Taktovanie Notebookov

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa QuaDko »

čawte chcel by som sa len tak pre zaujímavosť poinformovať jak su na tom s taktovaním notebooky

Či už ste to niekto robili,aké sú riziká a či vlastne sa opláca taktovanie precesorov notebookov
kedže je to notebook tak to bude mať asi pri vyších taktoch problémy s chladením :?
Working on
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa AmOK »

V podstate si si odpovedal sam ;) , ale mozno niekto skusal, ja by som to neodporucal prave koli tym teplotam.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa QuaDko »

no presne :P lenže na notebokoch to nejde taktovat cez BIOS (myslím aspoň na mojom to určite nejde) tak som chcel vedeť či to už niekto robil,a aké utility na to treba ........ yahooo ,a že ked to taktol aké mal teploty či mu moc stúply alebo len trochu a ešte to stíhalo chladiť :-)
Working on
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa shiro »

notebooky sa netaktuju z principu, kvoli tomu ze to ich biosy nepodporuju a ked to aj pretaktujes, tak budes mat z toho vriacu 2-platnicku. Notebooky niesu na toto robene, uvedom si to. Je to zbytocne aj riesit, nakolko neexistuju na to programy (a ak aj existuju tak z 90% nefunguju) a je s tym 10x viac problemov ako pri klasickom PC.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa Papek »

oplati/neoplati... podla toho, co za notebook ma, kedze velakrat sa jeden model (skrinka/sasi) predava s roznymi cpu, od celeronov az po C2D, pripadne aj quady.. preco si nepotocit o niekolko tisic lacnejsi ntb s 1,6 GHz C2D na uroven napr. 2,13 GHz pripadne 2,33 GHz? otazne je, kde tento vykon vyuzije, kedze je v ntb kopa inych komponentov, ktore su podstatne vacsou brzdou a herne notebooky s dedikovanymi gk sa spravidla predavaju len s vyssie taktovanymi procesormi a teda je ten vykon poznat pri hrach... mozno tak sims 2 pojde lepsie, kedze je to jedna z mala "novsich" hier, ktore rozbehaju aj intelacke grafiky

ale osobne niesom zastanca taktovania notebookov (hlavne ked sa notebook zohreje, tak sa na nom zle robi), vlastne ani notebookov samotnych, nemam ich rad, lebo mi strasne pripominaju pocitace spred 10-15 rokov, ked doska brala len take pamete a ine nie, a doska s takou kartou blbla a s takou istou od ineho vyrobcu nie, a ovladac musel byt len od vyrobcu dosky taky a nebol kompatibilny s dacim inym, a sietovka je od realtecu, ale aj tak si musim dat ovladac od hp a pod kraviny
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Taktovanie Notebookov

Príspevok od používateľa QuaDko »

viem ja som sa chcel len poinformovat kedže s tímy teplotami bi bol určite problém, a čo sa tíka tích prgramov :hysterical: vim že moc nefungujú,ale s princípu by som to nerobil ani ja,nechcel bi som to riskovať s niečím takým ako je prehratie notebooku kedže ja ten notebook používam hlavne na grafiku (photoshop,flash) a potom na kódovanie stránok,len tak per zaujímavosť mám DELL STUDIO 1555,4 GB RAM (3 GB pouzitelne kedze mam 32-bit OS),intel core 2 duo T6500 2.10 GHz,ATI radeon HD 4750,windows 7,(rozbeham tam CoDMW2 na najviších), :cool:,

a predsa nechcelo by sa mi robit na vriacom notebooku :D
Working on

Návrat na "Procesory"