Upravenie otacok na chladici

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa saajt »

serus.

mam amd x4 630 - 2,8 Ghz a povodny chladic.

chcel by som sa spytat ci je mozne znizit na nom otacky pomocou nejakeho softu a ci to nebude prekazat resp ci sa neprehreje. dovod je ten ze jednoducho moc huci. uz len pri zapnutom win je to dost pocut a nie este pri hrach. zatial nechcem kupovat novy chladic kedze procesor je skoro novy.

dakujem...
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa icehammer »

Skus speedfan. Ale ak ti huci moze to byt aj tym ze mas velke teploty a tym padom by som ti to velmi nedoporucil. Inak vo vecsine pripadov su boxovane chladice dost tiche. Skus pozriet teploty ake tam mas v idle/load.
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa saajt »

no stiahol som si ten speedfun a mam tam hodnoty - Temp 1: 42C...Temp 2: 68C...Temp 3: 80C...HD0: 34C...Core: 0C.
rychlost Fan1 je 4141 RPM...ostatne su na nule. cize otazka znie...mozem znizit otacky ci radsej nie ? alebo potrebujes este nejaky iny udaj ?
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa icehammer »

Teploty su zvysene mozes spravit takto. Ak ti speed fun dovoli znizit otacky tak ich daj na 60% a uvidis o kolko sa ti zvysia teploty. Ak pojdu tak o 30% hore daj to naspat a rozmyslaj o kupe noveho chladica alebo o otackach na 100%
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa falcon »

A aku vlastne mas celu zostavu? Inak mozes skusit stiahnut napriklad EVEREST, ktory ma trochu lepsie popisky teplot.
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa saajt »

nejak mi to nejde v tom speedfune zmensit tie otacky...neviem preco...zostavu mam amd x4 630 - 2,8ghz, hd 5770, 4gb ram...to asi staci...skor by som povedal ze najlepsie je kupit novy vetrak lebo toto je moc hrozne...
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa robky »

Väčšina dosiek umožňuje reguláciu ventilátorov (alebo aspoň toho na cpu) - stačí to len v biose zmeniť/nastaviť ....

Zároveň odporúčam v biose zapnúť (enabled) CnQ .
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa icehammer »

Hej vecsina dosiek to podporuje ale mal som doma asus 880gt a ta mi to nepodporovala neviem preco. AK by si chcel kupit nejaky chladic tak do 30€ dostanes velmi pekne kusky.
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: Upravenie otacok na chladici

Príspevok od používateľa falcon »

saajt napísal:nejak mi to nejde v tom speedfune zmensit tie otacky...neviem preco...zostavu mam amd x4 630 - 2,8ghz, hd 5770, 4gb ram...to asi staci...skor by som povedal ze najlepsie je kupit novy vetrak lebo toto je moc hrozne...
Celkom dobry navod je napriklad TU. Ak zatial neriesis automatiku, tak bude treba v nastaveniach zmenit ten mod kontroly na "software controlled". Potom by uz malo fungovat rucne ovladanie rychlosti vetrakov.

Ale ako bolo spomenute, najskor skus ist do biosu, tam niektore z poslednych poloziek menu bude "health" alebo nieco podobne. Malo by ist nastavit automatiku na ovladanie rychlosti ventilatorov, minimalne teda aspon od CPU. Rovnako tam bude aj napisana teplota. Ak je 60 a viac, tak musis najskor riesit chladenie.

A ten box by som rozhodne vymenil, minimalne v zatazi to 4-jadro v tichosti neuchladi. Ale napada ma este, mas nejaky vetrak, ktory vytahuje horuci vzduch von zo skrine?

Návrat na "Procesory"