvú otáčku, proste to neprebilo váhu rotora. Pri 5,4V to bolo veľmi na hrane, zubami nechtami sa to nakoniec roztočilo ak som to nechal pod šťavou dlhšie, ale nebolo to dosť presvedčivé na to, aby som to zapísal jak oficiálne číslo. Čiže oficiálne tých 5,5V rozbeh.

Keď už sa roztočí, tak z behu zvládne stabilne točiť aj pri nižšom napätí, dá sa ísť dole na 4,3V, stále tam točí stabilne čosi nad 300 rpm, bez kolísania otáčok. 4,2V už sa bez výnimky vypne.

Nedalo mi ale nepremerať to aj v horizontálnej polohe, keďže som videl, že pri štarte na stojáka váha rotora robí svoje, štýlom podložil som rohy fanu a vrtuľa fúkala dohora, Pod fanom žiadne prekážky. V tejto polohe sa spoľahlivo rozbehne už pri 4,6V a 316 rpm, bez cukania, plynulý rozbeh. Logicky, keďže tu sa vrtuľa nemusí "šplhať do kopca" ako vo vertikálnej polohe. Vypína sa rovnako ako vo vertikálnej polohe pri 4,2V.

Každopádne chod je bez pazvukov, ložisko aj motor ticho jak je zvykom u Noctua a pomer prietok/hluk je veru niekde inde než sme zvyknutí z bežných rozmerov. :) Nechcem sa ani púšťať do porovnania, lebo to sa proste nedá, nejde ani tak o rýchlosť jak o ten objem čo prechádza tým 20 cm valcom. Po rokoch mám prvý krát regulérny pocit, že 20 cm pozície v bedniach nie sú 10 ročný "gejming" prežitok, jak za čias tých šupáckych LED akrylových vrtúľ v CM a pod., pamätáme si.

Škoda, že na Chromaxy sa čaká dlhšie než na Levisky z Tuzexu, dexterav by vedel rozprávať. :D

________________________________________

Inak editol som prvý príspevok a zaktualizoval linky, niektoré nešli, lebo výrobcovia medzičasom prekopali stránky, niektoré nejdú, lebo veci sú už End of Life a niektoré nejdú, lebo možno výrobcovia sú End of Life. :D /neviem čo sa deje s Nanoxiou/. Rozmýšľal som či nepremazať aj niektoré merania v rámci toho, ale zatiaľ nechávam, predsa niekto sa môže dostať aj k starým fanom z druhej ruky, aj keď napr. Arctic F12/F14 čo mám namerané netuším či majú niečo spoločné s aktuálnymi, tam by sa mi tiež zišlo zaktualizovať na súčasné verzie. Možno nabudúce.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

UPDATE : 06.05.2020 - kompletnú tabuľku meraní nájdete v prvom príspevku na úvodnej strane témy.

Pridané nasledujúce modely:
Arctic P12 PWM 120mm
Arctic P14 PWM 140mm
SilentiumPC Mistral 120mm
SilentiumPC Mistral 140mm

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tak dnes mainstreamové kolečko, Noctuácke hádam zajtra, dnes som už nestihol premerať.

SPC Mistral sú klasický low-end do skriniek, ktorý v rámci ceny /4,50 resp. 5,5 €/ neurazí, ale ani nenadchne. Materiály v rámci ceny OK, rám nie je žiadny šmejďácky mäkký plast, ale relatívne kvalitný tvrdený, hoci pri troche snahy sa tie rámy mierne krútia, ale za tú cenu nad tým určite nebudem krútiť nosom. Zažil som horšie o dosť drahšie vrtule. Čierny "zažehlený" 3-kábel bez flexa poteší, som rád, že už aj v low-ende sa myslí na toto a nie je to v bedni jak päsť na oko. Čo je pravdy na hydraulickom ložisku neviem, ani nič o tom o aké riešenie presne sa jedná, ale je pravda, že žiadne šušťanie som nepostrehol, ale na poriadnu výpovednú hodnotu by to chcelo dlhodobé nasadenie. Tu sa ale chvály na Mistral končia. Rotor oboch verzií je úplne v prúde generických lacných vrtúľ, bez žiadnej snahy o nejaký špecifický dizajn alebo ladenie akustiky. Vzduch to hýbe OK, akustika skôr horšia a so zvyšujucími sa otáčkami dáva o sebe rovnako viac vedieť rapkanie motorčekov. Zažil som aj extrémnejšie, ale pre hocikoho kto je len trochu alergický na také pazvuky neprichádza do úvahy. Celkovo teda nevidím nič čo by ich oddelilo od záplavy iných lacných fanov na trhu.

Arctic P12 a P14 sú ale celkom iná pesnička! Za o cca 1 € vyššiu cenu /5,50 resp. 6,90 €/ dostanete vo všetkých smeroch o triedu až dve kvalitnejší fan. Počul som už na tieto vrtule chvály, ale za tú cenu naozaj pecka. Treba brať do úvahy, že sa jedná o fany zamerané na statický tlak, čiže špecificky určené na pasívy a radiátory /na airflow sú tu F12 a F14/. Konštrukcia rámu z kvalitného ABS plastu a to ozaj s takmer nulovou šancou to akokoľvek deformovať. Kabeláž prakticky rovnaká ako u Mistralov, komplet čierna bez flexa. Rotor ale už tvarom je jasne zameraný na statický tlak a podobné dizajny rotorov už u iných modelov fungovali spoľahlivo čo sa týka výkonu aj akustiky. Nie sú to vrtule na prietok, ale na pasívoch poslúžia výborne. Hlavne ale super akustika, 120-ka prakticky nepočuteľná do 1100 rpm, 140-ka zhruba do 900 a to už je cítiť, že to tlačí slušne. Navyše prakticky bez pazvukov ložísk, motorčeka alebo PWM regulácie. Ak tam aj nejaký jemný tikot motora je, tak len s uchom tak 10-15 cm od fanu, zo skrine bez šance to počuť. Aero hluk ako vravím výborný, vo vyšších otáčkach potom začína vstupovať do hry taký skôr vysokofrekvenčný hluk, ale to už je pri daných rpm normálne. Aj vtedy ale celkovo veľmi tichý prejav, vzhľadom na vysoké max. otáčky. Regulovateľnosť cez PWM výborná, papierovo u oboch fanov od 200 rpm, v reále som u 140-ky nameral stabilný rozbeh aj pod 100 rpm, čo ale nemá žiadny praktický zmysel.

Tak či onak za tú cenu parádne vrtule, celkom nerozumiem tomu jak dokáže AC predávať fany za tak nízke ceny, kvalita spracovania a zjavne aj úroveň návrhu sú minimálne niekde na dvojnásobku. Pre nás dobre, ale stále mi nejde do hlavy ako to môže byť pre nich z dlhodobého hľadiska udržateľné. Každopádne kto hľadá lacný, kvalitný a megatichý fan na pasív bez pazvukov, jednoznačná voľba. :good:
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

UPDATE : 08.05.2020 - kompletnú tabuľku meraní nájdete v prvom príspevku na úvodnej strane témy.

Pridané nasledujúce modely:
Noctua NF-A8 PWM Chromax 80mm
Noctua NF-A9 PWM Chromax 92mm
Noctua NF-A12x15 PWM Chromax 120mm
Noctua NF-S12A PWM Chromax 120mm
Noctua NF-A14 PWM Chromax 140mm
Noctua NF-R8 redux PWM 80mm
Noctua NF-B9 redux PWM 92mm

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Noctua kolečko. :)

Dlhé obkecy si dnes odpustím... Chromaxy zanechali všetky pozitívny dojem /jedine A14 taký priemer, nie som veľký fanda tej vrtule/. Aj ten slim NF-A12x15 na moje prekvapenie dosť solídne fúka a je tichý aj okolo 1100-1200 rpm. Tam kde full-size fan nevojde je to fajn alternatíva. Reduxy nie sú moja šálka kávy, v priamom porovnaní s novšími modelmi je vidieť, že sa jedná o starší návrh, sú evidentne hlučnejšie pri porovnateľných otáčkach.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Miso122 »

nemal si problem s A12x15 chromax a rapkanim? mam 2ks a prejavuje sa to u oboch, pricom klasicka verzia uplne bezproblemov. najviac zretelne je to asi na 800rpm
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

No schválne som ho vybral ešte raz a poriadne napočúval, či už na 800 rpm alebo aj v celom spektre otáčok, ale nepočujem nič mimo hluku z prúdenia vzduchu. Skúšal som cez PWM aj DC reguláciu, žiadne pazvuky /počítam, že ty to reguluješ cez PWM/. Ešte som aj položil fan priamo na plech na skrinku, či to nezdupľuje rezonanciu alebo čosi, ale fakt nepočujem vôbec nič, aj keď sa veľmi snažím.

Pozerám, že to máš na grafike, máš to zapojené priamo do karty? Snažím sa prísť na to či nie je u teba problém s napájaním fanov a netrpia motory alebo čosi. Ak to máš prichnuté v grafike, skúsil by som zapojiť aj priamo na dosku, či sa to bude chovať rovnako.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tak bude problem u mna, mozno nejaka zla varka alebo daco. Bral som hned ako boli u nas dostupne, tak mozno to bude tym.

Zapojene su do dosky cez splitter, skusal som aj po jednom a rovnaky problem.

Skusil som to nahrat, takto to je pocut: https://voca.ro/dvtwiTjXnPg Ale ked ty s tym problem nemas, vratim ich, zoberiem nove a uvidim ci to bude robit aj tam.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

Dávnejšie som čítal o týchto slimkách, že ich je počuť, riešilo sa to niekde po fórach a pod.. Takže asi to nebude úplne náhoda, že máš takú skúsenosť. U mňa jak vravím nič také. Ale chelo by to dlhodobú prevádzku, aby som vedel dať za to ruku do ohňa. Viac poradiť neviem bohužiaľ.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Miso122 »

a to len v suvislosti tychto novych chromax, alebo aj stare "klasicke" tenke maju tento problem?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

Myslím, že som to čítal o béžových ešte.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa Miso122 »

Okej, vďaka za info. Skúsim nové a uvidím či budú aj oni problémové
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
diemkej
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 14:25
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa diemkej »

Plánujem kúpiť Arctic P12 PWM do môjho HTPC, keďže nechcem do toho veľa investovať. Keď zregulujem FAN na cca 500 - 600RPM ako je to s hlučnosťou? Zaujíma ma hlavne, aby nerapkalo ložisko, lebo na ten zvuk som alergický.
DESKTOP
Spoiler: ukázať
MB Asus Rog Strix B450-E Gaming | CPU AMD Ryzen 5 3600 + be quiet! Dark Rock Pro 4 | RAM Corsair Vengeance White LED 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 | VGA Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB DDR5X | STORAGE Patrion Viper VPN100 1TB NVMe M.2. + Crucial MX500 1TB SATA M.2. | CASE Lian Li O11 Dynamic Mini + 3x be quiet! Silent Wings 3 140mm PWM & 3x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM | PSU Corsair SF750 | LCD AOC Q3279VWF 32" MVA + Samsung SyncMaster BX2331 23" LED | Mouse Logitech G703 Lightspeed | Mousepad Asus Rog Sheath | Keyboard Logitech G513 Carbon Linear | Soundcard Creative Sound Blaster X-Fi HD | Headset Kingston HyperX Cloud Core + Brainwavz Memory Foam Oval Earpads | Speakers Logitech Z623
HTPC
Spoiler: ukázať
MB MSI Z270-A Pro | CPU Intel Celeron G3930 + be quiet! Shadow Rock LP | RAM Crucial Ballistix Sport 4GB DDR4 2400MHz CL16 + Kingston HyperX 4GB DDR4 2666 MHz CL16 FURY series | VGA EVGA GeForce GT 1030 SC 2GB GDDR5 | STORAGE Samsung 850 EVO 256GB M.2. + Western Digital Blue 3TB 3,5" | CASE SilverStone GD09B Grandia | PSU Seasonic S12II-330 Bronze | Soundcard Creative Sound Blaster Z | Speakers Genius SW-HF 5.1 6000
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2065
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »


tu porovnava tie P12 co chces kupit s inymi ventilatormi a P12 vysiel az velmi dobre za tu cenu, trochu aj lutujem ze som dal tolko penazi za noctua.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8073
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa ericc64 »

Nemas co lutovat, ten AC je sice fajn za dobru cenu, ale na A12x25 nema z daleka.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa mino_85 »

UPDATE : 01.04.2021 - kompletnú tabuľku meraní nájdete v prvom príspevku na úvodnej strane témy.

Pridaný nasledujúci model:
Noiseblocker eLoop B14-PS Black edition 140mm PWM

Obrázok

V podstate sa jedná o identický model s rovnakou špecifikáciou ako jeho klasická bielo-čierna verzia B14-PS, u tejto čiernej som ale nameral badateľne iný rozsah otáčok, na oboch meraných kusoch. Takže reálny rozsah ustrelil mierne mimo papierové specs /výrobcovia si ale bežne nechávajú interval +/- 10%, takže to nemožno brať ako vadu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Regulovateľnosť ventilátorov: databáza meraní rozsahu otáčok

Príspevok od používateľa stiv »

Moj ma tiez max nad 1300. Takze asi standard.
.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"