Delid - odstránenie a výmena pasty pod IHS - Ivy Bridge, Haswell, Skylake, Kabylake

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Ja som teraz vymenil coolaboratory za MX4. Teploty klesli o 6-7C :D padla volba nahodit Coolaboratory nanovo avsak som ho nemal dostatok tak som siahol po paste a oproti povodnej teplote zarzak. :laugh:

IBT max temp po 20 minutach 74C, aida 64 do 58C a fany sa mi roztacaju z min. RPM az od 60C :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8069
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa ericc64 »

Tomu nechapem :) To si mal potom tu coolaboratory zle nanesenu alebo ako ? ked si dal miesto nej MX 4 a teploty ti kesli .

Jaj , ci miesto CLU si pouzil MX4 a teploty klesi o 6-7 voci povodnej paste ? :)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Mal som zle nanesenu, ked som ju tam daval uz sa mi s tym nechcelo babrat, teraz som to ocistil, nemal som dostatok clu tak som tam dal mx4, prefukol som jeden filter na nasavani z boku a mam dole 6-7C na kazdom jadre. :) Doliehat to doliehalo ale nejako to extra nechladilo :rolleyes:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nechapem naco je dobry prispevok s nekompletnymi informaciami a potom rozpletenie tajomstva lebo povies ze okrem toho co si napisal povodne si spravil este sedem dalsich veci ... ?

rozumies to je v zmysle "vymenil som olej na fabii a zrazu chodi 240km/h". A ked sa potom niekto opyta ze ako je to mozne proste lebo to znie nejako divne, tak pridas ze "vlastne okrem vymeny oleja som tam tak trosku namontoval 4.0i motor z audiny, prilozil som mu turbo, vymenil som prevodovku a vyladili sme to na motorovej brzde".

Aky ma zmysel ta prvotna informacia ked kazdemu je jasne ze to proste nemoze byt tak ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Co je nekompletne? Ty? Prefukol som filter na fane ktory mam na boku z bedne na nasavanie vzduchu, co je nepodstatna vec kedze mi pri bedni NZXT Phantom 630 aj tak nezavazi kedze jedine co chladim je cpu s h100i co teply vzduch pcha rovno von z bedni a som na integraci. Takze sa mi tam teply vzduch pri mnozstve dalsich fanov nema z coho a ako kumulovat. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa pipo137 »

On narazal na tento prispevok:
Asnod napísal:Ja som teraz vymenil coolaboratory za MX4. Teploty klesli o 6-7C :D padla volba nahodit Coolaboratory nanovo avsak som ho nemal dostatok tak som siahol po paste a oproti povodnej teplote zarzak. :laugh:

IBT max temp po 20 minutach 74C, aida 64 do 58C a fany sa mi roztacaju z min. RPM az od 60C :D
...a povedzme si na rovinu, nebol zrovna moc jednoznacny ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Zase nepisal by som ze mi tu teplotu znizila pasta, ak by nieco ine to ovplyvnit mohlo :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pocuvaj, namiesto "Ja som teraz vymenil coolaboratory za MX4. Teploty klesli o 6-7C " si mal napisat


'Ja som teraz vymenil coolaboratory za MX4. Teploty klesli o 6-7C, a to preto lebo som este zistil ze som mal prilis malo tej Collaboratory pasty, navyse chladic bol posadeny len na polovicke procesoru. Vymenil som olej, vyprasil som prachovku lebo bola cela zasrata od prachu, mam aj novy ventilator na bedni ktory fuka namiesto 600rpm/90CFM az 900rpm/120CFM a takto mi teploty padli o 6-7C".


Vidis rozdiel v tych vetach ? Ta prva co si pouzil je proste nekompletna somarina. To druhe je poriadne vysvetlenie ktore si mal dat hned na prvy pokus aby to z teba nebolo treba tahat presne jak z toho trpaka co vymenil olej na fabii a zrazu mu ide 240. No len vymenou oleja to urcite nebolo... presne tak isto ako len vymenou z Collaboratory za MX4 tebe nemohli padnut teploty o sedem stupnov, lebo to je proste cista blbost.

Tam musi byt nejaky problem, ked spravis takuto vymenu, tak ti teploty stupnu a nieze padnu o sedem stupnov... a to este so stastim.

Chapes ? Takze nabuduce napisat vsetko naraz a nerobit tajomstva.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

No pisal som ze asi bola zle nanesena, aj tak som ju vtedy prvy krat ju daval na dva krat a nechcela na jadre vobec drzat, nie to sa este rozotriet tak som to len kvapol a pritlacil. Vcera som pastu pekne rozniesol po celom povrchu az na par mm okolo okrajov co som pocital ze to vyplni ked to ihs roztlaci :D takze 240 na fabii som nesiel a neviem kto ti napisal ze bol zle osadeny chladic :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ved to je jedno... podstatne, ze to pomohlo ;), este keby si tam potom casom dal znova tu CLU (spravne nanesenu), tak ta by mohla priniest zlepsenie dalsich aspon 5℃ :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Kaslat na to, teploty mam fajn aj na 24/7 zataz, niesu limitom cpu a vyssie sa hnat koli 100-200mhz nebudem, nema to zmysel cize teploty riesit nebudem :) .
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to s tym zle osadenym chladicom som si samozrejme vymyslel, malo to byt len ako sucast kompletneho popisu ze co si spravil (viem ze toto si nerobil, to je jedno, chapes ; proste ked pisem ze som nieco spravil tak nezabudnem vynechat sedem veci z desiatich, ano vidim ze si nerobil desat veci tak nenapis ze si nerobil desat veci, to je len taka amplifora metafora stratofora chapes).

Podla mna by si dosiahol mozno aj 10 stupnov dole s tou Liquid Pro/Ultra, ale to uz je teraz jedno. Ked to budes robit nabuduce, tak si daj zalezat a rozhodne budes spokojnejsi ako teraz. I ked... pises ze mas 4.5GHz na 1.19V, tak to je iny zazracny cip. To mas jeden z najlepsich na svete a to bez srandy. Vacsinou je na 1,19V tak akurat 4.2GHz a aj to s odretymi usami, skor by som povedal 4.1 az 4.15GHz ked to ma byt naozaj stabilne ze akoze betonovo stabilne vzdy a vsade.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

No betonovo stabilne to mam uz skoro 3/4 roka, od kedy vysiel Hajzell na trh, som rad aspon ze tych 4.5 to da ked si predstavim kde som mohol skoncit :cry: :laugh:

Ono neviem ci ma zmysel davat clu pod ihs, co sa tyka teplot ano, ale blbo sa s tym robi, je to drahe oproti paste a az taky rozdiel to nespravi, aby to chladilo lepsie to nepotrebujem :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pouzil si zaujimavu kombinaciu faktorov. Ked uz nieco ides davat pod IHS, tak kvoli comu to robis ? Kvoli designu ? Asi nie. Kvoli dlhsej zaruke ked odrezes/odbijes IHS ? Pockaj, zamyslim sa... asi tiez nie. Ved doriti jedine kvoli teplotam nie ?!

A za tychto okolnosti teda maturovat nad tym ci CLU ma vyznam alebo nie... tak to je divne, nie ? Kedze to vsetko sa robi vyhradne kvoli teplotam a nicomu inemu, tak jasneze CLU ma vyznam. Ma najvacsi vyznam zo vsetkych vyznamov.

Blbo sa s tym robi : len otazka zvyku a miniaturnej trpezlivosti. Zase az taka raketova veda to nie je. Draha ? Ked kupujes procesor za 250eur a ides z neho vymlatit dušu, tak je dost nepodstatne ci nejaka pasta stoji 4 eura alebo CLU 9eur. Najlacnejsi procesor kde ma vyznam urvat IHS je 3570k za 200eur a doska k nemu tiez asi nebude za 40 tak aka draha ciboha ta ňe?

Sakra ja vobec nerozumiem tomu tvojmu rozmyslaniu a splietaniu a prejavu. Kurna kupil som si Zondu a teraz musim castejsie tankovat lebo nezerie 3.92518l/100km ako Ocktávia 1.6hdi dole kopcom ... prieser co ? Este k tomu ti to nevyslo na prvy pokus a musel si si kupit aj CLU aj klasicku pastu, takze to nestalo ani 4 eura, ani 9 eur, ale minimalne 13eur. Dopravu ti do cenovky neratam.

Este furt je CLU taka draha ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Odstránenie a výmena pasty pod IHS ( Ivy Bridge , Haswel

Príspevok od používateľa Asnod »

Pred odstanenim IHS a sintel pasty boli teploty okolo 90C v ibt, teraz mam aspon pokoj na dusi ked to prevadzkujem na takychto teplotach. Viac ist dole nepotrebujem, to je cela veda :) takze nebudem si komplikovat zivot, som rad ze som rad. :D

Jedneho dna ked to bude mat pre mna zmysel tak sa do toho pustim, ak do vtedy nebude mat cpu ineho majitela :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Procesory"